بانوی وحشت داعشی؛ کابوس این روزهای بریتانیا

اظهارات یکی از آدمایی که در کار جذب و انتقال تروریستای غربی مخصوصا زنان و دختران جوون به سوریه فعالیت داره این روزا خواب رو از چشمون خاندان سلطنتی انگلیس ربوده س.

 داعش daesh

به گزارش جام جم آنلاین، این فرد در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرده که اعضای خاندان سلطنتی انگلیس هدف بعدی عملیاتای ایشون و همدستانش در انگلیس هستن.

«سالی جونز» که رسانه های انگلیسی که از ایشون با عنوان «بانوی وحشت» یاد می کنن شاید در شهر بیرمنگام ساکنه و الان دو مرد جوون حدودا ۲۰ ساله هم با ایشون زندگی می کنن.

جونز که ۴۵ سال داره در سال ۲۰۱۳ به همراه همسرش «جنید حسین» با هدف پیوستن به داعش به سوریه رفت. حسین به سرعت در این گروه رشد کرد و تبدیل به فرمانده تروریستای خارجی در شهر رقه سوریه گشت و همین امر موجب شد تا ایشون یکی از پنج هدف اصلی پهپادهای آمریکایی در حمله به سوریه و عراق باشه.

جونز و همسرش تازگیا به خبرنگار اسکای نیوز گفتن که قصد انجام عملیاتای تروریستی موسوم به «گرگ تنها» رو در انگلیس دارن و به همین منظور به بریتانیا برمی گردن.

گرگِ تنها اصطلاحیه که به عملیات گروهکای خوابیده میگن، آدمایی که عضو این گروهکا هستن، روش هایی جور واجور و مخفی رو دنبال می کنن و واسه اجرای عملیات به صورت جداگونه عمل میکنن

گرگِ تنها، عنصری آموزش دیده که از مهارت ها و تجربه های مختلفی بهره منده و با تکیه بر اونا می تونه به تنهایی بکنه، اما در عین تنهایی فعال و اثر داشته باشه؛ اینطوری تنها بودن، واسه اون تبدیل به ویژگی می شه و امکان ارتکاب اشتباه و لو رفتن عملیات رو کم می کنه و برخلاف کار گروهی که قابل شناساییه، غیرقابل رصد هستش.

جونز که دو بچه هم داره به خبرنگار اسکای نیوز گفته که با زنان افراطی در گلاسکو در رابطه بوده و این زنان منتظر انجام عملیات علیه خاندان سلطنتی انگلیس هستن و این عملیاتا در مراسم روزای یکشنبه که بیشتر با حضور اعضای خاندان سلطنتی برگزار می شه انجام می شه.

به گفته یکی از افراد فعال در کار جذب و انتقال تروریستا به سوریه، چهار تا پنج نیروی آموزش دیده واسه انجام این عملیات به انگلیس منتقل شدن.

همین امر موجب شده تا نیروهای خاص دستگاه های امنیتی بریتانیا به حال آماده باش درآمده و فرودگاه های اسکاتلند و انگلیس رو زیر نظر بگیرن.

در همین رابطه یه مقام عالی امنیتی انگلیس که خواسته اسمش معلوم نشه به روزنامه میرور گفت: این یه عامل اخطار آمیزه اما نیروهای خاص در تلاش هستن تا عملیاتی که بوسیله این زنان انجام می شه خنثی کنن. به گفته این مقام امنیتی انگلیس، نیروهای خاص فروشگاه ها و امکانی رو که در اونا مراسما و رخدادهای بزرگ برگزار می شه رو به دقت زیر نظر دارن.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت دست کم ۶۰ زن انگلیسی در گروه داعش هستن.

حساسیت نیروهای امنیتی انگلیس از هفته گذشته و بعد از گزارش «میل اون ساندی» که عنوان داشته بود “تهدیدی علیه ملکه هست”، به بالاترین درجه خود رسیده.

حضور شهروندان انگلیسی در میان افراطیون غربی سفر کرده به سوریه واسه پیوستن به داعش و دیگه گروه های تروریستی بسیار چشمگیره و انتقال مثل این ادما از شهرهای جور واجور انگلیس به سوریه بازم ادامه داره.

به گفته مقامات لندن، دستکم ۶۰۰ شهروند انگلیسی در کنار عناصر تروریستی داعش می جنگن. این در حالیه که طی سالای گذشته تعداد جوانان انگلیسی که تحت تاثیر تبلیغات عناصر افراطی قرار گرفته و روونه منطقه شدن، زیاد شده.

جالبه بدونین مقامات امنیتی بریتانیا ترس دارن که این جوانان افراطی هر لحظه به کشور خود برگشته و دست به فعالیتای تروریستی بزنن. دولت این کشور از اواخر اوت ۲۰۱۴ تصمیمات امنیتی شدیدتری رو واسه پیشگیری از وقوع حملات تروریستی مربوط به ناآرامیای سوریه و عراق اتخاذ کرده .

اسکاتلندیارد برآورد می کنه که حدود ۵۰۰ تبعه انگلیس به گروه های تروریستی مانند داعش پیوسته ان و نگران برگشت اونا به کشورشون و اجرای حملات تروریستیه. با این حال “خالد محمود” نماینده بیرمنگام در مجلس انگلیس در مصاحبه با ساندی تلگراف تعداد اتباع انگلیسی رو که به داعش و دیگه گروه های تروریستی پیوسته ان ، خیلی بیشتر از ۵۰۰ نفر می دونه و اعلام می کنه که تعداد اونا نزدیک به ۲ هزار نفره .

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

جام جم آنلاین داعش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *