باید و نباید های اولین قرار ملاقات با خواستگار

شاید اولین موضوعی که قبل از روبه رو شدن با خواستگار جدید تون به اون فکر می کنین، پوشیدن یه لباس مناسبه و در لحظه ای که در کنارش پشت میز نشسته اید هم تموم هوش و حواستون به ظاهر و چگونگی انتخاب جملاته، اما دست نگه دارین.

واسه اینکه از این قرار های اول، سربلند بیرون بیایید، نیاز به شناختن گروهی از « نبایدها » دارین؛ کارایی که نباید انجام بدین و حرف هایی که نباید بزنین.

قرار نیس تا ابد در مقابل کسی که قراره شریک زندگی تون باشه، خود رو شخص دیگری نشون بدید اما باید بدونین که بعضی حرف ها، خاطرات و کارا با قرار های اول جور در نمی آیند و باید از هر طریقی که شده، مخفی شون کنین و تا روز نکنه اونا رو در دلتون نگه دارین.

تلاش کنین پینگ پنگ بازی کنین

هممون دوست داریم از خودمون حرف بزنیم. انگار تنها موضوع جالبی که در دنیا هست، عادات، خواسته ها و انتظارات خودمونه. اما این همون دامیه که ممکنه در اولین برخوردهایی که با خواستگار تون دارین، در اون بیفتید.

به جای اینکه بی معطلی خودتون رو توضیح بدید و با بیان کردن چیزهای مورد علاقه و انتظارات تون بخواین اون رو با خود هم راه کنین، بذارین اون حرف بزنه و هر چیزی که تو ذهن دارین رو از کسی که قراره همسر آینده تون باشه، سوال کنین.

وقتی شما بی معطلی درباره خودتون حرف می زنید، نگاهی منفی نسبت به خودتون تو ذهن خواستگار تون ایجاد می کنین.

شاید در این شرایط، بعد از قرار اون از پشت میز بلند می شه و در دلش می گوید که این اولین و آخرین قرارش با شما هستش اما شما که حسابی خودتون رو گفته اید، از نتیجه این گفت و گوی یه طرفه راضی هستین و فکر می کنین همه چیز خوب جلو رفته اما واقعیت اینه که رابطه، یعنی بیان کردن خود و فهمیدن بقیه.

پس در جلسات اول گفت وگو مثل یه بازی پینگ پنگ پیش برید و همون قدر از خودتون بگید که از اون حرف می شنوید.

از قبلیا حرف نزنین

شاید روزی مجبور شید درباره خواستگارهای قبلی تون هم حرف بزنین. اما بهتره تا زمان اون نرسیده، چیزی نگید. در قرارهای اول با خواستگار جدید تون، هیچوقت پای قبلی ها رو به میان نکشید.

شاید بخواین از بدی های اونا بگید و به اینجا برسین که چقدر از یه فرصت تازه خوشحال هستین اما این موضوع هم نمی تونه کمکی به شما بکنه. همونجوریکه گفتیم، هر جمله ای که بوی « خواستگار قبلی » از اون بیاد رو نباید به زبون بیارین.

مهم نیس که رابطه احساسی ای میان شما و شخص دیگری بوده یا نه، مهم اینه که قرار اول جای این حرف ها نیس. اگه شما و خواستگار تون احساس کردین که می تونید به یه آینده مشترک فکر کنین و به خاطر همین قرارهای بعدی رو تنظیم کردین، ماجرا فرق می کنه.

اگه در روزای بعد در مورد ارتباطات گذشته تون از شما پرسید، می تونید بگید « اون آشنایی، درس بزرگی واسه من بود و حالا من و خواستگار قبلی ام، دیگه به اون روزا فکر نمی کنیم و هرکدوم مون، فقط به فکر آینده خود هستیم. »

فقط لحظه اول مهم نیس

بیشتر ما وقتی به ازدواج فکر می کنیم، معمولا تصور غلطی در ذهنمون چرخ می زند. ما فکر می کنیم که مرد رۆیاهایمان کسیه که در همون لحظه اول به دلمون می نشیند، حال و هوای مون رو عوض می کنه و تو یه لحظه تموم ناامیدی مون از پیدا کردن اینجور مردی رو به امید بدل می کنه.

شاید شمام فکر می کنین میان شما و مرد زندگی تون در همون لحظه اول باید یه جرقه عاطفی زده شه و اینجور کششی به قرار های بعدی و در آخر ازدواج منجر شه اما اشتباه می کنین.

شما واسه خوشبختی به شاهزاده رۆیاها احتیاجی ندارین و قرار نیس یه عمر با یه نگاه اسرارآمیز عاشقانه زندگی کنین. بلکه قراره کنار مرد محکم و مستقلی زندگی کنین که می تونه در سخت ترین روزا هم در کنار شما باشه، درکتون کنه و پابه پای تون پیش بره.

رخت چرک ها رو دور بندازید

هممون در زندگی مون رخت چرک هایی داریم. منظورمون همون اشتباه ها، خاطرات آزار دهنده و لحظه هاییه که ترجیح می دادیم هیچ وقت اتفاق نمی افتادن.

، ما انتظار نداریم که در زندگی شما اینجور مسائلی پیش نیامده باشه، فقط می بگیم حالا که وقت ازدواج تون رسیده، باید رخت چرک هاتون رو پشت در بذارین و به جای فکر کردن و عذاب کشیدن، واسه فراموش کردن روزای گذشته انرژی بذارین.

همسر آینده تون رو شریک این خاطرات نکنین و اگه به دلیل بعضی اتفاقات گذشته هنوز ناراحت هستین و عذاب می کشید، این عذاب رو وارد زندگی تون نکنین. دوره نامزدی فرصت خوبیه تا بتونین از چیزی که قبل از این در زندگی تون بوده، عبور کنین و با یه شروع تازه، واسه یه زندگی موفق آماده شید. زندگی ای که قرار نیس این بار رخت چرک دیگری واسه آینده شما شه.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *