بازی های رایانه ای و مسابقات هیجان انگیز آنها !

شاید هر موقع که اسمی از مسابقات، دور مقدماتی فینال و اهدای جوایز می شه یاد مسابقات ورزشی و فوتبال می افتیم. این اصطلاح معمولا در مسابقات رایانه ای هم کاربرد داره؛ به این صورت که یه سری شرکت کننده به صورت حرفه ای گیم بازی می کنن که اصطلاحا به اونا Player گفته می شه. این شرکت کننده ها دور مقدماتی رو در چند گیم نت مشخص با هم به رقابت می پردازند و برنده ها هر ساله در جای مشخصی مثل تالار حرکت یا دانشگاه امیرکبیر مسابقه میدن و در آخر هر دور مسابقات، نفر اول ایران به مسابقات جهانی فرستاده می شه.

بازیای رایانه ای و مسابقات هیجان انگیز اونا !

واسه بررسی چند و چون این مسابقات به یکی از گیم نت های اصلی برگزارکننده این مسابقات رفتیم، گیم نتی در شمال غرب تهران.

اولین مشخصه ای که داره هیاهو و صداهای عجیب و ناشناس. سر و صدا به وجود اومده بوسیله هیجاناتیه که گیم ها به بازیکن منتقل می کنن، بعضی تحت تاثیر شخصیت های بازی های کامپیوتری، لباس های مشابه پوشیده ان.

مسوول گیم نت که جوونی ۲۷، ۲۸ ساله به نظر می رسد، درباره سن و سال شرکت کنندگان در مسابقات می گوید: شرکت کنندگان ما کودکان و نوجوانان نیستن بلکه بیشتر اون ها بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارن. بزرگ ترین اون ها، ۳۷ ساله و کوچیک ترین اون ها ۱۳ ساله بوده. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین قوانینی واسه افراد زیر ۱۸ سال داریم یعنی باید با رضایت نامه کتبی والدین در مسابقات شرکت کنن.

اگه مشکل سربازی ندارین به فرانسه اعزام می شید

ایشون درباره چگونگی برگزاری بین المللی بازی های رایانه ای می گوید: مسابقات مقدماتی در ۱۰ گیم نت به مدت ۵ روز برگزار می شه و آدمایی که در گیم انتخابی، برنده یا بیشترین امتیاز رو به دست بیارن به مسابقات فینال راه پیدا می کنن. مسابقات فینال ایران در تالار حرکت با اجرای مراسم اهدای جوایز ۷ روز طول می کشد. برندگان هر گیم اگه مشکل سربازی نداشته باشن به کشور فرانسه اعزام می شن، درست مانند جام جهانی فوتبال.

“در مسابقاتی که در سطح بین المللی برگزار شده تا حالا مقامی نداشته ایم!”، اون دلیل این رو پایین بودن سرعت اینترنت در ایران می دونه و می گوید: در ایران به خاطر سرعت کم اینترنت مسابقات آنلاین کمتر برگزار می شه و محدود به فضای گیم نت و شبکه ایه. به خاطر همین تا حالا در مسابقات هیچ مقامی نداشته ایم ولی نفراتی بوده ان که به مراحل بعدی راه یافته و چند نفری رو برده ان.

فوتبال؛ پر مخاطب ترین گیم

فضای گیم نت با نورپردازی های خاصی که داره، هیجان رو هر چی بیشتر به بازیکنان مخصوصا در بازی های مهیج القا می کنه. صاحب گیم نت درباره بازی هایی که انجام می شه، می گوید: Warcraft و فوتبال، پرمخاطب ترین بازی هایی هستن که طرفدار دارن. در روز مسابقات فوتبال که در تالار حرکت برگزار می شه، حدود ۲۰۰ نفر تماشاچی داره. زمان این بازی ها حدود ۴۰ دقیقه طول می کشد- به غیر از فوتبال که در زمان مشخص ۱۰ دقیقه ای تموم می شه- اگه در اون زمان برنده ای نداشت، امتیاز تعدادی می شه.

مسوول این گیم نت درباره غیرقابل پیش بینی بودن بازی ها و باگ های اون ها می گوید: در بعضی از بازی های رایانه ای به خاطر مشکلات برنامه نویسی شون، دلیل می شه نفر اول وجود نداشته باشه و باعث تغییر نتیجه در بازی ها شه. فوتبال یکی از این بازی ها هستش، ولی به خاطر جذابیت هایی که داره همیشه پرطرفداره. نکته ای که گیم نت ها خودنمایی می کنه اینه که بیشتر آدمایی که حتی واسه شرکت در مسابقات هم نیامده ان، جوانان هستن و روند تولید بازی های ویدیویی هم به این سمت رفته که علاوه بر کودکان، جذابیت هایی واسه بزرگسالان هم داره.

منبع : خبرگزاری برنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *