بازگشت گلشیفته فراهانی به ایران از حرف تا واقعیت !

نزدیک به سه ساله که این بازیگر در هیچ کدوم از فیلمهای ایرونی اجرای نقش نکرده و حضورش در سینما تنها منحصر به سینمای هالیوود شده که همین امر هر از چندگاهی منتهی به منتشر کردن اخبار ضد و نقیضی در مورد برگشت این بازیگر به سینمای ایران شده.

برگشت گلشیفته فراهانی به ایران از حرف تا واقعیت !

پس از اینکه گلشیفته فراهانی بازیگر سینمای ایران در سال ۸۷ با بازی در فیلم “یه مشت دروغ” به جمع بازیگران هالیوودی ملحق شد اخبار ضد و خلاف زیادی در مورد خداحافظی این هنرپیشه از سینمای ایران منتشر شد.

به گزارش دادنا، گلشیفته فراهانی که متولد ۱۹ تیر ۱۳۶۲ در تهرانه کار خود در سینما رو در سال ۱۳۷۶ با فیلم “درخت گلابی” به کارگردانی داریوش مهرجویی شروع کرد. ایشون که فارغ التحصیل رشته موسیقیه در فیلم های دیگری مثل مونه، بوتیک، اشک سرما، به نام پدر، میم مثل مادر، گیس بریده، سنتوری و درباره الی هم حضور داشته.

اون که جوون ترین بازیگریه که سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر رو در سن ۱۴ سالگی به دلیل بازی در فیلم “درخت گلابی” دریافت کرده است واسه فیلم اشک سرما برنده تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از هشتمین دوره جشن خونه سینما شد و واسه فیلم بوتیک جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره بزرگ سه قاره (در نانت فرانسه) رو بدست آورد.

اما نزدیک به سه ساله که این بازیگر در هیچ کدوم از فیلمهای ایرونی اجرای نقش نکرده و حضورش در سینما تنها منحصر به سینمای هالیوود شده که همین امر هر از چندگاهی منتهی به منتشر کردن اخبار ضد و نقیضی در مورد برگشت این بازیگر به سینمای ایران شده.

در حالی که سال گذشته در همین روزا بحث برگشت گلیشفته فراهانی به ایران دوباره مطرح شده بود و حتی صحبتهایی مبنی بر ساخت فیلم بوسیله این بازیگر در ایران بیان شده بود، جواد شمقدری معاون سینمایی در مصاحبه های جور واجور اعلام کرد که ایشون می تونه به ایران برگرده اما با تموم این حرفا گلیشفته به ایران بازنگشت.

اما حالا دوباره و بعد از گذشتن نزدیک به یه سال با اظهارنظر محسن محسنی نسب مبنی بر اینکه مسئولان سینمایی ایران با برگشت گلشیفته فراهانی به ایران موافقت کردن، این جریان وارد فاز جدیدی شده.

این کارگردن از تلاش واسه حضور این بازیگر در ایران و بازی در فیلم “شونِه دوست” خبر داد و به مهر گفت: مجتبی امینی مدیر تولید “شونِه دوست” با گلشیفته فراهانی صحبت کرده، اون واسه برگشت به ایران تمایل نشون داده و صحبت هایی با علیرضا سجادپور مدیر اداره کل نظارت و ارزشیابی ارشاد واسه حضور ایشون در ایران انجام دادیم که ایشون هم موافقت کردن.

محسنی نسب در ادامه گفت: به خاطر همین منتظر نتیجه پایانی این مذاکرات هستیم تا با قطعی شدن حضور ایشون دیگه بازیگران رو مشخص کنیم. در هر صورت تا هفته آینده این موضوع مشخص می شه.

حالا باید منتظر موند و دید این اظهارنظرها مانند سال گذشته بازم در حد حرف باقی می مونه یا اینکه این بار رنگ واقعیت به خود میگیره و تماشاگر برگشت این بازیگر به سینمای ایران هستیم.

به نقل از : دادنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *