باکیفیت‌ ترین‌های صنعت خودروی ایران کدامند؟

تنها ۱۵ درصد خودروهای سبک تولیدی در سال گذشته از سطح کیفی خیلی خوبی بهره مند بوده ان.

 

 

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، طبق آمار شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در گروه خودروهای سبک تولیدی در سال گذشته (مثل شکل های جور واجور سواری و وانت) تنها ۱۵ درصد این خودروها در سطح کیفی عالی قرار داشته ان.

 

البته کیفیت خودروهای تولید شده در سطح کیفی عالی هم بسیار متغیر بوده و خودروهایی چون نیسان تیانا تا ام ایشون ام ۵۳۰ رو در برمی گیرد. نیومزدا ۳، نیسان ماکسیما، گراند ویتارا، تندر ۹۰ پارس خودرو و ایران خودرو، هیوندایی آوانته، پژو ۲۰۶ sd، هیوندایی ورنا، مزدا ۲، مگان، پژو ۲۰۶ و ریو از دیگر خودروهای سبک تولید شده در سطح کیفی عالی در سال گذشته هستن. البته نکته قابل توجه اینه که هیچ وانتی در سطح کیفی عالی نیستش.

 

اما بخش بزرگ خودروهای سبک تولیدی در سال گذشته (۷۴ درصد) از سطح کیفی خوب بهره مند هستن که خودروهایی چون لیفان، پژو پارس و وانت کاپرا رو در خود جای داده. ۱۱ درصد خودروهای سبک تولیدی در سال گذشته هم در سطح کیفی قابل قبول قرار داشته ان که وانت هایی چون وانت پیکان و وانت نیسان رو شامل می شه.

 

در گروه خودروهای سنگین هم ۴۶ درصد خودروهای تولیدی در سال گذشته در سطح کیفی عالی و ۴۵ درصد خودروهای سنگین تولیدی از سطح کیفی خوب بهره مند بوده و ۹ درصد خودروها هم در سطح کیفی قابل قبول قرار داشته ان.

ایسنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *