با ۱۰ طرح مفهومی برنده‌ی مسابقه خلاقیت GoFly بوئینگ آشنا شوید

یه چند وقت پیش شرکت بوئینگ اسپانسر یه مسابقه خلاقیت و طراحی به نام GoFly شد. هدف این مسابقه، طراحی ماشینای پرنده ی یه نفره ای بود که بتونن به تولید انبوه رسیده و رویای پرواز رو واسه افراد عادی به ارمغان بیارن. حال داوران این مسابقه طرحای مفهومی برتر این مسابقه رو معرفی کردن.

این مسابقه ۲ میلیون دلاری هدف داره که رویای پرواز تکنفره رو به واقعیت تبدیل کنه و به تیمای شرکت کننده در این مسابقه دو سال وقت داده تا به طراحی و ساخت بهترین وسیله دست به کار شن.

این وسایل نقلیه باید کوچیک و کم صدا طراحی شن و قادر باشه در مناطق شهری خوب پرواز کنه. با این وجود در اول باید طرحای تیما بررسی شده شه و اجازه ساخت به اونا داده شه.

در میان شرکت کنندگان، ده تیم موفق شدن با ارائه طرحای خلاقه خود موفق به کسب جایزه ای ۲۰ هزار دلاری شده و به مرحله بعد وارد شن.

۵ تیم از این ده برنده، نماینده کشورای لاتویا، هلند، ژاپن، انکلستان در این مسابقات بودن و ۵ تیم دیگه هم ساکن آمریکا امریکا هستن. حالا این تیما می تونن وارد فاز دوم مسابقات بوئینگ شن.

حال به بررسی بعضی از طرحای مفهومی برنده مسابقات می پردازیم:

هارمونی طرح دانشگاه تگزاس ای ان ام هستش که یه روتورکرافت جمع و جوره و به شکلی طراحی شده که صدا رو کاهش داده و کارآیی، امنیت، اعتبار و تجربه پرواز مناسبی رو به ارمغان آورد.

تیم انگلیسی Leap موفق شده که با طراحی یه روتورکرفت ۵ پره ای به نام Vantage به جمع ۱۰ تیم برتر راه یابد.

Flykart2 شرکت Trek Aerospace یه وسیله نقلیه عمود پرواز الکتریکی تک نفره س که از ۱۰ پروانه و یه فن خنک کننده استفاده میکرد.

مامبا، هلیکوپتری با شش پره س که روی امنیت و کارایی تمرکز کرده تا محصولی کاربردی رو به ارمغان آورد.

طراحی S1 تیم هلندی Silverwing در واقع یه موتورسیکلت هواییه که از دو موتور الکتریکی استفاده میکرد که می تونن ۹۰ درجه چرخیده و حرکت عمودی رو به افقی یا برعکس تبدیل کنن.

HummingBuzz ساخته دانشگاه تکنولوژی جورجیا به طور کاملً الکتریکیه و پرهای بسیار بزرگی واسه اون درنظر گرفته شده.

Blue Sparrow طراحی دانشگاه مهندسی Penn Stateه که با طراحی منحصر به فردش توجه خیلی از داوران رو به خود جلب کرده.

تیم لاتویایی Aeroxo با طراحی موتورسیکلت هوایی ERA موفق شده قابلیتای منحصر به فرد یه وسیله نقلیه عمود پرواز رو با سرعت یه هواپیما ترکیب کنه.

teTra 3 تیم ژاپنی از طراحی موثر و زیبایی استفاده میکرد و بدین شکل موفق شده جزو ده تیم برنده باشه.

Pegasus هم طراحی ساده ای داره اما نکته قابل توجه در این وسیله نقلیه هیبردی سرعتشه که به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می رسه.

فاز دوم و سوم این مسابقات قراره تا پاییز سال ۲۰۱۹ برگزار شه و جایزه ۲ میلیون دلاری مسابقات بوئینگ به تیمی تعلق بگیره که تونسته باشه محصول خود رو به شکل فوق العاده طراحی کرده و در ساخت اونم موفق باشه.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *