با “طولانی‌ترین آبشار ایران” آشنا شوید + عکس

آبشار “آتشگاه” لردگان به عنوان طولانی ترین آبشار ایران در چهارمحال و بختیاری واقع شده.

این آبشار ۳ کیلومتری که به آبشار مینیاتوری ایران معروفه یکی از استثنائی ترین جاذبه های طبیعی کشور به حساب می رود که در ۱۹۰ کیلومتری شهرکرد و در ۴۰ کیلومتری شهر لردگان قرار داره و به دره ای می ریزد که با پستی و بلندی های خود آبشارهای کوچیک زیادی رو ایجاد می کنه که یکی از بی نظیرترین ترین جلوه های طبیعت رو به وجود می آورد.

راه این آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان از فضای پرسیب و سرسبزی می گذر که در اون می تونین شکل های جور واجور درختان و گیاهان جنگلی کم پیدا رو ببینین.

رودخانه خرسان یکی از سرچشمه های اصلی رودخانه بزرگ کارون و از ارتفاعات برفگیر دنا و زاگرس مرکزی در جنوب استان اصفهان و شمال کهگیلویه و بویر احمد سرچشمه میگیره و پس از الحاق چندین رود و چشمه دیگه در استان چهار محال بختیاری وارد استان خوزستان می شه.

واسه رسیدن به این آبشار باید به ۴۰ کیلومتری شهر لردگان، پس از روستاهای میلاس و سردشت شوش در روستای آتشگاه سفر کنین. روستای آتشگاه که خاطرات سرداران عیلامی رو به یاد می آورد، دره ای تنگ و قشنگتر با خصوصیات بکر و طبیعیه که در میان اون، نهر خروشانی جاریه و سنگ های آهی و گچی و درختان پیر گردو، چنار، بلوط و زبون گنجشک دور و بر اون رو فرا گرفته ان.

در فاصله ۲۰۰ متری دره هم دو آبشار تقریبا بزرگ می بینید که در کنار عناصر زیبای طبیعی مانند دره ، سبزه زار و اقلیم مناسب ، فضای بسیار فرحبخشی رو جهت گذران اوقات فراغت جفت و جور آورده ان.

جاده آسفالته، نشیمنگاه، آلاچیق، سرویس بهداشتی و دسترسی به روستاهای دور و بر از امکانات موجود درآبشار اتشگاه لردگانه.

اگه گذارتون به لردگان افتاد، یادتون باشه که سری هم به پیست اسکی چلگرد در حاشیه روستای چلگرد بزنین که در بخش شرقی دامنه کوه کارکنان واقع شده.

چشمه برم، چشمه سندگان، امام زاده شهسوار در ۴۵ کیلومتری باختر لردگان، امام زاده جعفر در ۵ کیلومتری باختر لردگان و امام زاده حسن در ۷۵ کیلومتری خاور لردگان هم از دیگر دیدنیای این منطقه هستن.

آبشار آتشگاه لردگان آبشار آتشگاه لردگان

 

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

آبشار زیر دریایی در جزیره مورشس Mauritius+عکس

آبشار باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *