باورتان میشه که سبزیجات هم گاهی مضر می‌شوند!

سبزیجات دارای ویتامین ها و املاح معدنی زیادی هستن که جا دادن اونا در برنامه غذایی روزانه، چیزی لازمه،…

 

 

 این روزا وقتی واسه خرید انواعی از سبزیجات چون سیب زمینی، پیاز، سبزی های برگ دار و چیزای دیگه ای به جز اینا به بازار تره بار سری می زنیم، ظاهر تازه و خوش آب و رنگ این سبزیجات ما رو بدون هیچ تاملی تشویق به خرید می کنه، اما این سبزیجات به ظاهر سالم ممکنه آلوده باشن؟ این آلودگی ها می تونن سلامت مصرف کننده رو به خطر اندازند؟

سبزیجات دارای ویتامین ها و املاح معدنی زیادی هستن که جا دادن اونا در برنامه غذایی روزانه، چیزی لازمه، اما همین سبزیجات مفیدی که به خاطر مقابله با شکل های جور واجور مریضی ها، خصوصا سرطان ها استفاده می شن، خود می تونن به دلیل نفوذ بعضی آلودگی ها اصل سرطان باشن.

کودهای شیمیایی

امروزه بیشتر سبزیجات در تموم مراحل رشد از راه کودهایی چون کود ازته، اوره و فسفره تغذیه می شن. در تموم این کودها نیترات هست و می تونه در محصول نفوذ کنه. معمولا نیترات ها موجب بزرگ و سنگین شدن سبزیجاتی چون سیب زمینی، پیاز و هویج شده و در سبزی های بوته ای مثل اسفناج، کاهو، کلم برگ، کلم پیچ و شکل های جور واجور سبزی های برگ دار موجب رشد سریع اونا می شن. بیشتر این اجناس برخلاف ظاهر سالم و آراسته، طعم خوب و موندگاری بالایی نداشته و مصرف طولانی مدت اونا می تونه منتهی به بروز شکل های جور واجور سرطان های گوارشی در مصرف کننده شه. خوبه بدونین مواد نیتراته با هیچ روشی از جمله پختن، شستشو یا ضدعفونی کردن از بین نخوان رفت.

سموم شیمیایی

سمپاشی بی موقع واسه جلوگیری از آفت زدگی یا به کار گیری سموم غیرمجاز با دوز مصرف بالا از جمله مواردی هستن که می تونن دلیل بروز شکل های جور واجور سرطان های لنف، خون، ریه، پستون و پانکراس در مصرف کننده شن. بدیش اینه این سموم بسیار پایدار بوده و اگه فاصله وقتی مناسب جهت تجزیه سم طی نشه، واسه سلامت افراد، خطر آمیز می شه. کودکان بیشتر در برابر این خطر قرار دارن، چون که در سنین خردسالی بافت ها سریع در حال رشد بوده و مشکلات به وجود اومده بوسیله این سموم، سیستم بدنی این گروه رو بیشتر در برابر تخریب قرار می دهد.

آبیاری با فاضلاب

آبیاری مزارع کشت سبزیجات با به کار گیری فاضلاب انسانی موجب می شه که سبزیجات، آلوده به شکل های جور واجور باکتری ها، ویروس ها و تخم انگل ها شده و بیماریزا شن. حالا خوبیش اینه نفوذ آلودگی های میکروبی به داخل آوندهای سبزی ناچیز بوده و شستشو با آب تمیز، به کار گیری مایع ظرفشویی واسه جدا کردن تخم انگل ها و بهره گیری از راه ضدعفونی با پرکلرین واسه نابودی شکل های جور واجور میکروب ها بسیار موثر هستش.

فلزات سنگین

آبیاری مزارع اگه از راه فاضلاب های تصفیه نشده صنعتی کارخانجات انجام گیرد یا این که سبزیجات در مکان های نزدیک به شهرها و اتوبان های پرتردد پرورش پیدا کنن به احتمال زیاد آلوده به فلزات سنگین می شن. این فلزات، بسیار سمی بوده و می تونن سیستم عضلانی، عصبی، اسکلتی و حتی کبد و کلیه رو درگیر کنن.

سمی ترین اونا سرب، کادمیوم،جیوه و آرسنیک هستن که حتی ورود مقادیر کم اون به بدن در دراز مدت می تونه منتهی به بروز عوارضی چون کاهش ضریب هوشی، خستگی، تحریک پذیری، بی خوابی، افسردگی، نبود تمرکز، مشکلات مادرزادی، مشکل سیستم ایمنی و در آخر سرطان شه. بدیش اینه این فلزات از راه شستشو، ضدعفونی کردن و پختن حذف نمی شن و بازم در بافت سبزیجات باقی خواهند موند.

پیشنهاد ها

ـ از خرید سبزیجات غده ای بزرگ دوری کنین. سیب زمینی هایی که رنگ روشن تری دارن، پیازهایی که قسمت خروج جوونه اونا باریک تره و سبزی های برگداری که ظریف و ترد هستن سالم ترن و کمتر در برابر نفوذ مواد نیتراته بوده ان.

ـ تا می تونید سبزی های فصلی، غیرگلخانه ای و اونایی که به روش طبیعی (ارگانیک) پرورش یافته ان، انتخاب کنین.

ـ از خرید سبزی هایی که در نزدیکی جاده ها و کارخانجات صنعتی پرورش یافته و عرضه می شن، دوری کنین. امکان آلودگی این سبزیجات به فلزات سنگین، پسماندهای شیمیایی و املاح اسیدی خیلی زیاده.

ـ از مناطقی که فاضلاب های شهری به اونجا منتهی می شه، سبزی و صیفی نخرید. این اجناس آلوده به فاضلاب انسانی بوده و بسیار بیماریزا هستن.

ـ سبزیجاتی که به روش طبیعی پرورش می پیدا کنن بیشتر از طریق کودهای حیوونی تغذیه می شن. این کودها دارای آلودگی های میکروبی بوده و سالم سازی اونا با مایع ظرفشویی و پرکلرین چیزی لازمه.

ـ واسه خرید سبزیجات، انواعی رو که شسته و ضدعفونی شده ان و داخل بسته بندی های بهداشتی و دارای تاریخ مصرف و مجوز بهداشتی هستن، بخرین، اندازه آلودگی های میکروبی و شیمیایی این نوع سبزیجات به دلیل نظارت کارشناسان وزارت بهداشت کمتره.

ـ دقت کنین در مصرف مواد ضدعفونی کننده سبزیجات زیاده روی نکنین، چون که این مواد هم ممکنه اثرات شیمیایی روی سبزی بذارن و واسه سلامت خطرناک باشن. ضمن این که مقادیر زیاد اون می تونه ارزش تغذیه ای سبزیجات رو کم کنه.

 

جمع آوری : آلامتو

 

سبزی خورشتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *