با پیتون ایرانی آشنا شوید + عکس

ایمان مقصودی سر طراح «پیتون»(Python)، در مراسم رونمایی از کانسپت این خودرو گفت: خودروی نامبرده برابر با استانداردهای جهانی و با هدف ارائه به بازارهای خارجی طراحی شده و این واسه اولین بار در کشوره که یه نشریه خودرویی با برگزاری مسابقه، به کار گیری استعدادهای خلاق و به کار گیری امکانات صنعتی کشور، نسبت به اینجور کاری اقدام کرده.

عکس خودرو پیتون

به گفته ایشون، طراحی خودرو «پیتون» ۱۰۰درصد از ایده اولیه تا ساخت نمونه پروتوتایپ در داخل و از طرف بخش خصوصی انجام شده و بعضی از اعضای تحریریه این هفته نامه به صورت مستقیم در اون شرکت داشتن.

مقصودی با اشاره به اینکه اعضای تیم این پروژه از مقام آوران در مسابقات جهانی طراحی خودرو و هم اینکه از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک و طراحی هستن، گفت: این خودرو یه اتومبیل سدان در کلاس سی(C) است که در طراحی اون راحتی خونواده ها ملاک عمل قرار گرفته و توانایی نصب موتورهای ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ سی.سی روی اون هست.

در ادامه این مراسم، احمد عالی فر مدیرعامل دنتوس تهران که از طرفداران اصلی این پروژه س، یادآوری کرد: کلاس C، کلاس خودروهای متوسطه که الان بیشترین آمار فروش رو در سطح جهان در اختیار داره و خودروی «پیتون» هم در این کلاسه.

به گفته ایشون، «پیتون» خودرویی منحصر به فرد و ۱۰۰درصد ایرونی در کلاس سدان چهار درب خانوادگیه و میشه گفت با ساخت اون در داخل تماشاگر انقلابی در مورد طراحی خودروهای ایرونی هستیم.

عالی فر گفت: ساخت نمونه مشابه این خودرو در بیرون مرز کشور بوسیله شرکتای خودروسازی جهان بالای ۱۵۰هزار دلار هزینه داره درحالیکه خودرو فوق با به کار گیری امکانات موجود کشور و فقط با هزینه ای در حدود یه میلیارد ریال طراحی و ساخته شده.

مطالب باحال روز پرشین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *