بازیگران خواننده ایرانی را بشناسید

بازیگران خواننده Singers-Actors

بررسیا نشون داده اون دسته از بازیگران سینما که وارد میدون خوانندگی شدن بیشتر تمایلی به موندگاری در این بخش ندارن و ترجیح دادن در همون حرفه اولیه خود یعنی بازیگری متمرکز شن.

به گزارش آلامتو به نقل از خبرگزاری مهر-گروه هنر-علیرضا سعیدی: همه چیز با یه اتفاق کوچیک شروع می شه، با یه پیشنهاد دوستانه یا با یه هدف خاص؛ از همین جا که «تو صدای خوبی داری… تو می تونی در حد و اندازه های یه خواننده خوب و پرطرفدار روی صحنه حاضر بشی… بدرخشی… مشهور بشی… پولدار بشی… تو می تونی… شروع کن… مگه بعضیا چه طوری شروع کردن؟ توئم مثل همونا. به امتحان کردنش می ارزه… شروع کن.»

اونا بازیگرند، بازیگرانی خوش نام و البته مطرح در میان مخاطبانی که یا اونا رو در تئاتر دیده ان یا در سینما و تلویزیون، اما اونا غیر از بازیگری سودای دیگری تو ذهن دارن؛ یه سودای شیرین و یه حال و هوای متفاوت. اونا دوست دارن غیر از بازیگری به رویای دیگری برسن. اونا میخوان یا واسه هنر یا واسه تجارت شغل دیگری رو هم تجربه کنن. اونا میخوان خواننده شن. حرفه ای خیلی زیاد جذاب و اغواگر که حتی مردمون عادی هم دست کم یه بار هم که شده به رسیدن به اون فکر کردن حالا چه برسه به بازیگران که نزدیکی بیشتری با این حرفه دارن.

سودای خوانندگی و خواننده شدن واسه بازیگران چیزی نیس که فقط در ایران تبدیل به اپیدمی شده باشه بلکه در کشورای دیگه هم جاری و ساریه. به هر ترتیب دنیای هنر، اقیانوسی گسترده س که هر هنرمندی مثل بازیگر و نقاش و مجسمه ساز می تونه به فراخور توانایی خود از شاخه های جور واجور اون بهره منده شه، اما بارها هم دیده شده خیلی از بازیگران با وجود انرژی و انگیزه زیادی که واسه ورود به خوانندگی داشتن نتونستن اونطور که باید و شاید عمل کنن و حتی معروفیت قبلی خود رو هم از دست دادن.

خیلی از بازیگران با وجود انرژی و انگیزه زیادی که واسه ورود به خوانندگی داشتن نتونستن اونطور که باید و شاید عمل کنن و حتی معروفیت قبلی خود رو هم از دست دادنبه هر روی صحبت از آفتا و آسیبا و بیان نقطه نظرات کارشناسانه دور و بر سودای خوانندگی در بازیگران نیازمند ساعتا تحلیل و بررسیه که بیان اون در چارچوب این نوشته جا نمی گیره و در این فرصت محدود تلاش شده تا با نگاه تاریخی و نه تحلیلی روی فعالیت تعدادی از بازیگرانی که تجربه خوانندگی رو حالا چه بد یا خوب از سر گذرونده ان، نگاهی به فعالیتاشون در میدون اجرای صحنه ای موسیقی هم داشته باشیم.

مرتضی احمدی؛ صدای تهران قدیم

زنده یاد مرتضی احمدی از جمله بازیگران و هنرمندانی بود که همزمان با بازیگری و صداپیشگی فعالیتای بسیار با ارزشی در جمع آوری فرهنگ فولکلور تهران قدیم و موسیقیای این دوره انجام داد.

اون که در ایام جوونی در تئاترهای پرمخاطب تهران پیش پرده خوان قهاری بود، طی سالای پایانی عمر پربار خود با بازخوانی آوازی موسیقیای تهران قدیم به شکل مجموعه آلبومای «صدای طهرون قدیم» نقش زیادی در زنده کردن این ترانها و نغمات میان نسل امروز داشت.

حضور در چندین کتاب صوتی و داستانای مربوط به فرهنگ بیشتر و تدوین چندین تحقیق نامه در میدون موسیقی تهران قدیم از جمله فعالیتای زنده یاد احمدی در میدون موسیقیه که از اون یاد و خاطره با ارزشی به جای گذاشته.

خسرو صبر؛ خواهران غریب رو یادتونه؟

زنده یاد خسرو صبر هم از جمله بازیگرانی بود که در طول عمر هنری خود فعالیتای زیادی رو در بخش کلام و موسیقی انجام داد. اون تقریبا یکی از فعال ترین بازیگران کشورمون بود که بیشتر و قبلا از هم صنفان خود در این بخش فعالیت می کرد.

زنده یاد صبر هرچند اجرای زنده ای در بخش موسیقی به صورت رسمی نداشت اما مخاطبان دهه هفتاد سینما با ترانه «مادر من» ایشون به آهنگسازی ناصر چشم آذر در فیلم «خواهران غریب» با صدای دوستانه اش آشنا هستن.

«نامها» با اشعار سید علی صالحی، «مهربانی» با اشعار محمدرضا عبدالملکیان، «صدای پای آب» با اشعار سهراب سپهری، «نشانیا» با اشعار سیدعلی صالحی، «سهراب» با اشعار سهراب سپهری، «پری خوانی» با اشعار فروغ فرخزاد، «حجم سبز» با اشعار سهراب سپهری و «چهل حکایت از گلستان سعدی»، «مسافر» به آهنگسازی و تنظیم محمدرضا احمدیان آثاری بودن که از راه ناشران جور واجور طی سالای ۷۳ تا زمان زندگی مرحوم صبر به مخاطبان ارائه شده.

رضا رویگری؛ از ایران ایران تا کازابلانکا

رضا رویگری هنرمندی که از صحنه های شریف تئاتر در بخش سینما و تلویزیون تبدیل به بازیگری پرکار و صاحب نام شد از همون سالای ابتدایی فعالیتش ارادت و علاقه خود به موسیقی رو نشون داد.

ایشون خواننده سرود معروف «ایران ایران» به آهنگسازی فریدون خشنوده که در این چند دهه غیر از فعالیت در بازیگری سه آلبوم «از عشق گفتن»، «دادوفریاد» و «کازابلانکا» رو در مقام خواننده منتشر کرده. هرچند دو آلبوم «از عشق گفتن» و «دادوفریاد» با در نظر گرفتن تناسب تاریخی اون دوران با اقبال بیشتری از طرف مخاطبان نسبت به آلبوم «کازبلانکا» مواجه شد اما صدای گرم رویگری در خوانش تعدادی از ترانها نام اونو به عنوان خواننده ای صاحب سبک معرفی کرده.

رویگری در سالای گذشته مخصوصا قبل از ماجرای مریضی حضور فعالی به عنوان خواننده در اجراها و برنامه های مناسبتی داشت و در سالای گذشته کنسرت هم برگزار کرده.

رسول نجفیان؛ یه قطعه و یه دنیا موندگاری

رسول نجفیان بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون هم از اون دسته هنرمندانیه که این چند سال وجوه موسیقایی اش بیشتر از بازیگری اش به چشم اومده و قطعه «عجب رسمیه، رسم زمونه» اون جزو آثار پرطرفداره.

نجفیان که در تعداد خیلی از برنامه های هنری به عنوان خواننده مدعو به اجرای برنامه پرداخته، تا الان آلبومای «رسم زمونه» و «با عاشورا می گریم» رو روونه بازار موسیقی کرده.

پرویز پرستویی؛ خوانندگی بعد از روایتگری

پرویز پرستویی بدون دودلی یکی از شاخص ترین بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمونه که غیر از بازیگری فعالیتای کم و بیش زیادی رو در میدون موسیقی انجام داده. اون که تازگیا با همکاری سازمان هنری رسانه ای «بالاترین درجه» مجموعه آثاری رو به عنوان خواننده به صورت تک آهنگ و نماهنگ در بازار موسیقی منتشر کرده، در سالای گذشته به عنوان نشون دهنده چند اثر ادبی موسیقایی هم حضور فعالی داشته.

«من یه بازیگرم»، «بابایی» با همراهی بیژن به درد بخور، «دوستت دارم» به خوانندگی ناصر عبداللهی، «عشقه»، «بی بی جون» به خوانندگی رسول نجفیان، «سلام، بدرود» از جمله فعالیتای پرستویی در میدون موسیقی بوده.

پرستویی فعلا در محافل رسمی اجرای زنده نداشته اما هیچ بعید نیس که طی ماه های آینده از اجرای زنده این بازیگر صاحب نام خبرهایی در رسانه ها منتشر شه.

مهران مدیری؛ بازیگری که خوانندگی رو خیلی دوست داره

مهران مدیری بازیگر، کارگردان و طراح خیلی از مجموعه های طنز تلویزیونی که در یکی بیست سال گذشته فعالیت هاش در بالاترین جایگاه اخبار فرهنگی هنری رسانه ها قرار داشته و داره، همیشه گرایشات زیادی به موسیقی و خوانندگی نشون داده.

اون بعد از منتشر کردن آلبوم «دلتنگیا» به عنوان نشون دهنده اشعار هاتف علیمردانی در سال ۷۸، با منتشر کردن آلبوم «از روی سادگی» اثر مرحوم بابک بیات و فردین خلعتبری در سال ۷۹ رسما وارد فضای خوانندگی شد و از همون زمان تا الان به علاقه مندی خود در این بخش پایدار مونده. هر چند اون در بخشایی به عنوان خواننده مهمون در کنسرتای گروه «دارکوب» به سرپرستی همایون نصیری حضور پیدا کرد اما این حضور در اجراهای زنده بسیار کمتر از اون چیزیه که مخاطبان از یه خواننده کنسرت توقع دارن.

مدیری که قراره طی ماه های آینده تازه ترین آلبوم خود رو با همراهی مهیار علیزاده روونه بازار موسیقی کنه تا الان خواننده تیتراژ آثاری چون «هم نفس»، «مهر و ماه»، «شبای برره»، «باغ مظفر»، «قهوه تلخ»، «زعفرانی» و «دورهمی» بوده.

شهاب حسینی؛ خیلی دور خیلی نزدیک

شهاب حسینی هم از هنرمندان دوستدار موسیقیه که بعضی وقتا نزدیک و بعضی وقتا دور از حد تصور، تمایلانی واسه خوانندگی داره. اون چند سال قبل همراه با برادرش سید مهدی حسینی و تعدادی دیگه از هنرمندان گروه موسیقی «هفت» رو تاسیس کردن. اونا تا الان چهار مجموعه آهنگ از این گروه رو منتشر کردن که شهاب حسینی در آلبوم یک و دو به دکلمه پرداخته و در آلبوم سه و چهار خوانندگی کرده.

حسینی که فعلا علاقه ای واسه اجرای زنده و یا تولید آلبوم جدید نداره در آلبوم «هفت» خواننده چهار قطعه «پریچهر»، «آشنای غریب» و «بدرود» و «شهزاده رؤیا» بوده.

حامد بهداد؛ اون یه جفت و جور کننده موسیقیه

به طور حتم وقتی با نام حامد بهداد رو به رو میشیم بازیای نورانی و به یادماندنی اش در سینما به یاد مخاطبان میفته اما جالبه بدونین که این بازیگر خراسانی یکی از پیگیران و علاقه مندان سفت و سخت موسیقیه که تا الان تجربه های جالبی رو در این بخش از سر گذارنده س.

اون با حضور در فیلم جنجالی «کسی از گربهای ایرونی خبر نداره» بهمن قبادی به شکل شخصیت اصلی فیلم قطعاتی رو به عنوان خواننده اجرا کرد و نشون داد که می تونه در این میدون حرفایی واسه گفتن داشته باشه. اون با حضور در گروه موسیقی «دارکوب» جای خود رو به عنوان یه خواننده طغیانگر مثل بازیگری اش باز کرد و نشون داد که اگه کمی جدی تر به ماجرای خوانندگی فکر کنه، می تونه شناسنامه مستقلی رو در این میدون به مخاطبش ارائه دهد. کما اینکه این رخ نمایی در فیلم «نیمه شب اتفاق افتاد» تینا پاکروان کرد عینی تری پیدا کرد.

بهداد که بعد از چند سال فاصله از همکاری با گروه دارکوب قراره روز دهم خرداد ماه به عنوان یکی از خوانندگان این گروه حضور متفاوتی رو در میدون خوانندگی تجربه کنه. اون غیر از تولید چندین تک آهنگ و تیتراژ در جفت و جور کنندگی موسیقی هم دستی بر آتیش داره، طوری که یه چند وقت پیش آلبوم «سمبل» به جفت و جور کنندگی ایشون و خوانندگی فردی به نام «ججو» رونمایی شد.

محمدرضا فروتن؛ رویای موسیقی قبل از ورود به سینما

محمدرضا فروتن هم از جمله بازیگران مطرح سینمای کشورمونه که به گفته خود رویای حضور در موسیقی قبل از سینما براش اهمیت داشته. اون از جمله هنرمندانیه که از مدتا پیش با خوانندگی در فیلم سینمایی «شب یلدا» کیومرث پوراحمد و خوانش تیتراژ فیلم سینمایی «متروپل» مسعود کیمیایی علاقه خود به خوانندگی رو به مخاطبانش نشون داد.

ایشون زمستون سال ۹۵ با همراهی دوستان سرشناس خود از جمله بابک زرین، مرحوم افشین یداللهی، سیروان خسروی، رضا تاجبخش و امیر میلاد نیکزاد اولین آلبوم رسمی خود به نام «می فهممت» رو در بازار موسیقی منتشر کرد و بر این باور بود که تا پیر نشده باید این کار رو انجام می داد. البته تا به امروز غیر از منتشر کردن چند خبر و گزارش درخشش زیادی نسبت به آلبوم «می فهممت» مشخص نشده و البته بعید انگار فعلا خبری از کنسرت ایشون باشه.

امین حیایی؛ اون مجبور شد به موسیقی بیاد

امین حیایی بازیگر با سابقه سینما از چند سال پیش در میدون موسیقی فعالیت خود رو شروع کرد.

اون درباره حضورش در موسیقی گفته: «من واقعا مجبور شدم به عالم موسیقی و خوانندگی پا بذارم و دست خودم نبودم، تو یه فیلمی بازی می کردم به اسم بوی بهشت و نقش یه خواننده ای رو داشتم که باید می خوندم. همون جا با دکتر چراغعلی که آهنگساز کار بودن تمریناتی رو شروع کردیم و روی قطعاتی که ایشون آماده کرده بودن کار می کردیم و من در استودیو تمرین می کردم و تلاش داشتم که بتونم خوب بخونم. پس از اینکه اون کار تموم شد به پیشنهاد پدرام مرندی استارت یه آلبومی رو زدیم به اسم «کویر» و گروه باران رو تشکیل دادیم. وقتی دیدم کار جدیه یه دوره سولفژ رفتم و کلاسای اونو گذروندم و تلاش کردم رو صدایم رو جدی تر کار کنم و به صورت حرفه ای بتونم این کار رو انجام دهم ولی چند سال زمان برد و حتی در آلبومی که به اسم کویر بیرون اومد می دونستم نقطه ضعفایی دارم و خودم حس می کردم نسبت به بقیه خیلی ضعیف تر بودم.»

به هر روی حضور در آلبومای «کویر»، «بوی بهشت» و پرفورمنس «قحطی نور»، موسیقی تصویر «تو می تونی» کلی فعالیتای حیایی در میدون موسیقیه که قطعاتی از این آثار رو گاه در محافل تلویزیونی و برنامه های مناسبتی به صورت زنده اجرا کرده.

محمدرضا گلزار؛ موسیقی، سینما، موسیقی

محمدرضا گلزار بازیگری که به کمک خوش چهره بودن از سال ۷۹ به عنوان بازیگر پولساز سینمای ایران مطرح شده از مدتا پیش در گروه موسیقی «آریان» به عنوان نوازنده حضور داشت. اون با اینکه بعد از ورود به سینما و تبدیل شدن به سوپراستار فعالیت در برنامه های رسمی موسیقی رو رها کرد اما علاقه مندی هاش به موسیقی کاسته نشد طوری که چندماهیه با تشکیل گروهی جداگونه در زمستون سال ۹۵ فعالیت در میدون خوانندگی و نوازندگی رو جدی تر کرده و وارد جریان حرفه ای اجراهای زنده شده.

گلزار فعلا جزو معدود هنرمندان میدون سینماست که اجراهای صحنه ای خود رو محدود به یه یا دو اجرا تو تهران نکرده. اون از زمستون سال گذشته تا کنون در کنار فعالیت در سینما مبادرت به برگزاری کنسرت تو تهران و شهرستانا کرده.

بهرام رادان؛ انگار موسیقی اش رفت و تموم شد

بهرام رادان دیگه بازیگر صاحب نام و یا به اصطلاح ستاره سینمای ایرانه که دوست داشت در موسیقی فعالیت داشته باشه، اما انگار این موندگاری فقط به منتشر کردن یه آلبوم پرحاشیه با نام «روی دیگه» محدود شد و دیگه خبری از آقای رادان خواننده نشد که نشد.

آلبوم «روی دیگه» بهمن ماه سال ۹۱ با برگزاری مراسم رونمایی در یکی از هتلای تهران شامل ۹ قطعه فارسی و ۳ قطعه انگلیسی با تنظیم کیوان هنرمند منتشر شد. آلبومی که بعد از منتشر کردن نه به کام منتقدان خوش اومد و نه انگیزه ای واسه سازندگانش به وجود آورد تا اجراهای زنده مستمری از این آلبوم داشته باشن.

اتفاقا اون بعد از حاشیه هایی که با منتشر کردن موزیک ویدیوی «جیغ» در رسانه ها به اتهام شیطان پرستی اش منتشر شد، نوشت: «نگاه من به قضیه موسیقی اصلا کسب معروفیت نبوده، چه بسا که معروفیت رو در این سالیان از سینما بدست آوردم، بلکه بیان خلوتی از ذهنم بود که تمایل داشتم با زبون موسیقی بیان شه، نه ادعایی بوده و نه تغییر راهی.»

کامران تفتی؛ خوب بود اما رفت

کامران تفتی بازیگری که با رگ و ریشه ای به طور کامل تئاتری وارد جریان حرفه ای سینما و تلویزیون شد هم یکی از هنرمندانیه که یه چند وقت پیش با منتشر کردن اولین آلبوم رسمی خود با عنوان «عکس زمستونی تهرون» خود رو به عنوان خواننده هم در جامعه هنری معرفی کرد.

این آلبوم پس از منتشر کردن با واکنشای کم و بیش مثبتی از طرف مخاطبان مواجه شد طوری که خیلیا بر این باور بودن که تفتی می تونه با یه نگاه جدی و حرفه ای تر به بحث موسیقی شخصیت مستقلی رو از خود در بخش موسیقی معرفی کنه. کما اینکه تعدادی از آهنگسازان و تنظیم کنندگان حرفه ای موسیقی پاپ آلبوم «عکس زمستونی تهرون» رو اثری قابل قبول آزمایش کردن.

با این حال با اینکه چندین ماه بعد از منتشر کردن این آلبوم، کنسرتایی به صورت جسته فرار کرده از این بازیگر تو تهران برگزار شد، اما دیری نپایید که حضور تفتی در موسیقی کمرنگ تر شد و کار به جایی رساند که چند ماهیه خبری از فعالیتای موسیقایی ایشون در رسانه ها منتشر نمی شه.

محمدرضا هدایتی؛ اون موسیقی رو دوست داره

محمدرضا هدایتی بازیگر و صداپیشه هم علاقه مندی خود به موسیقی رو از چند سال پیش به طرفدارانش نمایان کرده.

این بازیگر که غیر از خوانندگی دستی بر هم نوازندگی داره و در سال ۸۳ کنسرتایی رو در شیراز و اراک برپا کرده بود، سال ۹۰ آلبوم «ماه می خنده» رو روونه بازار موسیقی کرد و بعد از سه سال از منتشر کردن این آلبوم عزمشو جزم کرد تا اجراهای زنده ای از این آلبوم و دیگر آثار خود رو در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران برگزار کنه اما این اجراهای صحنه ای هم فقط به برگزاری همون چند کنسرت محدود شد و دیگه خبری از اجراهای لایو آقای صداپیشه خبری نشد که نشد.

آلبوم «عشق پنهونی» و تولید چندین تک آهنگ از جمله آثار هدایتی در میدون موسیقیه. ایشون که همیشه از علاقه مندیا خود به موسیقی سخن گفته تازگیا در برنامه «دورهمی» از قطعه «دیگه فکر من نباش» رونمایی کرد.

اشکان خطیبی؛ پیش به طرف موسیقی آلترناتیو

اشکان خطیبی بازیگری که غیر از حضور جدی در میدون بازیگری، فعالیتایی رو هم در بخش مدیریتی از جمله مدیریت قبلی پردیس سینمایی چهارسو تجربه کرده در این چند سال به موسیقی، مخصوصا موسیقی آلترناتیو علاقه نشون داده.

اون بعد از حاشیه هایی که واسه گروه اجرایی آلبوم «ترافیک» به وجود اومد، عزمشو جزم کرد غیر از بازیگری و تشکیل یه گروه موسیقی جدید، دور تازه ای از فعالیتای موسیقایی اش رو شروع کنه که نتیجه اون حضور در بخش موسیقی ترکیبی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر و اجرای چند کنسرت پرطرفدار در خاص برنامه «شب شنبه ها» بود.

خطیبی که سال ۹۲ تجربه کنسرت نمایش «روزای آخر اسفند» به کارگردانی محمدرحمانیان رو از سر گذارنده بازم به حضور در موسیقی ادامه داده و تصمیم داره غیر از تولید چند تک آهنگ و تیتراژ به فعالیت دائمی خود در این میدون جدی تر از قبل نگاه کنه.

امیرحسین مدرس؛ آقای مجریِ بازیگرِ خواننده

امیرحسین مدرس مجری، نویسنده، شاعر و بازیگر کشورمون هم از جمله هنرمندانیه که طی سالای گذشته در تولید آلبوم و اجراهای زنده موسیقی حضور فعالی داره.

اون که این روزا در قامت مجری برنامه موسیقایی «ساعت ۲۵» رابطه مستمری با اهالی موسیقی داره طی سالای گذشته ضمن دقیق شدن و فوکوس کردن روی موسیقی دستگاهی ایران و نغمات آیینی با روشای نوین آلبومایی چون «ماه نی»، «روز رستاخیز» و «خورشید» رو با محتوای عاشورایی روونه بازار موسیقی کرده. البته ایشون چند سال گذشته مبادرت به برگزاری مجموعه کنسرتایی از این آثار در برج میلاد کرد که با استقبال نسبی مخاطبان روبه رو شد.

حضور در تیتراژ مجموعه های تلویزیونی چون «عید امسال»، «خوش نشینا» و «متهم فرار کرد» و نماهنگ حاشیه ساز «نو سفر» از جمله فعالیتای دیگه این هنرمند در میدون موسیقیه.

محمدرضا علیمردانی؛ خوانندگی در صداپیشگی

محمدرضا علیمردانی بازیگر و صداپیشه که مخاطبان اونو با انیمیشنای «دیرین دیرین»، «حیات وحش»، «پندانه» می شناسن، کوتاه یه مدت نیس که در میدون موسیقی فعالیت می کنه.

علیمردانی که از اول تولد تا نوجوونی از مریضی حنجره رنج می بره، تا الان تیتراژ مجموعه های «انقلاب قشنگتر» و «جهل مرکب» رو در مقام خواننده تیتراژ منتشر کرده. اون ضمن اجراهای تکی در بعضی از برنامه ها تصمیم داره به زودی آلبوم «حبس نفس» رو در بازار موسیقی منتشر کنه.

امیریل با ارزش؛ خواننده ای که بازیگر شد

امیریل با ارزش بازیگر و خواننده ای که طی ماه های گذشته با بازی در سریال «معمای شاه» به معروفیت رسید قبل از بازیگر شدن در حرفه خوانندگی مشغول به فعالیت بوده.

اون در سال ۸۱ اولین آلبوم رسمی خود با عنوان «سبزه» رو با همکاری فریدون شهبازیان و تنظیم محمدرضا عقیلی در بازار موسیقی منتشر کرد و بعد از اون بود که فعالیتایی رو به صورت جسته فرار کرده در میدون آهنگسازی و خوانندگی انجام داد.

«ماه مخفی» به آهنگسازی فریدون خشنود، «شبای ترانه یه» و «شبای ترانه دو» با تنظیم فرزاد آذر و ساخت موسیقی فیلم «بدون اجازه» ساخته مرتضی هرندی و «بدون مرز» امیر حسین عسگری از جمله آثاری هستن که با ارزش در مقام آهنگساز و یا خواننده در اونا حضور داشته. امیریل با ارزش هنوز خبر رسمی رو واسه اجرای زنده آثار خودش اعلام نکرده.

پولاد کیمیایی و حاشیه های خوانندگی در سینما

پولاد کیمیایی هم از جمله هنرمندانیه که تونسته خوانندگی رو تجربه کنه ولی این تجربه در فیلمای پدرش رقم می خوره. اون تازگیا در فیلم سینمایی «قاتل اهلی» با در نظر گرفتن شخصیتی که در اون اجرای نقش می کرد به عنوان خواننده قطعاتی رو خواند که الته همین موضوع محل دعوای کارگردان و جفت و جور کننده شد.

فتحعلی اویسی، مهدی سلطانی، حمید گودرزی، کوروش تهامی، رضا عطاران، جواد رضویان، برزو با ارزش، الهام پاوه نژاد، مرجانه گلچین، هنگامه قاضیانی، سپند امیرسلیمانی و… هم هنرمندانی هستن که ضمن حضور در میدون بازیگری طی چند سال فعالیت خود نیم نگاهی به موسیقی، کلام و خوانندگی داشتن.

این گفتار فقط نگاهی خلاصه به فعالیت بازیگران میدون سینما در موسیقی داشت که تعدادی از اونا رو تشویق به موندن و تعدادی دیگه رو تشویق به رفتن کرد. کما اینکه شاید خیال پردازی به جای تلاش واسه ارتقای هنری و مجبوبیت، سرخوردگی، ساده انگارانه نگاه کردن به صنعت موسیقی، نداشتن نگاه جدی به موسیقی علمی، نبود سرمایه لازم، خوش خیالی و از همه مهم تر کمبود علم و باور درست از صنعت موسیقی اونا رو از راه رفتن در راه پر از سنگلاخ موسیقی وا داشته.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

امین حیایی بهرام رادان خبرهای داغ روز خبرگزاری مهر خسرو صبر شهاب حسینی مجله مهر محمدرضا فروتن محمدرضا گلزار مهران مدیری پرویز پرستویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *