بازی جدید آمریکا : ایران در طراحی حملات ۱۱ سپتامبر نقش داشته است

یکی از شاهدان دادگاه ادعا کرده است که ایران پیش بینی می کرده است که اگر نقش این کشور در حملات ۱۱ سپتامبر لو برود با حمله ایالات متحده آمریکا مواجه خواهد بود از این رو تلاش کرده است تا همه شواهد دست داشتن خود در حملات ۱۱ سپتامبر را از میان بردارد.

دادگاهی در نیویورک که به پرونده نقش احتمالی ایران در حملات ۱۱ سپتامبر رسیدگی می کند روز گذشته در جلسه ای به استماع شهادت سه فرد که ادعا شده از مقامات سابق دستگاه امنیتی ایران هستند پرداخت .

به گزارش عصر ایران و به نقل از روزنامه ” دیلی میل ” وکلای قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر روز جمعه اعلام کردند که بر اساس شواهد جدید دادگاهی در نیویورک که به پرونده حادثه ۱۱ سپتامبر و نقش احتمالی ایران و گروه حزب الله لبنان در انجام این حملات می پردازد ، جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان پیش از انجام حملات ۱۱ سپتامبر از وقوع آن خبر داشته اند.

در جلسه روز جمعه دادگاه سه شاهد از مقامات امنیتی سابق ایران که به آمریکا پناهنده شده اند ، به صورت ویدئو کنفرانس در دادگاه شهادت داده اند که ایران پیش از انجام حملات ۱۱ سپتامبر از وقوع آن خبر داشته و حتی یکی از این شاهدان ادعا کرده که ایران به طراحی و انجام این حملات یاری رسانده است.

بر اساس این گزارش ، ایران در آموزش و جابجایی تروریست هایی که حملات ۱۱ سپتامبر را به انجام رسانده اند نقش داشته و پس از حمله ۱۱ سپتامبر نیز در یاری رساندن به گروه القاعده برای مخفی ماندن و در امان بودن از انتقام گیری آمریکا به این گروه تروریستی یاری رسانده است.

بر اساس این ادعا ایران و گروه شیعی حزب الله لبنان از اوایل دهه ۱۹۹۰ با گروه سنی القاعده وارد همکاری شده اند و این همکاری تا زمان حملات ۱۱ سپتامبر و پس از آن نیزبه وسیله “عماد مقنیه ” یکی از فرماندهان نظامی حزب الله و ۱۰ تن دیگر از اعضای این گروه شیعی لبنانی ، ادامه داشته است.

به گفته وکلای پرونده ، ایران پس از حملات ۱۱ سپتامبر و پس از آغاز حمله آمریکا برای اشغال افغانستان بسیاری از رهبران و اعضای القاعده و خانواده هایشان را از افغانستان فراری داده و در ایران به آنها پناه داده است و یا شرایطی را مهیا کرده که آنها برای فرار از دست آمریکا از خاک ایران عبور کرده و به کشورهای دیگر بروند.

یکی از شاهدان دادگاه ادعا کرده است که ایران پیش بینی می کرده است که اگر نقش این کشور در حملات ۱۱ سپتامبر لو برود با حمله ایالات متحده آمریکا مواجه خواهد بود از این رو تلاش کرده است تا همه شواهد دست داشتن خود در حملات ۱۱ سپتامبر از جمله عماد مقنیه سر حلقه ارتباط ایران و حزب الله با گروه القاعده را از میان بردارد.

عماد مغنیه در سال ۲۰۰۸ به وسیله تیم تروری که گمان می رود وابسته به سازمان جاسوسی اسراییل ( موساد) باشد ، در سوریه ترور شد.

ادعای جدید دو هفته پس از ترور اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده در ویلایی در نزدیکی اسلام آباد پاکستان در حمله نیروهای ویژه آمریکایی ، صورت می گیرد و پیش بینی می شود موج جدیدی از عملیات روانی علیه ایران در سطح رسانه های غربی با این اخبار و ادعاهای بی اساس شکل بگیرد.

جمهوری اسلامی ایران پس از حملات ۱۱ سپتامبر جزء نخستین کشورهایی بود که این حملات را محکوم کرده و با قربانیان این حادثه تروریستی ابراز همدردی کرد ، با این حال ایران لشگر کشی به بهانه حملات ۱۱ سپتامبر و کشتار صدها هزار انسان بی گناه در افغانستان و عراق و پاکستان و دیگر کشورهای خاورمیانه را نیز محکوم کرده است.

به نظر می رسد ادعاهایی این چنین نشان از آغاز مرحله ای جدید در اتهام زنی و فشار سیاسی و رسانه ای آمریکا علیه ایران باشد و پس از اینکه واشنگتن ظاهرا از شر دشمن دیرینه اش اسامه بن لادن خلاص شد ، سیاست دشمن سازی واشنگتن نیاز به سوژه های جدیدی دارد تا همچنان توجیه لشگر کشی و حضور صدها هزار نظامی این کشور در کشورهای خاورمیانه و همجوار ایران باشد.

منبع: asriran.com

گردآوری: آلامتو

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *