بازگشت محمود شهریاری به سیما

خبرگزاری ایسنا:  محمود شهریاری پس از چند ماه دوری از تلویزیون، به دعوت شبکه بازار با اجرای برنامه جدیدی در این شبکه با عنوان «از همین امروز» به روی آنتن میره.

این مجری تلویزیون درباره ضرورت پشتیبانی مدیران از مجریان محبوب اعلام کرد: اختلاف سلیقه ها در بخش برنامه سازی وجود داشته و حرف من هم این بوده که اگه ما در برنامه ها دچار خودسانسوری شیم، مخاطبان رو از دست می دیم.
 
محمود شهریاری، با باور بر اینکه حفظ مخاطب از نون شب هم واسه صدا و سیما واجب تره، اضافه کرد: الان شبکه های زیاد ماهواره یی هر روز مثل قارچ سبز می شن و در همین زمینه باید تلاش کنیم مخاطبامون رو با ساخت برنامه هایی که مورد علاقه شونه حفظ کنیم و از کفمون نره.

بدیش اینه نمی تونم رد کنم، اتفاقی که نباید می افتاد افتاده و بعضی از مخاطبان ما به شبکه های ماهواره یی عادت کردن و برگرداندنشان خیلی سخته، دست کم تلاش کنیم واسه بقیه مخاطبان این اتفاق نیفتد.
 
این مجری در ادامه گفت وگوی خود درباره بهتر دیده شدن یه شبکه نوظهور و و ساخت برنامه های جذاب در اون اعلام کرد: صدا و سیما اول باید از تموم امکانات خود واسه معرفی شبکه های نوظهور خود استفاده کنه؛ مثلا از راه شبکه های یه، دو، سه و پنج واسه معرفی شبکه بازار استفاده کنه که استفاده نکرده.

همه شبکه های جهان از امکاناتشان واسه معرفی شبکه های نوظهور استفاده می کنن و بدیش اینه این کار هنوز در ایران و در شبکه بازار اتفاق نیفتاده. از طرفی هم ساخت برنامه هایی که هم جهت با اهداف تاسیس این شبکه باشه با اجرای مناسبی که مردم خوشش بیاد بسیار موثره و باعث می شه کم کم صاحبان حرف، مشاغل و تولیدکنندگان تشویق به همکاری با شبکه بازار شن.
 

شهریاری هم اینکه با اشاره به اینکه حضور مجریان مطرح واسه بهتر دیده شدن شبکه نوظهور خیلی موثره، گفت: الان من، خانوم پوریامین، آقای درستکار و … در شبکه بازار حضور داریم و مدیر شبکه بازار هم از مدیران باسابقه صدا و سیما هستن که قبل از این چندین شبکه رو اداره کردن، در نتیجه از تجربه هاش واسه برنامه سازی در شبکه بازار هم استفاده می کنن.
 
محمود شهریاری که قبل از این اجرای برنامه هایی در ژانر اجتماعی ، خوشحال کننده و باحال و جُنگ رو برعهده داشته، در جواب به اینکه چیجوری خود رو در شبکه بازار با برنامه ای اختصاصی تطبیق داده، توضیح داد: من تا حالا فقط برنامه های ژانر اجتماعی رو اجرا کردم و اصلا وارد ژانرهای دیگه نشده ام اما برنامه «از همین امروز» هم بیشتر روی اراده افراد کار می کنه.

 در واقع این برنامه قبل از این که اقتصادی شه در ژانر اجتماعیه و در همون بخش ایه که بیشتر از این برنامه اجرا می کردم اما به هر حال تلاش می کنیم بر این پایه با صاحبان مشاغل خونگی صحبت کنیم و خیلی روی جنبه های اقتصادی اون که تخصص من نیس، دست نمی ذارم.
 
شهریاری هم اینکه درباره موضوع و ساختار برنامه «از همین امروز» در شبکه بازار توضیح داد: هدف این برنامه اینه که اگه تصمیمی و یا چشم اندازی واسه خودمون در زندگی رسم کردیم، از همین امروز نگذاریم فرصت هامون از دست بره.

در قسمت اول این برنامه درباره مشاغل خونگی صحبت می کنیم؛ مشاغلی که با امکانات ناچیز افراد اونو در خونه راه انداخته ان و ضمن اینکه خود و چند نفر دیگه رو اداره می کنن به ایجاد اشتغال هم کمک زیادی می کنن.
 
محمود شهریاری در آخر در جواب به اینکه پیشنهاد جدیدی واسه اجرا داشته یا نه؟ جواب داد: شبکه پنج سیما اجرای مسابقه ای رو به من پیشنهاد کرده که هنوز در دست مطالعه س.