بازار داغ اجاره گرانقیمت‌ترین خودروها + عکس و جدول

با اینکه دولت واردات خودروهای لوکس رو واسه جلوگیری از بروز اختلاف طبقاتی در جامعه ممنوع کرده و عقیده داره که ارزهای کشور نباید واسه واردات جنسای لوکس مصرف شه، اما بازم راه درآمدزایی با خودروهای لوکس بازه و این بار، واردکنندگان به اجاره روزانه خودروهای وارداتی رو آورده ان.

این روزا کار و کاسبی خودروهای لوکس در بازار سکه س. خودروهایی که علاوه بر خودنمایی در ویترین بعضی نمایشگاه های اتومبیل، در اتوبانای شهر هم ویراژ میدن و بعضی وقتا هم در نقاطی از شهر، دور- دور راه میندازن و صاحبان اونا میخوان به هم طبقاتیای خود نشون بدن که ماشینشون، ممکنه از بقیه خودروهای لوکسی که در خیابانها تردد می کنه، هم لوکس تر باشه.

اندرزگو، نیاوران، فرشته، پارک وی، خوشبختی آباد و ایران زمین، چند سالیه که تبدیل به پاتوق لوکس سواران و اونایی شده که گرانقیمت ترین ماشینا رو می رانن.

این خودروها که امروز با قیمت خونهای لوکس برابری می کنه، به ویترینی مثل هستن که همه توان نگاه کردن به اونو ندارن و باید قبول کرد که امروز خیابونای شمال پایتخت، میزبان شکلای جور واجور و اقسام ماشینای روز دنیا با قیمتای میلیاردیه.

حتی اون طور که بعضی نمایشگاهداران خودرو می گن، از بعضی مدلایی که در دنیا به عنوان گرانقیمت ترین خودروها از اونا یاد می شه و ممکنه تولید اونا کمتر از انگشتان دست هم باشه، در خیابانهای تهران و بعضی کلانشهرها تردد می کنن و حتی اون طور که بعضی ادعا دارن از یه مدل خودرو از یه شرکت معروف دنیا که تنها ده عدد تولید شده، ۴ عدد روونه ایران شده.

خودروهای لوکس

در عین حال، با اینکه مسئولان تلاش دارن که از ورود جنسای لوکس به کشور جلوگیری کنن و مقام معظم رهبری هم تازگیا نسبت به واردات خودروهای لوکس موضع گیری کردن، اما بازم بازار خرید و فروش خودروهای لوکس گرمه و دارندگان اون، تلاش دارن تا به هر نحوی که شده یا در خیابونای پایتخت خودنمایی کنن و یا سود کلانی از خرید و فروش این خودروها نصیب خود کنن.

اما بعضی کار و کاسبی جدیدتری هم پیدا کردن که علاوه بر اینکه پنجشنبها در خیابونای شمال شهر تهران ویراژ میدن، در طول هفته هم خودروهای خود رو اجاره میدن تا بلکه بتونن بقیه هزینه های زندگی خود رو پوشش بدن. واسه همینه که بازار اجاره خودروهای وارداتی این روزا گرمه، البته خیلی از آدمایی که خودروهای لوکس سوار می شن، کسب و کارشون این نیس و از خودروهای خود استفاده شخصی دارن، اما بعضی هم به این نوع کار و کاسبی رو آورده ان و البته با سرمایه اولیه ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیونی وارد این کار شدن تا شاید علاوه بر اینکه خودروهای لوکس سوار شن، بتونن هزینه های زندگی خود رو هم پوشش بدن.

نکته دیگری که این وسط مهمه، رانندگان دارندگان خودروهای لوکس وارداتیه؛ به این معنا که بعضی رانندگان این خودروها در غفلت نبود صاحبان خودرو و حضور اونا در مسافرتای خارجی، از فرصت استفاده کرده و خودروهای اونا رو به صورت روزانه اجاره میدن و از اونجایی که این خودروها ممکنه، بیمه باشن و یا تضامینی که از طرف اجاره دهندگان از اجاره گیرندگان دریافت می شه، بسیار بالا باشه، خیلی راحت خطر اجاره خودرو رو قبول می کنن.

یکی از آدمایی که این خودروها رو اجاره میده، گفت: خودروهایی که اجاره داده می شه، بسته به نوع خودرو و قیمت اون در بازار، از مشتری ضمانت گرفته می شه، به این معنا که یه سند ملکی، جواز کسب یا چک معتبر هم اینکه سند ملکی از مشتری دریافت می شه.

ایشون اضافه کرد: البته ما خودروها رو واسه مراسمایی مثل عروسی اجاره نمی دیم، چراکه گل کاری ماشین ممکنه که به خودرو آسیب بزنه، اما در عین حال، خودرو به آدمایی اجاره داده می شه که توانایی ارائه سند ملکی و یا جواز کسب رو داشته باشن؛ اون میگه البته چکی هم برابر قیمت خودرو از فرد دریافت می شه و در کنار اون، شناسنامه و کارت ملی هم طلب می شه.

پورشه باکستر

این فعال بازار اجاره خودروهای لوکس، میگه: هر نوع خودرویی که درخواست کننده طلب کنه، می تونیم تامین کنیم و از پورشه و مازراتی گرفته تا آلفا رومئو و شکلای جور واجور بی ام و و بنز، پس شبکه ای از تامین کنندگان خودروهای وارداتی با ما همکاری می کنن که اگه لازم باشه خودروی مورد توجه مشتری رو از اونا تامین می کنیم.

یکی دیگه از آدمایی که در بازار اجاره اتومبیلای لوکس فعالیت داره، گفت: این روزا خیلی از جوانان تمایل بسیاری به به کار گیری خودروهای لوکس دارن، حتی واسه یه روز هم که شده، حاضر هستن که هزینه کنن، با خودرو سفر برن، عکس بگیرن یا حتی دور- دور کنن؛ پس سراغ ما میان و این روزا تب اجاره خودروهای وارداتی بالا گرفته.

ایشون اضافه کرد: فرهنگ جوانان گرایش زیادی به به کار گیری خودروهای لوکس پیدا کرده و پس تمایل بسیاری واسه اجاره این خودروها دارن، البته تعداد خانمایی که درخواست خودروهایی با اجاره روزانه ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومن دارن، بیشتر از آقایون درخواست کننده هستن، ولی به طور عموم جوانان با رنج سنی ۲۵ تا ۳۵ سال از خانوما و ۲۲ تا ۴۰ سال از آقایون درخواست کننده اجاره روزانه اتومبیلای لوکس هستن.

این فعال بازار اجاره خودروهای لوکس میگه: به صورت میانگین هر هفته ده مشتری واسه اجاره خودروهای لوکس مراجعه می کنن که از این تعداد، ۱۰ درصد اونا خودروهایی مثل پورشه و مازراتی رو می خوان در حالی که بیشترین رنجی که مورد درخواست هستش، تویوتا، سانتافه، یا جنسیسه که رنج قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومن رو دارن؛ البته اگه تعداد روزهایی که فرد درخواست کننده واسه اجاره می خواد، بالا بره، به تناسب قیمت هم پایین میاد.

اون در جواب به این سوال که جوانان می تونن تضامین لازم رو ارائه بدن، گفت: فیش حقوقی کارمندان، جواز کسب یا چک به مبلغ ارزش خودرو، از اونا طلب می شه، اما بسته به نشانی محل کار یا موقعیتی که فرد درخواست کننده داره، ما با مشتری کنار میایم.

نکته مهم قیمت اجاره روزانه بعضی از شکلای جور واجور این خودروها هستش، طوری که اجاره روزانه یه خودروی بنز یا پورشه، ممکنه با حقوق یه ماه و نیم یه کارمند برابری کنه پس تعداد آدمایی که توانایی مالی اجاره این خودروها رو دارن، نباید زیاد باشه.

قیمت اجاره روزانه خودروهای وارداتی لوکس+ بعضی شکلای جور واجور خودروهای داخلی

نوع خودرو اندازه اجاره روزانه
پورشه باکستر ۲۰۱۲ یه میلیون و ۲۰۰ هزار تومن
پورشه کاین ۲۰۱۱ یه میلیون و ۱۰۰ هزار تومن
بنز E350 ۲ میلیون تومن
بنز c کلاس ۸۵۰ هزار تومن
بی ام و x6 یه میلیون تومن
بی ام و Z4 یه میلیون و دویست هزار تومن
سوناتا ۳۰۰ هزار تومن
جنسیس ۴۰۰ هزار تومن
اسپورتیج ۲۸۰ هزار تومن
سانتافه ۴۰۰ هزار تومن
پژو ۲۰۶ ۱۵۰ هزار تومن
پژو ۴۰۵ ۱۰۰ هزار تومن
mvm X33 ۱۸۰ هزار تومن
پرشیا ۱۲۰ هزار تومن

اجاره روزانه یه دستگاه پورشه باکستر یه میلیون و ۲۰۰ هزار تومن و یه بی ام و Z4 یه میلیون و دویست هزار تومنه البته اجاره روزانه بنز E350 هم به روزانه دو میلیون تومن هم می رسه.

این اظهارات در شرایطی مطرح می شه که دولت واردات جنسای لوکس به کشور رو ممنوع کرد و در بالاترین جایگاه اون، تمرکز خاص ای بر ممنوع بودن واردات خودروهای لوکس داشته، به این بهونه که بتونه، سطح اختلاف طبقاتی در جامعه رو کاهش داده و در عین حال، از خروج ارزهای مهم کشور هم واسه واردات جنسای غیرضرور جلوگیری کنه.

noindex خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *