بارش باران کشور را فرا می‌گیرد

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور نقشه های پیش یابی نشون دهنده فعالیت سامانه بارشی در نوارغربی کشوره که کم کم طی ۲۴ ساعت آینده گسترش بارش ها به دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرز هم می رسد. در این مدت بارش ها در بعضی مناطق غرب و جنوب غرب شدت بیشتری داره.

از عصر روز جمعه و طی روز شنبه بارش ها در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس شدید شدن می شه و با نفوذ جریانات شمالی بر مقدار بارش ها در سواحل شمالی کشور هم اضافه می شه و کم کم در شمال غرب و غرب کشور از ناپایداری ها کاسته می شه.

از بعدظهر روز شنبه تنها دامنه های جنوبی زاگرس، سواحل شمالی و بعضی مناطق شمال شرق بارش داره و کم کم سامانه بارشی از کشور خارج می شه.

به گزارش ایسنا، طی ۲۴ ساعت آینده در سواحل شمالی کشور دمای هوا افزایش می یابد که در بعضی نقاط با وزش باد شدید همراه س. هم اینکه از بعدظهر روز جمعه و طی روز شنبه دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش داره. امروز شهرهای صنعتی و پرجمعیت بازم غبارآلود هستش که کم کم از روز جمعه از غلظت آلاینده در این شهرها کاسته می شه. روز دوشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت غرب وارد کشور می شه.

پیش بینی وضعیت هوای تهران در روز جمعه اول دی ماه، ابری در بعضی ساعات بارش باران و برف بعضی وقتا وزش باد، در اواخر وقت نیمه ابری با دست کم ۱ و بیشترین حد ۷ درجه سانتیگراد

پیش بینی وضعیت هوای تهران در روز شنبه دوم دی ماه، نیمه ابری در ارتفاعات بارش پراکنده بعضی وقتا وزش باد با دست کم ۱- و بیشترین حد ۸ درجه سانتیگراد.

 

آفتاب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *