بارداری در دوران قاعدگی ممکن است؟

womens-health

اما باید گفت که شاید ایشون در دوران خونریزی هم باردار شه. تعدادی دلیل واسه این مهم هست که مهم ترین اونا یعنی:

دلیل تموم خونریزیای مهبلی عادت ماهیانه نیست. زمانی هست که زنان خونریزی کمی رو در زمان تخمک گذاری مشاهده می کنن . این زمان درست وقتیه که فرد واسه باردار شدن به طور کاملٌ آماده بوده و به اصطلاح کشش رحمی ایشون بالاست.

در زمان تخمک گذاری یه تخم از لوله تخمدان ول شده و بسمت پایین و لوله فالوپ (شیپور رحمی) حرکت میکنه. این بسیار طبیعیه که دختری در زمان تخمک گذاری مقداری خون رو مشاهده کنه و اون رو حمل بر تغییر زمان عادت ماهیانه و یا به اشتباه خود عادت ماهیانه تلقی کنه

بعضی وقتها تخمک گذاری می تونه قبل اینکه خونریزی پریود در فرد به پایان برسه اتفاق بیفته و بعضی وقتها هم میتونه اتفاقش بدون این دست اون دست کردن بعد از پایان پیدا کردن عادت ماهیانه هم هستش. از طرفی اسپرم هم می تونه تا ۳ روز بعد از خلاص شدن تخمک رو باردار کنه .

نکته مهم: رابطه جنسی به صورت دخول در دوره عادت ماهیانه اصلا پیشنهاد نمی شه این رابطه از نظر شرعی هم حرامه.

پس داشتن رابطه جنسی در هر دو صورت میتونه بارداری نا خواسته رو بهمراه داشته باشه داشتن رابطه جنسی بدون به کار گیری وسایل جلوگیری از حاملگی، در زمان عادت ماهیانه و حتی در زمان خونریزی بازم دارای ریسکه. خارج از این مسئله ، روابط جنسی در وقتی که فرد دارای شرایطی اینجوریه هم از نظر روحی و هم از نظر جسمی پیشنهاد نمی شه. در این شرایط حتی خطر گرفتار شدن به شکل های جور واجور بیماریهای جنسی مثل ایدز و یا زگیلهای واژن و شکل های جور واجور دیگه بیماریها به طور کاملٌ بالاس تنها راه قابل اطمینان و شایع واسه جلوگیری از بارداری نا خواسته و بیماریهای واگیردار، در شرایط فعلی به کار گیری کاندومه.

مواد غذایی خطرناک در دوران بارداری

خواص شیر مادر واسه نوزاد

بارداری دوران قاعدگی سلامت نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *