بازی های ذهنی مردان با زنان

mental-game

بازی ذهنی به رفتارای از قصد گفته می شه که با هدف خاصی صورت بگیره.

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ بعضی مردها واقعاً عاشق این هستن که با زن ها بازی های ذهنی بکنن. اگه از خودتون می پرسید که بازی های ذهنی چه هستن، باید بگیم که این بازی ها شکل های جور واجور مختلفی دارن ولی همه اونا یه ویژگی دارن: فرستادن سیگنال های جداسازی نشده واسه بازی کردن با احساسات کسی.

به چه دلیل مردها بازی های ذهنی انجام میدن؟

اگه شک دارین که طرفتون ممکنه با شما بازی کنه، هنوز دیر نیس. این بازی ها به دلایل جور واجور انجام می شن. اگه درک می کنین که چیجوری و به چه دلیل این بازی ها رو با شما انجام می دهد، اون وقت می تونید شمام با اون بازی کرده و از اون جلو بیفتید. ما اینجا به دلایلی که ممکنه باعث شه کسی این بازی ها رو با طرفش انجام بده اشاره می کنیم و بعد رایج ترین این بازی ها رو توضیح می بدیم و به شما آموزش می بدیم چیجوری اون بازی ها رو ببرین. اینا سه دلیل اصلی این بازی های ذهنی گول زننده هستن:

 1. اولین دلیل که باعث می شه مردی این بازی ها رو انجام بده اینه که زنی رو امتحان کنه؛ عشق اون، وفاداری اش، توانایی احساسی اش، درکش و هوشش رو.
 2. دلیل دومی که ممکنه مردی دست به این بازی ها بزنه اینه که واقعاً بخواد چیزی از طرف مقابل خود به دست آورد و می دونه که تنها راهی که می تونه اون رو راضی به انجام اون کنه اینه که از راه احساسات اون وارد شه. این مردها همون بازیکن های واقعی هستن. این بازیکن های واقعی فهمیده ان که احساسات چقدر می تونه افراد رو آسیب پذیر کنه و اونا از این نقطه ضعف به سود خود استفاده می کنن.
 3. بعضی مردها هم هستن که فقط محض تفریح دست به این بازی ها می زنند. بعضی وقت ها خارج کردن کسی از حالت متعادلش واسه ما رضایت بخش و جذابه.

بدیش اینه بعضی ها نمی تونن عمق این بازی ها رو ببینن. بازی کردن با احساسات کسی می تونه منتهی به دعوا، فحاشی، جدایی، طلاق و خیلی چیزای بد دیگه شه. پس پیشنهاد ما به آقایون عزیز اینه که بااینکه این کار بسیار مفرحه ولی خیلی مهمه که بدونین کی باید دست از بازی بکشین و قبل اینکه دیگه راه برگشتی نباشه، عقب برید.

دوست دارین بدونین مردها چیجوری این بازی ها رو با شما انجام میدن؟

در زیر به چند علامت اخطار اشاره می کنیم:

 1. خواسته هایی غیرمنطقی یا ناممکن داره؟

این اتفاق معمولاً بدون اخطار قبلی می افتد. طرفتون یکدفعه شروع به درخواست های عجیب و غریب و غیرمنطقی از شما می کنه.

ممکنه یکدفعه پیشنهاد کنه که دوتایی به ملاقات کسائی برید که شما هیچ علاقه ای به دیدن اونا ندارین. یا مثلاً اصرار می کنه که برنامه ورزشی موردعلاقه اش که شما اصلاً از اون خوشتون نمی آید رو همراه با اون تماشا کنین.

حتی ممکنه یکدفعه نذاره کارایی که معمولا انجام می دادین رو انجام بدین – حتی ممکنه نذاره از خونه خارج شید.

دختران عزیز لطفاً مراقب باشین. عکس العمل زیادتر از اندازه نشون ندین چون ممکنه فقط بخواد آزمایشتان کنه.

اگه اینطور باشه، شایدً می خواهد قدرت اراده، انعطاف پذیری و مهمتر از اینا قدرت شما رو امتحان کنه.

اگه واقعاً می خواهید جایی در قلب اون داشته باشین، این وقتیه که باید به اون نشون بدید چقدر درکتون بالا هستش و سیاست دارین.

باور کنین اگه از این آزمایش موفق بیرون بیایید، اعتماد اون به شما صدچندان می شه.

 1. یهو دیگه تماس نمی گیرد؟

این واسه دخترها بسیار کلافه کننده س. وقتی دختری به پسری واقعاً علاقه داشته باشه، به طور طبیعی به اینجور جنگ روانی ای یه عکس العمل احساسی قوی نشون می دهد.

بیشتر دخترها در اینجور شرایطی دچار افکار ترسناک می شن. دختر ممکنه نگران شه و از خودش سوال کنه که این پسر واقعاً به اون علاقه داره یا نه، اینکه شاید به کس دیگه ای وارد رابطه شده، دچار مشکلی جدی شده، مریضه یا هزار فکر دیگه. یه عالم سوال در ذهنش ایجاد می شه بدون اینکه پاسخی داشته باشه چون از مردی که باید جواب این سوال ها رو بده هیچ خبری نیس. نه زنگ می زند و نه تماس هاش رو جواب می دهد.

وحشت نکنین، اینطوری به اون نگاه کنین: ممکنه بخواد ببینه که چقدر به اون نیازمند هستین یا اینکه اگه دیگه نباشه چقدر دلتون براش تنگ می شه.

اگه موضوع این باشه، رفتار شما ممکنه همه چیز رو براتون بدتر یا بهتر کنه. اون می خواهد ببینه شما چقدر به اون علاقه دارین و چقدر به اون معتقد هستین و اینکه آدم شکاکی هستین یا نه.

پیشنهاد ما اینه که اصلا وحشت نکنین و عکس العمل افراطی نشون ندین. حواستون باشه که هیچ پیغام اشتباهی براش نفرستید. درعوض، به اون پیام بدید که براتون مهمه و اگه خودش دوست داشته باشه کنارش هستین ولی اون رو محبور به این کار نمی کنین.

 1. سکوت می کنه یا تلگرافی جوابتون رو می دهد؟

بیشتر زن ها از این رفتار خوششون نمی آید. اونا دوست دارن با همسرشون حرف بزنن و وقتی می بینن که جواب های اون کم کم تلگرافی می شه، بدون این دست اون دست کردن می فهمن که مشکلی هست.

اگه این اتفاق واسه شمام افتاده، بدونین که مردتون به طور کاملً آگاهه که با این کار اعصاب شما رو به هم می ریزد.

به حرف ما گوش کنین: ریلکس باشین.

وحشت نکنین یا وسوسه نشید که حرف بدی به اون بزنین که ممکنه بعداً پشیمون شید. اون فقط می خواهد توانایی تحمل شما رو سبک سنگین کنه. پس به اون اثبات کنین که می تونید و خودتون رو نیازمند نشون ندین، البته خیلی مهمه که به اون نشون بدید که دوستش دارین.

 1. بی دلیل بداخلاق شده؟

کم کم متوجه می شید که مرد مهربانی که به اون عادت داشتین، به ناشناس ای وحشتناک تبدیل شده.

این خشونت ممکنه نه فقط به سمت شما بلکه به سمت همه نزدیکانش باشه و فضایی از ترس بسازه.

می دانم اصلاً موقعیت خنده داری نیس ولی هدف این بازی افتضاح نه آسیب رسوندن به شما بلکه امتحان کردن جربزه و قدرتتانه. اون می خواهد ببینه چقدر شوکه شدن رو تاب می بیارید. هیچکی دوست نداره با یه ترسو زندگی اش رو تقسیم کنه.

حتی اگه طرفتون قبول نکنه، بیشتر مردها لازم دارن بدونن که شما کسی هستین که می تونید کنار اون وایسید و اونا می تونن در مواقع ضرورت به شما پناه بیارن. اگه موفق از این امتحان بیرون بیایید به اون نشون میدید که زنی قوی و پردل و جربزه هستین.

 1. دیگه تحسینتان نمی کنه؟

با این راه هر دختری رو می توان حسابی عصبانی کرد. زن ها عاشق این هستن که از اونا تعریف شه، خودشون هم این رو رد نمی کنن. اونا دوست دارن که به اونا بگید چقدر قشنگتر شده ان، چقدر فلان لباس به اونا میاد و … اصلاً به خاطر همین نیس که این همه وقت رو صرف رسیدن به ظاهر خودشون می کنن؟

پس بعد از اینکه زنی حسابی وقت گذاشته و خود رو خوشگل کرده، دوست داره مردش به اون بگه که از نتیجه کارش راضیه. این مسئله درمورد آشپزی یا حتی مهارت های اون در رابطه جنسی هم صدق می کنه. زن ها عاشق این کلمات شیرین ان.

حالا مرد چه می کنه؟ طوری رفتار می کنه که انگار متوجه هیچی نیس. انگار اصلاً اون زن وجود نداره.

اگه این اتفاق واسه شمام می افتد، می تونید مطمئن باشین که اون تماشاگر عصبانی شدنتونه. ممکنه وسوسه شید که داد و غال راه بندازید که بازی رو به نفع اون تموم می کنه. اون می خواهد شما رو آزمایش کنه تا نقطه شکست شما دستش بیاد. می خواهد ببینه که فردی طبیعی هستین یا نه و اینکه می تونید وقتی فردی عکس العمل موردانتظارتون رو نداره، با شرایط کنار بیایید؟

 1. شما رو با بقیه مقایسه می کنه، با خواهرتان یا دوستتون؟

این بدترین نوع این بازی های ذهنیه.

با مقایسه کردن منفی یک زن با زنان دیگه، مرد از داغون کننده ترین روش واسه نشون دادن مشکل ها و اشتباهات اون زن استفاده کرده. هممون می دانیم که اشتباه کردن جزء آدم بودن ماست ولی وقتی کسی فردی که در زندگی اشه رو مجبور می کنه به اینجور روش مسخره ای نگاهی به خودش بندازه، به طور کل پیامی به طور کاملً متفاوت و افتضاح به اون می فرستد.

چه واقعاً قصدش اصلاح اشتباهات نامزدش باشه چه گفتن اینکه دیگه نمی تونه با اون باشه، در هر حال اون زن رو با نشون دادن اینکه به نظرش بقیه بهتر از اون هستن، ناراحت می کنه.

اگه این اتفاق واسه شمام افتاده، خوب گوش کنین. ممکنه بخواین با گفتن و برملا کردن چیزایی که به اون ثابت کنه اون افراد هم آنقدرها که اون فکر می کنه خوب نیستن، تلافی کنین. ولی قبل اینکه اینجور کاری انجام بدین، بیشتر فکر کنین. نباید اجازه بدید وادارتان کنه که با زبانی بیریخت بدی های بقیه رو برملا کنین. اگه اینکار رو بکنین، به اون نشون میدید که خیلی زود و راحت کسائی که به شما اعتماد کرده ان رو زیر پا له می کنین.

علاوه بر این، ممکنه واقعاً قصدش اینه که شما بهتر شید و تغییر کنین. بله حقیقت تلخه ولی بعضی وقت ها فقط این نزدیکانتون هستن که می تونن اینجور حقایقی رو به شما بگن.

 1. با دخترهای دیگه طنازی میکنه؟

این مردها می دانند که زن ها همیشه مراقب این جوری رفتارای اونا که خیلی وقت ها به صورت ناخودآگاه انجام می شه هستن.

خوب حالا این بازیکن ها چه می کنن؟ البته مشخصه که این سیگنال ها رو براتون می فرستند. اینجور مردی اونقدر طنازی میکنه تا مطمئن شه که شما این پیام رو دریافت کرده اید که اون ممکنه به بقیه بیشتر از شما توجه و علاقه نشون بده.

این کار اونا سه دلیل می تونه داشته باشه که واقعیت اینه که می ترسیم اونا رو عنوان کنیم. چون ممکنه اصلاً دلتون نخواد اینجور چیزایی رو درمورد مردها بدونین.

۱) اون واسه ایجاد حس حسادت در شما و بیشتر کردن علاقه تون طنازی میکنه.

۲) ممکنه واسه تفریح کردن با زن های دیگه طنازی کنه و بعد بخواد که عکس العمل شما رو ببینه و بفهمه می تونه یه روز که دلش خواست مرزهایش رو زیر پا بزاره و با دختر دیگری رابطه برقرار کنه یا نه.

۳) هم اینکه ممکنه واسه فرستادن این پیام که می خواهد همین روزا رابطه اش رو با شما تموم کنه، اینکار رو بکنه و بعد وقتی شما اعتراض کردین بگه که دیگه نمی تونه با این رفتار انحصارطلبانه شما کنار بیاد.

اگه این کار اون به دلیل اول بود، باید به اون نشون بدید که دوستش دارین. این همون چیزیه که اون می خواهد – اینکه به اون نشون بدید اون رو واقعاً می خواهید.

اگه اینکار اون به دلیل دوم باشه، جلو روید و به اون بگید که بااینکه می دونه واسه تفریح اینکار رو می کنه ولی این چیزها حد و مرزی داره. مطمئناً وقتی ببینه که شما بازی اون رو خونده اید شوکه می شه. این به اون نشون می دهد شما زنی باهوش، با درک بالا، مسئول و باتوجه هستین.

بیایید دعا کنیم که این رفتار اون به دلیل سوم نباشه. چون اگه اینطور باشه دیگه کار چندانی از دست شما برنمی آید. اگه واقعاً خیلی انحصارطلبانه با اون رفتار می کنین باید کاری واسه این عادتتان بکنین چون بیشتر مردها از این رفتار بدشون میاد.

 1. مرموز شده؟

یکدفعه متوجه می شید که مردتون روز به روز مرموزتر می شه.

اگه مردی وارد اینجور جنگ روانی ای می شه، ممکنه روش های مختلفی واسه اون داشته باشه.

ممکنه اول با جواب ندادن به بعضی از سوالاتون شروع کنه. ممکنه دیگه فکرهایش رو با شما در میان نذاره و ترجیح بده که خودش تنها باشه. ممکنه خودنمایی کنه که دور از شماس و یادش رفته اید. همه این رفتارها نبود علاقه به شما رو نشون می دهد.

بازیکن های واقعی می دانند که این روش هدف دار مثل جادو عمل می کنه، البته اگه زن دلخواه به شما علاقه ای داشته باشه. چون دور کشیدن شما باعث میشه علاقه اون بیشتر شه. شک و تردیدهایی که مرد تو ذهن زن ایجاد کرده، زن رو نگران کرده و باعث می شه همه تلاشش رو واسه پیدا کردن دلیل این رفتارها به کار ببنده.

اگه مردتون این بازی رو با شما شروع کرده، شایدً می خواهد ببینه که می تونه به شما اعتماد کنه یا نه. می خواهد ببینه شما چه واکنشی در مقابل غیبت ها و شایعات نشون می بدید. اون دوست داره بدونه که می تونید خودتون جداگونه فکر کنین و با جدا کردن واقعیت از شایعات بتونین حقیقت رو درمورد اون بفهمین یا نه.

هر زن علاقه مندی دوست داره بدونه که چه اتفاقی واسه مردش می افتد. به خاطر همین تلاش می کنه با نشون دادن وفاداری خود به اون، به اون حالی کنه که طاقت دیدن مشکل اون رو نداره. در همین زمینه حتی ممکنه یکی از رازاش رو هم با اون در میان بزاره – که فهمیدن همین راز شایدً می تونه دلیل اصلی شروع اینجور رفتاری از طرف مرد باشه.

اون وقت مرد راضی می شه که واقعا واسه اون زن مهمه.

ولی درمقابل اگه هیچ اثری از نگرانی از خود نشون نده، مرد این پیام رو دریافت می کنه که زن توجهی به اون نداره و اصلا فرد وفادار و قابل اعتمادی نیس.

پس باید خیلی نسبت به واکنشی که در اینجور شرایطی می بدید مراقب باشین. حواستون باشه بدون برملا کردن رازهای خودتون، از مردتون پشتیبانی کنین. یه حرکت اشتباه باعث می شه برچسب سرد بودن یا غیرقابل اعتماد بودن به شما بخوره.

 1. علاقه ای به رابطه جنسی نشون نمی دهد؟

یکی از اسلحه های خانوم ها در قبال مردان رابطه جنسیه. مردها سیری ناپذیرن. بعضی وقتا حتی دعوا، دعوا و کینه هم باعث نمی شه که نخوان با شما رابطه جنسی داشته باشن.

واسه اونا رابطه جنسی مسئله ای فقط جسمانیه.

پس وقتی شوهرتون که همیشه علاقه مند به ایجاد این رابطه با شما بوده، یکدفعه علاقه ای به اون نشون نمی دهد، شایدً مشکلی هست.

انتظار اون اینه که شما نگران می شید و از اون در این مورد سوال می کنین. اگه اینکار رو بکنین، نشون می دهد که حواستون هست و دوست دارین واسه حل مشکلاتتون با هم گفتگو کنین. این یه علامت مثبت بزرگ واسه شما هستش. اگه اینکار رو نکنین، ممکنه تصور کنه که توجهی به اون ندارین و نیازای اون براتون اهمیتی نداره.

حرف آخر

بعضی ها، درواقع خیلی ها، از این فکر که کسی با اونا بازی می کنه بدشون میاد. ممکنه احساس کنن که مورد سوءاستفاده قرار گرفته ان.

که هم ممکنه درست باشه و هم ممکنه درست نباشه.

علاوه بر این، قابل درکه که این بازی های ذهنی رو دوست نداشته باشین چون بازی های بسیار خطرناک و خطری هستن. ممکنه هیچوقت نتونین حدس بزنین که اون چه بازی ای با شما می کنه و این یعنی یه حرکت اشتباه رابطه تون رو به طور کل بر هم می زند.

پس باید مراقب علائم و نشونه های این بازی ها باشین و در عکس العمل دادن به اونا با تکیه به غریزه زنونه تون استاد شید.

همیشه یادتون باشه که این بازی ها معمولاً بدون اخطار قبلی شروع می شن. پس این یه راه ساده واسه تشخیص اوناس. وقتی یه تغییر یهویی در رفتار طرفتون مشاهده می کنین، آنجاست که باید کمربندتان رو سفت ببندین و واسه یه ترن هوایی احساس آماده شید.

رمز موفقیتتون در اینه که هیچوقت چیزی نگید یا کاری نکنین که بعداً پشیمون شید. همیشه یادتون باشه که بعضی وقت ها، بعضی مردها فقط به دنبال بهونه های احمقانه واسه جدایی هستن. حواستون باشه که بهونه واقعی دست اونا ندین.

ولی، بااینکه ممکنه به نظرتون غیرقابل باور یا مسخره بیاد، این بازی ها می تونن باعث محکم تر شدن رابطه هم بشن. دلیل اون اینه که جنگ روانی کمکتون می کنه بفهمین با کی در رابطه سروکار دارین. وقتی هر دو بازیکن خوب بازی کنن، احترامشان نسبت به قدرت و سیاست هم بیشتر می شه.

و تا یادمون نرفته، این بازی ها می تونن خیلی شاد کننده و باحال باشن چون بعدا موضوعی واسه حرف زدن، شوخی کردن و خندیدن در اختیارتون قرار میدن.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری بر ذهن خود مسلط شیم؟

خبرهای داغ روز روانشناسی زناشویی زنان مردمون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *