بادمجان چه خواصی دارد؟

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ رنگ ارغوانی تیره پوست بادمجان نشون می دهد که پر از آنتی اکسیدان های قویه و واسه حفاظت از سلول های مغزی و کنترل سطح چربیا دربدن تاثیر داره. پس دفعه بعد که بادمجان رو در مغازه سبزی فروشی دیدید نگید که «بادمجان دوست نداریم و نمی خوریم » چون این نوع از صیفی جات واسه سلامتی بدن خوبه و خواص زیر رو داره.

– خطر دچار شدن به سرطان رو کاهش می دهد. بادمجان اگه به روش درست طبخ شه خواص بسیاری داره و واسه پیشگیری و حتی درمان سرطان خوبه. بادمجان به دلیل ذخیره فیبر زیادی که داره در پیشگیری و درمان سرطان روده بزرگ بسیار موثره. این خوردنی هنگام عبور از روده ها مواد سمی و شیمیایی رو جذب می کنه و روده رو از این مواد سرطان زا پاکسازی می کنه.

– بادمجان واسه کاهش وزن نیزمفیده. این غذا واسه آدمایی که می خوان وزن خود رو کم کنن خوبه چون ذخیره فیبر بالایی داره و ضمن ایجاد احساس سیری، انرژی بدن رو هم تامین می کنه. فیبر خوراکی در پروسه هضم مدت بیشتری طول می کشد تا از لوله های گوارشی شامل معده و روده ها خارج شه وبه همین دلیل احساس سیری زمان طولانی تری باقی می موند.

– بادمجان واسه پوست هم خوبه چون شامل مقدار زیادی آبه که علاوه بر بهتر شدن بقیه دستگاه های بدن به حفظ سلامت پوست و موها هم کمک می کنه. کم شدن آب بدن و درنتیجه خشک شدن پوست از عوامل مهم افزایش چین و چروک های پوستیه اما خوردنی هایی مثل بادمجان می تونن ذخیره آب بدن رو خیلی تامین کنه.

فلفل دلمه ای چه خاصیتیایی داره؟

خاصیت شنبلیله خشک شده چیه؟

بادمجان بازنشر سیمرغ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *