با گران بهاترین الماس های دنیا آشنا شوید

حتما با الماسای کوه نور و دریای نور آشنا هستین اما الماسای بسیار زیادی در دنیا وجود دارن که ارزش زیادی دارن. در ادامه به بعضی از این الماسای بسیار مهم می پردازیم.

“الماس امید”

الماس

چند سال پیش یه مسافر فرانسوی الماس آبی رنگی رو به یه رهگذر فروخت بدون این که بدونه این الماس چه ارزشی داره. این الماس آبی رنگ به قرن ۱۷ برمیگرده و به عنوان بزرگترین الماس آبی رنگ دنیا شناخته می شه. این الماس که اصلیتی هندی داره این روزا در موزه ای در واشگنتن نگهداری می شه.

“ستاره هند”

الماس

این الماس که به عنوان بزرگترین و هم اینکه مشهورترین الماس ستاره ای دنیا شناخته می شه بیشتر از ۳۰۰ سال پیش در سریلانکا استخراج شد و بعدا به ستاره هند مشهور شد. وزن این الماس ۵۶۳.۳۵ قیراطه. این الماس از موزه آمریکا به سرقت رفت و بعدا تو یه ایستگاه اتوبوس پیدا شد.

“ستاره آفریقا”

الماس

این الماس که به نام کولیان ۱ هم شناخته می شه دومین الماس تراش خورده بزرگ دنیا هستش. این الماس که وزنی به اندازه ۵۳۰ قیراط داره این روزا در اختیار دولت انگلستانه و در میان جواهرات سلطنتی قرار داره.

“الماس زرد”

الماس

یکی از شکل های جور واجور نادر الماس گونه های زرد رنگ اون هستن. این الماسا که بسیار نادرند ارزش بسیار زیادی دارن. یکی از این الماسا در سال ۱۸۷۸ در یکی از معادن آفریقای جنوبی کشف شد و به عنوان بزرگترین الماس زرد دنیا شناخته می شه.

“روح گریسوگونو”

الماس

این الماس به عنوان بزرگترین الماس مشکی دنیا که از جمله الماسای بسیار نادره شناخته می شه. این الماس پنچمین الماس بزرگ دنیا هستش و در سالای بسیار دور در غرب افریقا کشف شد اما بعدا به سویس رفت تا تراش بخوره.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

شکل های جور واجور الماس بازنشر باشگاه خبرنگاران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *