بازار ایران همچنان در قبضه اجناس بنجل چینی!!

بازار ایران بازم در قبضه اجناس بنجل چینی!!

شاید بعد از تموم این جریانات باید به این نتیجه رسید که ورود خزنده چینی ها به بازار ایران تبدیل به یه حضور تموم قد شده که به دنبال اینه که در هر زمینه ای بازار ایران رو تصرف کنه و براش مهم نیس مهر بفروشه یا گلاب!

دادنا: چند سالیه که واسه خرید هر چیزی یه گزینه چینی مشابه رو در بازار ایرونی میبینیم اما این روزا حضور بعضی اجناس چینی واقعا تعجب آوره.

به گزارش دادنا، اینکه چینیا تا این حد انرژی و سرمایه می ذارن تا احتیاجات بازارهای مقصد خود رو شناسایی کنن قابل تامله و شاید باعث شه به این فکر کنیم که به چه دلیل این جوری واسه این تلاش می کنن؟

هر قلم از اجناس چینی جدید که وارد بازار ایران می شه کلی جار و جنجال برپا می کنه و البته بعد از یه مدت هم فراموش می شه مانند جریان مهر و تسبیح و جانماز چینی که از همون اوایل ورودش به بازار ایران سر و صدای زیادی برپا کرد.

بسیاری به فکر بودن که چیجوری یه کشور کمونیستی که خود هیچ اعتقادی نداره واسه ما مهر و تسبیح و جانماز می فرستد و ما هم خیلی راحت از اونا استفاده می کنیم؟

یا عید امسال که چشممون در بازر به سفره هفت سین چینی روشن شد، هفت عروسک چینی با هفت سینی بر سر، سیر، سبزه، سیب، سماق، ظرف سرکه، سمنو و چند سکه رو حمل می کردن و سفره هفت سین رو تو یه بشقاب کوچیک جای داده بودن و به قول معروف سر و ته سفره هفت سین رو تو یه بشقاب هم آورده بودن!

حالا این روزا خبر از ورود سنگ قبر و گلاب چینی به بازار ایران می رسه که براساس آزمایشای انجام شده این گلاب که عطر بسیار داره مریض کننده هستش.

شاید در مورد بقیه اجناس که وارد ایران می شن بگیم که اشکالی نداره که فروش اجناس ایرونی رو پایین میارن اما در مورد شکل های جور واجور اجناس کشاورزی چینی مانند سیر و بادام که باعث خوابیدن فعالیت خیلی از کشاورزان شده هم میشه این حرف رو زد؟

بدیش اینه نکته باحال اینجاس که خریداران ایرونی هم استقبال خیلی از این اجناس می کنن که می تونه عوامل مختلفی داشته باشه اما اصلی ترین دلیل اون قیمت پایین اجناس چینیه.

کشور چین به دلیل داشتن نیروی کار ارزون با قمیت تموم شده کم اجناس تولیدی خود رو وارد بازار می کنه اما ای کاش خریداران کمی هم به کیفیت کم این اجناس و حتی یه بار مصرف بودنشون توجه می کردن.

نکته دیگری که قابل تامله اینه که در کشورای دیگه همین اجناس چینی با کیفیت بهتری در بازار وجود دارن و حتی بسیار از فروشندگان هم این رو میگن که چین اجناس درجه یه تولیدی خود رو به ایران نمی فرستد بلکه تولیدات درجه سه خود رو وارد بازار ایران می کنه.

شاید بعد از تموم این جریانات باید به این نتیجه رسید که ورود خزنده چینیا به بازار ایران تبدیل به یه حضور تموم قد شده که به دنبال اینه که در هر زمینه ای بازار ایران رو تصرف کنه و براش مهم نیس مهر بفروشه یا گلاب!

منبع: dadna.ir

جمع آوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *