بافتن لباس با موی سر!+عکس

اتفاق های عجیب در سراسر دنیا کم نیستن، بعضی ها موهای سرشون رو هیچ وقت کوتاه نمی کنن، یه سری های دیگه ناخن های شون رو نمی گیرند و بعضی ها موی سر رو نگه می دارن تا بعدا واسه خود لباس ببافند.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: یه زن رومانیایی با نام «اورتانسا پاسکاریو» امروز به تیکه ای خاص در کمد لباسش افتخار می کنه که مطمئنه هیچ کس دیگه ای روی کره زمین مانند اون رو نداره.

اورتاسنا به مدت ۲۰ سال موهایی از سرش رو که می ریخته یا کوتاه می کرده، جمع کرده و بعد از اینکه به نظرش به حد کافی رسیده، اون ها رو در جفت و جور یه لباس بی همتا استفاده کرده.

این زن ۶۵ ساله موهای خودشو براساس سنتی که در شمال شرقی رومانی عادی بوده، جمع می کرده، اون ها به فکر بودن که زنان واسه حفظ زیبایی وجودی شون نباید موها رو دور بریزن. اورتانسا در این باره می گوید: «من از زبون بزرگترهایی که در منطقه زندگی می کردن، شنیده بودم که زنان نباید موهای خودشون رو دور بریزن، چون با این کار واقعا زیبایی های شون رو هم دور می ریزن. من در سن ۴۰ سالگی مشغول جمع کردن موهایم شدم و بعد از ۲۰ سال یه کیلو مو داشتم که دقیقا واسه جفت و جور جلیقه کافی بود.»

این زن توضیح می دهد که چون همیشه موهای بلندی داشته و در این مدت خوب از اون ها نگهداری کرده، تونسته اون ها رو در زنجیره های بلندی جمع کنه و بعد ببافد.

البته اورتاسنا هیچوقت این جلیقه رو استفاده نکرده و بعد از اینکه ۵ سالی در خونه بوده، حالا جلیقه رو به مرکز موزه قوم نگاری محای رومانی تحویل داده.

شاید براتون باحال باشه بدونین که همسر این خانوم رومانیایی هم از بافت این جلیقه استقبال کرده و گفته که خیلی جنس نرمی داره و مانند پشمه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *