با چه مردانی ازدواج نکنیم؟

ازدواج

هر دختری در سنین جوونی حضور خواستگاران رو در منزل تجربه می کنه و با همفکری خونواده به یکی از خواستگاران جواب مثبت داده و به خونه بخت میره.

به گزارش آلامتو به نقل از تبیان؛ این وسط خواستگارانی هستندکه هیچ وقت مورد مناسبی واسه ازدواج حساب نمی شن. دختران و والدین اونا باید دقت عمل لازم رو داشته باشن تا در دام زندگی نا آروم و سخت گرفتار نشن.

به بیان دیگه، راهی درست واسه انتخاب همسر آینده رو طی کنن تا به بهترین و ایده آل ترین مورد جواب مثبت بدن.

ازدواج با پدر بزرگ

رعایت فاصله سنی میان زن و شوهر خیلی با اهمیته. شاید خواستگار مورد نظر دارای خصوصیات برجسته باشه اما اگه اختلاف سنی به میزانیه که میشه گفت زن و شوهر از دو نسل متفاوت هستن، شک نداشته باشین در آینده اختلاف دیدگاه ها بیشتر خود رو نشون میده و راه زندگی رو ناهموار میسازه.

اختلاف مذهبی و فرهنگی رو جدی بگیرین

وقتی که ازدواج می کنیم در واقع با یه فرد ازدواج نمی کنیم بلکه با یه خونواده وصلت می کنیم. خونواده ها نقش مهمی رو در روابط زناشویی بچه هاشون اجرا می کنن.

ازدواج کردن با فرهنگ متفاوت و باورای مذهبی مخالف با همدیگه زن و شوهر رو به طرف کشمکشای دائمی واسه حل این اختلافات جهت میده. به هر حال هر کدوم از دو طرف تموم تلاش خود رو می کنن تا همسرش رو تا جایی که می تونه با خود هم جهت کنه. که این زندگی فرسایشی رو واسه اونا به همراه داره.

معتادی در لباس دامادی

افراد معتاد به دلیل مصرف مواد مخدر دچار مشکلات روان شناختی زیادی هستن. از جمله بی مسئولیتی ، پر خاشگری ، بد دهنی و پر حرفی ، کاهش فعالیت و بسیاری دیگه از مشکلات جسمی و روحی.

حال خواستگاری با این شرایط با داشتن بقیه ویژگیای مناسب مانند پول و تحصیلات می تونه فرد مناسبی واسه ازدواج و پذیرش مسئولیت خونواده باشه.

کودکی نابالغ

هستن پسرانی که به دوران جوونی و حتی میانسالی قدم گذاشته ان، ولی هنوز از زیر بار مسئولیت شونِه خالی می کنن. این جوری از افراد بیشترً در دوران کودکی شدیدا به یکی از والدین خود وابسته ان و پس از ازدواج هم به دنبال اون هستن که همسرشون نقش یه والد مهربون رو واسه اونا اجرا کنه این جور افراد هدف خاصی رو واسه زندگی دنبال نمی کنن و به دنبال کسی می گردن که راه زندگی رو واسه اونا مشخص کرد و مسئولیتا رو رو دوش گیرد.

خونواده آزارگر

وقتی که ازدواج می کنیم در واقع با یه فرد ازدواج نمی کنیم بلکه با یه خونواده وصلت می کنیم. خونواده ها نقش مهمی رو در روابط زناشویی بچه هاشون اجرا می کنن.

حال اگه خونواده یه فرد روحیه آزارگری داشته باشن و حریمای زندگی فرزندشون رو رعایت ننمایند ، در زندگی اونا دخالت کنن و پسر هم نتونه جلوی دخالتا و آزارای خونواده اش بایستد، تصور کنین زندگی این زن و شوهر به کجا ختم می شه.

خاطرات گذشته

مردی که خود رو از همه بالاتر می دونه و به بقیه با دیده تحقیر نگاه میکنه و همیشه احساس می کنه حق با اونه، موردی خطرناک واسه ازدواجه. شاید در نگاه اول مردی با اعتماد به نفس به نظر برسه و این مسئله واسه دختران جذاب باشه

آدمایی که نتونسته ان روابط قبلی خود رو به طور کاملً از ذهن و روان خود دور کنن یکی از ناجور ترین گزینه ها واسه ازدواج حساب می شن. این جور افراد در زندگی جدید خود همیشهً در حال مقایسه و یاد بیاری خاطرات گذشته خود هستن. این مسئله از دید روانی هم خود فرد رو دچار آسیب می کنه و هم همسرش رو دچار یأس و سرخوردگی انجام میده.

خودشیفته و مغرور

مردی که خود رو از همه بالاتر می دونه و به بقیه با دیده تحقیر نگاه میکنه و همیشه احساس می کنه حق با اونه، موردی خطرناک واسه ازدواجه. شاید در نگاه اول مردی با اعتماد به نفس به نظر برسه و این مسئله واسه دختران جذاب باشه.

اما این جوری از مردان شخصیت و اعتماد به نفس رو در همسراشون میکشن. حتی اگه زندگی این جوری از زن و شوهرا به جدایی نکشد، در این زندگی زن هیچ نقش خاص ای در اون نخواد داشت.

مردان رفیق باز

مردانی که بیشتر اوقات فراغت خود رو با دوستای خود می گذرونن و بهتر می دونن لحظات حساس زندگی شون رو به جای بودن در کنار همسراشون در کنار دوستانشون باشن، زندگی رو واسه همسراشون سخت می کنن.

این جور زنان در بیشتر اوقات روز تنها هستن و لحظاتی که نیاز به حضور همسرشون دارن رو به تنهایی می گذرونن و در بیشتر مواقع افسردگی و تنهاییه که با این زنان هم نشینه.

همونطور که گفته شد زندگی با این مردانی که گفته شد، شک نداشته باشین خوشبختی رو با خود به همراه نمیاره و زندگی رو تبدیل به کابوسی وحشتناک می کنه. و اینجاش خیلی مهمه که تشخیص خیلی از مشکلات که در ضمیر یه فرد هست به این آسانیا نیس و به خاطر همین مشاوره و تحقیق موقع ازدواج می تونه کمک زیادی به خونواده ها کنه.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

ازدواج تبیان زنان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *