باورتون میشه که شکلات این خاصیت رو داره …!!

محققان انگلیسی مکانیزمی رو پیدا کردن که از راه اون سطح پایین سروتونین منتهی به بروز خشم می شه و نشون دادن که با خوردن شکلات و تخم مرغ میشه خشم رو کم کرد…

 

باورتون میشه که شکلات این خاصیت رو داره ...!!

بارها پیش آمده که صبحا با بدخلقی از خواب بیدار شدین. حالا گروهی از محققان دانشگاه کمبریج نشون دادن که بدخلقی به دلیل سطوح انتقال دهنده عصبی سروتونینه که وقتی فرد غذا نخورده باشه نوسان می کنه استرسی که در اثر این نوسان ایجاد می شه منتهی به بروز خشم و عصبانیت می شه.

این محققان به خاطر رسیدن به این یافته ها با به کار گیری رزونانس مغناطیسی، اثرات سطوح سروتونین مغز ۳۰ داوطلب سالم رو در جواب به تحریکاتی چون چهره های عصبانی، غمگین و یا بیانات خنثی بررسی کردن.

در طول این تحقیقات، محققان سطوح سروتونین داوطلبان رو با دستکاری رژیم غذایی اونا تغییر دادن و به خصوص با به کار گیری «تریپوفان»، ماده ای که واسه تولید سروتونین مطلوبه و به اندازه کافی در سفیده تخم مرغ، بعضی از ماهیا و شکلات هست این دستکاری رو انجام دادن.

بعد با مشاهده فعالیت نواحی جور واجور مغز به این نتیجه رسیدن که سطوح پایین سروتونین، کورتکس جلوپیشانی رو واسه کنترل جواب خشمی که در بادامه مغز ساخته شده شدیدا دچار مشکل می کنه.

این محققان در این مورد توضیح دادن:«از ده های قبل می دونستیم که «سروتونین» نقش مهمی در خشم و خشونت اجرا می کنه اما فقط از یه مدت قبل فناوری رو به دست آوردیم که می تونه درون مغز رو نگاه کنه و روشی رو که با اون این انتقال دهنده عصبی پالسای احساسی ما رو تنظیم می کنه مورد بررسی بذاره».

به گفته این محققان، هرچند این یافته ها در مورد داوطلبان سالم به دست اومد با اینحال می تونن در مورد علل بروز طیف وسعیی از مشکلات روانی که در اونا خشم یه عنصر مشترکه توضیح بده.

 

 

 

جمع آوری : آلامتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *