با نامزدم چه حرفی بزنم؟

تا الان موضوع مهمی رو از شریک آینده زندگی خود مخفی کردین؟ اینکه هر کسی رازهایی واسه خودش داشته باشه واقعیتی غیرقابل انکاره اما هر چیزی رو نباید به عنوان راز تعریف کرد.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ فردی که تازگیا رابطه ای جدی با اون شروع کردین دست کم باید واقعیتای مهم و اساسی زندگی شما رو بدونه.

بی دودلی خیلی چیزها در رابطه باید مخفی بمونه، هم واسه حفظ رمزآلودگی رابطه و هم جلوگیری از درگیری. ولی مواردی هست که نباید هیچوقت از طرفتون مخفی نگه دارین.

۱۰ موضوعی که نباید هیچوقت از نامزدتون مخفی کنین:

  1. هزینه هاتون

وضعیت مالی شما، اینکه بدهکار هستین یا نه، چقدر درآمد دارین و مثل این ازجمله مسائلی هستن که باید قبل از جدی تر شدن رابطه به اطلاع طرفتون برسونین. حتی اگه اینکار رو نکنین، اون یه روزی این موضوعات رو میفهمه، پس بهتره خودتون اینکار رو بکنین.

  1. روابط سابقتان

البته نه همه جزئیات رو ولی طرف شما حق داره بدونه چه نوع ارتباطاتی داشتین و این ارتباطات چه مدت زمان بردن. روابط قبلی می تونه بر رابطه جدیتون تاثیر داشته باشن، مخصوصاً اگه هنوز با اون فرد قبلی در تماس باشین.

  1. آرزوها، اهداف و امیدهایتان واسه آینده

اگه تصمیم دارین این فرد رو شریک زندگی خودتون کنین، باید آمال و آرزوها و اهدافتون رو با اون در میان بذارین. باید به اون بگید چه برنامه های کوتاه یا بلندمدتی تو سرتونه تا شاید بتونن راه زندگی شما رو درک کرده و در این راه از شما پشتیبانی کنن.

  1. انتظاراتتان از رابطه

لطفاً انتظاراتتان رو خیلی شفاف از همون اول رابطه مطرح کنین. اگه در این مورد با طرفتون رک و راست نباشین، نمی تونین از اون توقع داشته باشی که توقعاتتان رو برآورده کنه. اون باید بدونه که چه می خواین و از رابطه چه انتظاراتی دارین.

  1. عقاید مذهبی تون

اعتقادات مذهبی قوی می تونه بر رابطه تاثیر بزاره. اگه هر دو شما توجه چندانی به این نوع اعتقادات ندارین، اشکالی نداره ولی اگه مثلاً یکی از شما بی دین باشین و دیگری بسیار متعصب مذهبی، ممکنه مشکلاتی در آینده رابطه تون ایجاد شه. مطمئن شید که درمورد این موضوعات به اندازه کافی با هم صحبت کردین.

  1. گرایشات سیاسی تون

اینم مثل اعتقادات مذهبی می تونه تاثیر زیادی بر رابطه داشته باشه. خیلی افراد هیچ گرایش سیاسی ندارن به خاطر همین مشکلی براشون پیش نمیاد. ولی اگه شما گرایش سیاسی خاصی دارین، حتماً باید طرفتون رو از این موضوع باخبر کنین.

  1. مشکلات سلامتی جدی

سلامت شما نه فقط واسه خودتون بلکه واسه همسر آینده تون هم مهمن. پس فردی که واسه یه رابطه جدی وارد زندگی شما شده حق داره از وضعیت سلامتی شما باخبر بوده و اگه مشکلات جسمی جدی مثل دیابت، اپیلپسی، یا مریضیای مقاربتی دارین، باخبر شه. هم اینکه اون باید بدونه که سابقه یا گذشته خانوادگی دچار شدن به سرطان در خونواده خود داشتین یا خیر.

  1. دیدگاهتون نسبت به ازدواج و بچه دار شدن

اینکه چه زمان و چیجوری می خواین ازدواج کنین، اینکه دوست دارین بچه دار شید یا خیر، اینکه دوست دارین چند تا بچه داشته باشین، کی بچه دار شید، چیجوری بچه هاتون رو تربیت کنین و مسائلی مثل این باید قبل از جدی تر شدن رابطه صحبت شه. اینا تصمیماتی هستن که باید در کنار هم بگیرین.

  1. نواقص و ضعف هاتون

این فرد جدید قراره به نزدیک ترین کس شما تبدیل شه. پس حق اونه که ضعفا، آسیب پذیریا و نواقص شما رو بدونه تا بتونه در این موارد کمکتون کنه. شاید حرف زدن درمورد این موضوعات و نشون دادن جنبه ضعیف خودتون به کسی سخت باشه ولی این کار در روابط جدی اهمیت زیادی داره و ایجاد اعتماد و صمیمیت می کنه.

  1. بچهایی که از روابط و ازدواجای قبلی دارین

هیچوقت نمی تونین بچهایی که از ازدواجای قبلی تون داشتین رو از رابطه جدیدتون مخفی کنین. حتی اگه بچه ها با شما زندگی نکنن، فرد جدیدی که وارد زندگی شما شده حق داره از این موضوع باخبر باشه چون ممکنه انشعابات در آینده داشته باشه.

در همه روابط رازهایی هست، هر شخص نگفتهایی داره که تاحالا به هیچکی نگفته س. هیچ اشکالی نداره رازهای شخصی تون رو واسه خودتون نگه دارین، ولی فردی که وارد زندگی شما شده و رابطه ای جدی با اون شروع کردین حق داره یه سری واقعیات درمورد شما رو بدونه. خیلی مهمه که قبل اینکه خودش این موضوعات رو در مورد شما بفهمه، خودتون با اون صحبت کنین.

ازدواج سالم چیجوریه؟

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

ازدواج مردمون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *