بازگشت به کار بعد از مرخصی زایمان

اگه شمام جزء مادران شاغلین شایدً با برگشتن به روال کاری قبل از بارداری دچار مشکل میشین.

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ چوب خط شما واسه استراحت زایمون به اتمام رسیده. زمان اون رسیده تا به محل کار برگردین و زیادتر از اندازه ذوق دارین تا پیشرفت کنین. می گن چه اشکا که درزمان ایجاد توازن واسه ساخت تصویر زندگی واقعی و کار که سرازیر نشده.

در روز اول بسیار نگرانین و اضطراب جدایی همیشهً به سراغ شما میاد. از گفتن عباراتی مثل، می خوام سرکار برگردم ولی نمی دونم چیجوری از کودک خود بدون وسواس فکری و استرس دور شوم، دست وردارین و فقط از همین راهکارهای ساده پیروی کنین.

  1. از تکنولوژی استفاده کنین

گوشی هوشمند شما، بهترین دوست شماس، پس از تکنولوژی اون بهره ببرین. از مرکز مراقبت از کودک، یا پرستار و یا هر شخصی که از کودک شما مراقبت می کنه بخواین تا به شما کمک کنه و بعضی وقتا پیامی، ایمیلی یا تصویری از کودک براتون بفرسته.

اگه بدونین که در طول روز چه می کنه، شک نداشته باشینً احساس بهتری دارین. اما از ایجاد رابطه ویدیویی دوری کنین، چون دیدن شما تا شنیدن صدای شما موجب برهم خوردن آرامش کودک در طول روز یا القای حس اضطراب به اون می شه.

  1. پین کنین

بسیار خوب، اگه نمی خواید که عکسی از کودکتون در فضای مجازی باشه، می تونین از پینترست استفاده کنین و تابلوی تصویری خود رو جفت و جور کنین و عکسش رو به اون بچسبونین یا تصویر زمینه تلفن یا تبلت خود رو به عکس کودکتون تغییر بدین. عکس با مزه ایی از اون درست کنین و در طول روز چند بار دزدکی به اون سرک بکشین.

عکسایی از نوزادی، خنده ها و بازیای اون با سگ کوچولوی خونه رو تنظیم کنین و در دسترس داشته باشین. در نظر داشته باشین که نباید همیشه از عکسایی که خودتون گرفتین، استفاده کنین. عکسایی که همسرتون، دوستتون یا مادربزگ گرفته هم بعضی وقتا بسیار بانمک هستن.

  1. تمرین کنین

۱۰ روز تا برگشت به محل کار فرصت دارین. تردیدی نیس که می خواین تموم لحظات آخر رو با کودک خود سپری کنین. اونو واسه گردش می برید، پارک می رید و عکسای مورد علاقه اونو جمع می کنین. بله به طور کاملً قابل درکه که می خواین تموم لحظات مرخصی خود رو به طور کاملً وقف اون کنین.

اما همه اینا موجب می شه تا قبل از رسیدن روز موعود فشار زیادی رو بر خود تحمیل کنین. یه برنامه قبل از موعود ترتیب بدین. از پرستار کودک یا یکی از اعضای خونواده بخواین که واسه چند ساعت از اون مراقبت کنه تا روز موعود رو بازسازی کنین.

  1. آهسته پیش برید

یه روز صبح از خونه خارج میشین تا روز موعود رو بازسازی کنین. نیم ساعت اول بسیار خیره کننده هستش. و بعد، موفقیت اصلی می شه. شما از کودکتون دور میشین و به سرعت دچار دودلی می گردید. نگران نباشین.

هیچکی انتظار نداره بی احساس رفتار کنین و خیلی سریعً بر ترس از حضور در محل کار پیروز شدین. اگه آمادگی لازم واسه شیرجه در موقعیت رو ندارین، فقط ۱۵ دقیقه از اون دور شید. بعد به مرور به این زمان بیافزائید تا به نصف روز برسه. وقتی که به این مرحله نزدیک شدید، ادامه بدین تا روز موعود فرا برسه.

  1. خود رو در جایگاه اون بذارین

خود رو جایگاه کودک خود تصور کنین. حتی اگه کودک شما فقط چند ماه داشته باشه، بازم نبود حضور شما رو درک می کنه. آهسته کار کردنا، تمرین کردنا و عکسای بامزه بخشی از برنامه برگشت به محل کار هستن.

چند ایده مبتکرانه واسه کاهش نگرانی و اضطراب کودک بوجود بیارین. این شامل عکسای بامزه که در دسترس کودک باشه، خوندن کتاب قبل از رفتن به محل کار یا خوندن آهنگ و لالایی مخصوص مامان!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *