باورنکردنی‌ترین ورزش‌های جهان +عکس

ورزش از هر یه جور می تونه واسه سلامت بدن به درد بخور باشه اما بعضی ورزشا هستن که بیشتر خطرناکند تا سالم.

این ورزشها هیجانی به آدم وارد می کنن در هیچ جای دیگه قابل تجربه نیس. در این جوری سرگرمی و ورزشا هر فرد باید حرکتی عجیب رو در محلی خطرناک انجام بده از این رو هر ثانیه انجام اونا می تونه به عنوان آخرین لحظه زندگی باشه.

اسنوبرد در آتیش فشان

اسنوبرد در آتیش فشان

یکی از ورزشای جدید و عجیبی که چند وقتی می شه در نیکاراگوئه شروع شده، اسنوبرد سواری روی کوه اتش فشانه. دراین ورزش باید به بالای یه کوه فعال آتیش فشانی رفته و از اونجا فقط با به کار گیری یه تخته اسنوبرد به سمت پایین حرکت کرد. این درحالیه که اسنوبرد فقط واسه برف ساخته شده و روی سنگلاخای کوه آتیش فشانی کنترلی روی اون دارید از این رو ورزشکاران با سرعتی بیشتر از ۸۰ کیلومتر به سمت پایین حرکت می کنن و معمولا هرساله مجروحین زیادی به جا میذاره.

اسکیت برزخی

اسکیت برزخی

هندیا که کارای عجیب بسیاری انجام میدن یه چند وقت پیش یه نوع اسکیت بازی باورنکردنی رو در کشورشون ساختن. در این نوع اسکیت بازی که به نام برزخی شناخته می شه ورزشکار باید به حدی انعطاف داشته باشه که بتونه زیر خودروها اسکیت بازی کنه. رکورد غیر رسمی این ورزش در دست پسربچه ای به نام “آنیکت چینداک” است که تونسته از زیر ۵۷ خودرو عبور کنه.

ترن سواری

ترن سواری

یکی از ورزشای عجیبی که در آلمان به وجود آمده به نام ترن سواری شناخته می شه. در این ورزش باید آدما به هر نحوی روی ترن رفته و وقتی که قطار با سرعت در حرکته تعادل خود رو روی اون حفظ کنن. این ورزش تا حالا کشته و مجروحان بسیاری رو داده. این سرگرمی در سال ۱۹۸۰  اختراع شد که پس از یه مدت فراموش گردید اما در سال ۲۰۰۵ دوباره موجی از ترن سوارها در آلمان ظهور کردن.

پرتاب در استخر

پرتاب در استخر

در نزدیکی دریاچه های عمیق یا استخرهای بزرگ ورزشی عجیب انجام می شه که هیچکی هدف از انجام اون رو نمی دونه. در این ورزش افراد جور واجور درون یه منجنیق انسانی قرار گرفته و بعد به اسمان شلیک می شن. این افراد پس از طی مسافتی با سرعت به اب برخورد کرده و ورزش به اتمام میرسه! در این سرگرمی معمولا آدمایی شرکت می کنن که ترس از اب یا پرواز نداشته باشن چون فرد پرتاب شده نزدیک به ۸ متر رو در آسمون پرواز می کنه و بعد با شدت به آب می خوره.

راه رفتن روی کش

راه رفتن روی کش

با ورزشی به نام حفظ تعادل و راه رفتن روی طناب آشنا هستین اما یکی از عجیب ترین ورزشایی که این روزا در دنیا طرفداران بسیاری داره راه رفتن روی کشه. در این ورزش یه بند کوهنوردی بین دو نقطه در ارتفاع بالا بسته می شه اما نکته اینجاس که این طناب کوهنوردی به دلیل کشیده شدن زیاد حالتی ارتجاعی پیدا کرده و حفظ تعادل روی اون بسیار سخته. رکورد این ورزش در دست فردی به نام “کریستین چو” است که در ارتفاع ۱۰۰۰ متری فاصله بین دوصخره رو طی کرد.

توپ زوربینگ

 توپ زوربینگ

در سال ۲۰۰۰ ورزشی جدید دنیا رو فرا گرفت که بسیار عجیب و باورنکردنی بود. در این ورزش، افراد باید وارد توپی به نام زوربینگ می شدن و بعد از بالای تپه یا یه سطح شیبدار با سرعت به پایین حرکت می کردن. ریشه این ورزش به نیوزیلند می رسه و دقیقا فایده ای جز سرگیجه، بهم ریختن سیستم گوارشی و … واسه ان پیدا نشده.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

بازنشر باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *