باورهای افراد موفق

افراد موفق successful-people

عقاید، قبلا از افکار هستن و افکار هم قبلا از اعمال. اعمال، تعیین کننده راه و روش و مقصد شمان. پس، همه چیز از باورها شروع می شه.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack.org؛ افراد موفق نه فقط عقاید متفاوتی دارن بلکه خیلی از عقاید معمولی رو هم قبول ندارن.

اینجا نُه طرز فکری رو که افراد موفق رد می کنن واسه تون میاریم:

  1. اونا فکر نمی کنن که ” زمان بندی درست “، همه چیزه

افراد موفق دوست دارن زمان بندیای شون درست باشه، مثل هرکی دیگری، اما این رو هم می دونن که زمان بندی درست، همه چیز نیس.

تموم کاری که زمان بندی درست انجام میده، تعیین یه حاشیه س، یعنی لازمه کاری انجام شه و کسی پا پس نکشد. این افراد روی کاری که می تونن با تکیه بر داشته هاشون بکنن، کنترل دارن.

  1. اونا باور ندارن که آهسته و پیوسته رفتن، منتهی به پیروزی می شه

افراد موفق این رو می دونن که آهسته و پیوسته رفتن، با احتمال خیلی کم بُرد دربر داره چون باور دارن که افراد باهوش دیگری هستن که همین بازی رو سریع تر و با آگاهی تر بازی می کنن.

معنی ” آهسته و پیوسته، برنده س “، از راه لاک پشت و خرگوش معروف، معروفیت عمومی پیدا کرد که در اون، خرگوش درمیانه مسابقه خوابید و راه رو واسه پیروزی لاک پشت، صاف کرد.

مشکلی که اینجا هست، منظق ناقصه. دردنیای واقعی، اگه واقعا مسابقه ای بین خرگوش و لاک پشت روی دهد، احتمال خیلی کمی هست که خرگوش در میان مسابقه بخوابه.

افراد موفق، قبل از این که کوکورانه این چیزها رو قبول کنن، همچین منطق ناقصی رو موشکافی می کنن.

  1. اونا باور ندارن که کمک خواستن، نشونه ضعفه

افراد موفق می دونن که قدرت دارن و هم اینکه می دونن که کجا نیاز به کمک دارن. بخش خوب این قضیه اینجاس که از به جا کمک خواستن واسه هدفی با معنی هول و هراسی ندارن.

  1. اونا باور ندارن که مجبورند به طور کامل درست باشن تا مورد احترام قرار گیرند

افراد موفق عقاید خاص خودشون رو دارن اما ادعا نمی کنن که عقیده اونا، تنها عقیده مهم و باارزشه. عزت نفس این افراد اونقدر بالاست که اگه اشتباهی مرتکب شن، خودشون قبل از هرکی دیگری اشتباهشان رو تائید می کنن. یعنی دیگه، اونا “بیشتر اشتباه می کنن، دودلی هم نمی کنن.”

  1. اونا باور ندارن که مجبور به مقابله به مثل هستن

افراد موفق می تونن در مقابل خیلی از افراد تغییر موضع بدن. تنها درصد کمی از اونا ممکنه به روشی مقابله به مثل کنن. حالا خوبیش اینه افراد موفق از عواقب این حرکات آگاهند و احساس ناراحتی نمی کنن.

  1. اونا باور ندارن که می تونن از نتیجه های مقابله به مثل فرار کنن

همونجوریکه افراد موفق انتظار ندارن بقیه با اونا مقابله به مثل کنن، در انتخاب هاشون واسه مقابله به مثل کردن بسیار شفاف و معتقد هستن، زمان، انرژی و پولشون رو با هرکسی که ارتباطی با معنی بازندگی شون داره به اشتراک می ذارن.

  1. اونا باور ندارن که باید منتظر خوش شانسی بمونن

افراد موفق منتظر شانس نمی مانند تا در بزنه و اونا رو به موفقیت برسونه. اونا به این گفته باور دارن که ” وقتی آمادگی با فرصت تلاقی کنه، شانس روی میده.”

  1. اونا باور ندارن که شانس وجود نداره

افراد موفق، شانس رو هم از دست نمی دن. وقتی از روی شانس، موفقیتی حاصل می کنن، از تاثیر این شانس آگاهند و به خودشون اعتبار بی خود نمی دن.

  1. اونا هیچوقت این رو هم باور ندارن که با رسیدن به موفقیت، تلاش شون دیگه تموم شده

افراد موفق، با درپیش گرفتن راه و روش با معنی، رو به رشد می شن. رسیدن به نقطه عطف یا انجام کاری که بابتش احساس غرور کنن، خیلی خوبه اما واسه اونا این نقاط عطف و موفقیتا، بخشی از مسیرشونه و نه چیزی بیشتر. تو ذهن این افراد، زندگی یه جنگ بی پایانه. این نگاه، اونا رو واسه یادگیری بیشتر، خواهان تر می کنه.

شمام یکی از این افراد موفقین ؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *