بازی‌های بامزه با کوچولوها

هیجان رو به کوچولوها هدیه کنین

یکی از مهمترین راه های ایجاد رابطه عاطفی با کوچولوها، بازی کردن با اوناس. بچه ها در هر سنی که باشن عاشق بازی کردن هستن و از این کار بی آخر لذت می برند. در این مطلب بازی های ساده ای که باعث خوشحالی نوزادان می شن رو به شما معرفی کرده ایم.

هیجان با اسباب بازی های رنگی

بچه ها عاشق اجسام و اسباب بازی های رنگی هستن. پس واسه سرگرم کردن اونا کافیه یه اسباب بازی رنگی جلوی اون بذارین. حتی بسته های رنگی پوشک های پمپرز واسه بچه ها جذاب هستن. هرچند اون الان نمی تونه اسباب بازی اش رو بگیره اما از اونجایی که همه اجسام رنگی و براق واسه اون جذاب هستن، کوچولو با دیدن اونا هیجان زده شده و ذوق می کنه. با تکون دادن اسباب بازی های رنگی مقابل فسقلی حتما تماشاگر خنده ها و جیغ های حاصل از ذوق اون هستین.

آینه بازی کنین!

یکی دیگه از وسایل جذاب واسه بچه ها آینه ها هستن. اونا از دیدن چهره خودشون در آینه لذت می برند و حتی ممکنه فکر کنن کوچولوی دیگری مشغول بازی با اوناس. یه آینه نشکن رو به تخت کودک خود وصل کنین تا اون بتونه صورت خود رو ببینه. همین طور که هردوی شما در حال نگاه کردن به آینه هستین، با اون صحبت کنین و به سمت چشما، گوشا ، بینی و دهن اون اشاره کنین.این بازیا واسه به درد بخور هستن.

شعر بخونین

یکی از بازی های خوشحال و محبوب بچه ها، شعر خوندن واسه اوناس. پس به آرومی با دست های اون دست بزنین و یه آهنگ کودکانه بخونین. صدای شما مهمترین صدا واسه کودکتونه و هرآنچه که بخونین، به گوش اون موسیقیه. لالایی خوندن واسه بچه ها هم یه جور شعر عاشقانه از طرف مادر واسه فرزندش تلقی می شه و علاوه بر تقویت قوه شنوایی، آرامش رو به اون هدیه می کنه.

کتاب خوندن

کتابایی با تصاویر رنگی و انتخاب کنین. و یه داستان در مورد شکل ها واسه اون تعریف کنین. بچه ها عاشق این هستن که با دست های کوچکشون کتاب ها رو ورق بزنن و تصاویرشان رو ببینن.

اسباب بازی رو دنبال کن

با قرار دادن کوچولو روی زمین و نگه داشتن یه اسباب بازی در فاصله ای حدود ۲۵ سانتی متر بالاتر از سر اون، به فسقلی کمک کنین تا چشمون خود رو متمرکز کنه. اسباب بازی رو به آهستگی از یه طرف به طرف دیگه حرکت بدید و به کودکتون اجازه بدید تا با چشمانش اونو تعقیب کنه. بسته های رنگی هم یه جور اسباب بازی واسه بچه ها به حساب میان و خیلی از بچه ها عاشق بازی کردن با اونا هستن.

همین طور که شما و کودکتون از تفریح و بازی حال می کنین، اون به شکل پیوسته در حال تکامل و ثبت نتیجه های جدیده.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *