باشگاه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

Gym

اگه هنوز تو یه باشگاه ورزشی عضو نیستین تلاش کنین هرچه سریعتر یکی از باشگاه های خوب محله خود رو واسه شروع ورزش انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ وقتی که می خواهید بدن زیبایی بسازین انتخاب باشگاه از اولویت زیادی برخورداره. احتیاج دارین تا از انتخابتون خوشحال باشین، چون که در دراز مدت بر چگونگی ی تمرینات شما موثره! طبیعتا شما باید انتخابی کنین که با اون راحتید، و در آخر باشگاهی رو انتخاب کنین که هر جلسه ی تمرینی که در اون می گذرونین براتون لذت بخش باشه. در این نوشته ۱۰ چیز که باید موقع انتخاب در گوشه ی ذهنتون داشته باشین تا انتخاب صحیحی انجام بدین رو براتون فهرست کرده ایم.

۱. محل باشگاه

باید هنگام انتخاب باشگاه ورزشی، به محل اون توجه خاصی داشته باشین. اگه دور باشه یا راه پر ترافیکی داشته باشه، احتمال اینکه جلسات تمرینی خود رو ندیده بگیرین افزایش می یابد. مثلا، باشگاهی رو انتخاب کنین که بین راه رفت یا برگشت محل کارتون یا نزدیک به خونه ی شماس.

۲. هزینه ی عضویت

هزینه ی عضویت در باشگاه های ورزشی می تونه خیلی فرق داشته باشه. این هزینه به عواملی مثل ویژگی های باشگاه یا تعداد جلساتی که قصد تمرین دارین بستگی داره. اگه مباحث مالی یکی از نگرانی های شماس، هزینه ی عضویت باشگاه یه عامل کلیدی در انتخاب شما هستش. باید چندین باشگاه رو در محله ی خود بررسی کنین و هزینه های عضویت اون ها رو باهم مقایسه کنین تا مناسب ترینشون رو انتخاب کنین.

۳. ساعت کار باشگاه

ساعت کار باشگاه مورد نظر شما هم خیلی مهمه! شما به باشگاهی نیاز دارین که بیشترین زمان ممکن رو فعال باشه تا بتونین جلسات تمرینی خود رو خوب در برنامه ی روزانه تون بذارین. همیشه بخاطر داشته باشین تا ساعت کار و تاریخ هایی که تعطیله رو بررسی کنین.

۴. لوازم

لوازم باشگاه باید خوب نگهداری شن و تمیز باشن. به تعداد ماشین ها، وزنه ها و لوازم تمرینات هوازی توجه کنین. مطمئنا خیلی بیشتر و بهینه تر تمرین می کنین اگه دارای لوازم و ماشین های متنوعی باشه.

۵. کلاس های آموزشی

به کلاس های آموزشی هم دقت کنین. به تنوع کلاس هایی که در باشگاه برگزار می شه و اینکه اون ها براتون جذابه یا نه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. هم اینکه در مورد هزینه ی اضافه هم سوال کنین؛ بعضی از باشگاه های ورزشی این کلاس ها رو به رایگان و یه سری های دیگه با هزینه ی اضافه تری برگزار می کنن.

۶. محیط باشگاه

باشگاه ورزشی شما باید جایی واسه آسایش و راحتی شما باشه. چیزایی مانند نوع موسیقی که پخش می شه یا جای لوازم در باشگاه، نقش مهمی در لذت شما از تمرینتان بازی می کنن. هم اینکه باید با آدم هایی که در اون همزمان با شما تمرین می کنن هم احساس راحتی کنین.

۷. خدمات اضافی

به خدمات اضافی باشگاه، مثل محل نگهداری کودک، استخر، ماساژ، فیزیوتراپی و مشاوره ی تغذیه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. هر کدوم از این خدمات شاید واسه شما به درد بخور باشه، فقط حواستون به هزینه ی اضافه ی این خدمات باشه.

۸. آموزش خصوصی

حتما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین باشگاهی که می خواهید انتخاب کنین، یه مربی قابل قبول داشته باشه. بعضی از باشگاه ها مربیانی رو استخدام می کنن که گواهی مربی گری ندارن و از اون ها بیشتر به جهت توانایی شون واسه فروشندگی استفاده می شه! اگه شما تازگیا به سمت ورزش رفته اید، مطمئن شید که با یه مربی دارای شرایط تمرین می کنین تا برنامه ی تمرینی مختص شما تدوین کنه که از آسیب های احتمالی دور بمونین.

۹. پاکیزگی

یه عامل خیلی مهم واسه انتخاب یه باشگاه ورزشی، پاکیزگیه. مثلا مطمئن شید که دستمال و بطری های ضدعفونی کننده ای هست تا پس از به کار گیری هر تجهیزاتی اونو تمیز کنین. هم اینکه رختکن، سرویس های بهداشتی و حموم باشگاه رو بررسی کنین تا مطمئن شید خوب تمیز نگاه داشته شده ان.

۱۰. کارکنان باشگاه

کارکنان می تونن اشخاصی دوست داشتنی و کمک دهنده ی شما باشن. اگه تازه به باشگاهی رفته اید، کارکنان اونجا هستن که راه و چاه رو به شما نشون میدن. رفتار خوب کارکنان می تونه تجربه ی ورزش شما در اون مکان رو لذت بخش تر کرده و شما رو تشویق کنه تا به شکل منظم تمرینتان رو ادامه بدید.

مجله تناسب اندام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *