با چه زنانی نباید ازدواج کرد ؟

ازدواج

در اول این یادداشت به آقایون مجرد پیشنهاد می کنم بی دلیل روی همه دختران عیب نذارین چون زن خوب خیلی زیاده و حتی به جربزه می توان گفت زنان خوب، بیشتر از مردان خوب هستن…

پس نگید می خواید واسه همیشه مجرد بمونین. واسه اینکه بدونین چه زنی زن زندگی نیس و بی جهت به همه خانوم ها انگ نزنین به مشخصات زنائی که با ازدواج با اونا دچار دردسر می شید، اشاره کرده ام.

مال دوست ها

در این تقسیم بندی بیشترین توجه به دخترانیه که به خاطر داشتن اینجور امتیازی، از هنرهایی مثل خونه داری، توجه به همسر، احترام به خونواده و اقوام همسر و محبت و رعایت احترام های زناشویی بهره ای نبرده ان و باور دارن چون ثروتمندند، کسی نباید به اونا بگه بالای چشمشون ابروست و کسائی که بدون این امتیاز هستن، بی ارزش و بی عرضه می دانند. البته در مقابل اونا هستن دختران ثروتمندی که اینجور نمی اندیشند و به بقیه ارزش های واقعی زندگی میدونن.

مدپرست ها

به زبون طنز، دختران مدپرست رو دختران «مخ کوچیک» لقب داده ان چون از واقعیت های زندگی و از سختی هاش بی اطلاعند پس در بحران ها و در فشار و تنگناهای زندگی تاب و تحمل خود رو از دست میدن. از اونجا که آراستگی زینت هر زنه هیچ کس حق نداره در خارج از چارچوب اخلاق، قانون و شرع، به دختران بگه موی خود رو آرایش نکنین یا اینکه لباس های قشنگتر نپوشید و…، فقط کار از جایی عیب پیدا می کنه که زن بخواد خود رو هر دم به رنگی درآورد.» یکی از بزرگان می گوید: «خدا همه زنان رو قشنگتر آفریده س»، اما یکی از مشکلات جامعه ما اینه که اگه دختری کمی هم از زیبایی بهره مند باشه، تموم فامیل و دوستان دائم از کودکی می می گن چه دختر خوشگلیه! و اونقدر این جمله طی سال ها تکرار می شه که دخترک معصوم حتی اگه خودش هم نخواد، ناخودآگاه لوس و از خودراضی بار میاد. دخترائی که اینجور شخصیتی دارن به دلیل اینکه همیشه موردتوجه دور و بری ها قرار می گیرند، دیگه احتیاجی نمی بینن واسه رابطه با دور و بری ها یا بهتر شدن روابط اجتماعی با بقیه تلاشی کنن. اونا تصور می کنن هنرهای آشپزی، خونه داری و خلاصه کدبانوگری واسه اونا لازم نیس. مثل این دختران غرور زیاد و داغون کننده ای دارن چون در کودکی توجه زیادی به اونا شده و هرچه رو که می خواسته ان پدر و مادر در اختیارشون گذاشته ان، فکر می کنن پس از ازدواج هم بقیه درهای زندگی روی همین پاشنه می چرخد و حاضر نیستن در ناملایماتی که در هر زندگی ای پیش میاد، صبر یا تلاشی بکنن چون اونا آموخته ان که زیبایی تنها عامل موفقیت در زندگیه و کسی هم اونا رو متوجه نکرده که زیبایی بعد از چند صباحی که بعضی وقتا به ۶ ماه و یه سال هم نمی رسد، واسه شوهر عادی می شه. البته هستن پدران و مادران آگاه و فرزانه ای که بچه هاشون رو طوری تربیت کرده ان که علاوه بر زیبایی صورت، به بقیه زینت های اخلاقی و اجتماعی و خوبی ها پسندیده دیگه هم مزین و آراسته ان.

وابسته ها

این دختران باید قبل از انجام هر کاری، حتما اون رو با بقیه در میان بذارن، حتی کارای بسیار جزئی و پیش پا افتاده. هرچند مشورت خیلی خوبه، اما نه واسه هر کار کوچیکی. گفتن هر مشکلی حتی یه سوءتفاهم جزئی با همسر، راهنمایی خواستن از بقیه، نشونه متکی بودن فرده که به تدریج در زندگی زناشویی مشکل آفرین می شه.

از خودراضی ها

واسه ازدواج با اینجور دخترائی عجله نکنین و به امید اینکه وقتی به خونه شوهر می روند، خوب می شن، نباشین. به خود وعده ندین که چون بچه س، من اون رو می سازم. البته شاید موفق شید ولی به چه قیمتی؟ این کار سخت و طاقت فرساست.

جاه طلب ها

هرچند مخالف جاه طلبی همراه تلاش سازنده، نیستم، اما زنائی که اینجور خصوصیتی دارن، همه چیز رو فدای کار خارج از خونه می کنن. اونا واسه مردانشان به صورت حریف درمی آیند و همیشه در فکر مقایسه با همسرشون هستن. این زنان به آشپزخانه نمی روند، لباس یا ظرف نمی شویند و به روشنی می می گن به چه دلیل باید اینجور کارایی رو انجام دهم؟ آدم جاه طلب در زندگی اش هدفی مشخص داره و می خواهد با همت به اون برسه. جاه طلبی وقتی مشکل آفرین می شه که کسی بخواد همه چیز رو تحتِ کنترل خود درآورد و به صورتی بیمارگونه، در تعقیب اهداف بلندپروازانه صاحب اون ایده جلوه گری و خونه و کاشانه شخص رو فدای اون کنه. اینکه به چه دلیل نباید با این زنان ازدواج کرد، به دلیل زیادی پرونده هاییه که منتهی به جدایی و طلاق شده.

همه چیزدان ها

عنوان بالا خیلی چیزها رو روشن می کنه، اگه زنی تصمیم بگیره شوهرش رو عوض کنه و واسه اون یه معلم اخلاق شه یا همه چیزدان، باید بدونه فقط همسرش رو از خونه فراری میده چون مردها نمی تونن تحتِ کنترل زن ها بودن رو تحمل کنن. البته حتما این ضرب المثل رو شنیده اید که می گوید: «پشت سر هر مرد موفق همیشه یه زن خوب وایس تاده» این مطلب نشون دهنده این واقعیته که «مشاور مهربون» مرد بودن، با «عقل کل» شدن در خونه فرق بسیاری داره.

 

اگه شما مونث هستین و قصد ازدواج دارین حتماً مقاله رو بخونین

ازدواج سلامت سلامت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *