بدترین تیم فوتبال جهان/عکس

خیلی ها وقتی درباره محل زندگی ماتیو گرین می شنوند فکر می کنن اون در تیکه ای از بهشت زندگی می کنه اما  روزای اون طور که خودش می گوید همیشه واسه سر و کله زدن با بازیکنانی سپری می شه که می خواهند از زیر سایه لقب بدترین تیم جهان بیرون بیان.

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: ماتیو گرین صبح ها وقتی از خواب بیدار می شه کنار یکی از سواحل زیبای دنیاست اما تموم روز رو باید تلاش کنه تا شاید بازیکنان تیمش کمی پیشرفت کنن و جای بهتری در جهان داشته باشن. این مرد انگلیس مربی تیم  ملی فوتبال جزایر تورکس و کایکوسه که لقب بدترین تیم فوتبال جهان رو یدک می کشد. تیم ملی فوتبال جزایر تورکس و کایکوس در رده بندی فیفا میان کشورای جهان با جایگاه ۲۰۷ در آخرین رده قرار داره و ماتیو گرین داره تلاش می کنه تا شاید بتونه این تیم رو دست کم یه پله در جدول پیشرفت دهد. در جایگاه ۲۰۷ جدول رده بندی فیفا علاوه بر این، تیم های ملی فوتبال بوتان و سان مارینو دیده می شه. تیمی که اون مربی گری می کنه آخرین بردش مربوط به سال ۲۰۰۸ در برابر سنت لوسیا بوده و در طول ۲ سال گذشته هم به خاطر کمبود بازیکن نتونسته یه بازی رسمی درست و حسابی داشته باشه. ماتیو گرین می گوید: هر کسی درباره کار من می شنود فکر می کنه من از صبح تا شب کنار ساحل در حال آفتاب گرفتن هستم. کاش می تونستم اما اون قدر کار و دردسر دارم که حتی فکرش هم به ذهنم خطور نمی کنه.

جزایر تورکس و کایکوس که زیر نظر انگلیس قرار داره  در دریای کارائیب و در جنوب شرق باهاما و شمال هائیتی قرار گرفته ان. این مجموعه جزایر که مهمترین اونا گراند تورک، ساوت تورک،میدل تورک و ایست تورک به حساب میاد مساحتی حدود ۶۱۶ هزار کیلومتر مربع داره و  جمعیتی حدود ۴۶ هزار نفر در اونا زندگی می کنن. یه سوم این جمعیت رو اما افراد زیر ۱۵ سال تشکیل میدن. به خاطر این جمعیت کم، تیم ملی فوتبال اون معمولاً با کمبود بازیکن روبرو شدن. کسائی که در بدترین تیم جهان بازی می کنن حالا معلم ها،وکلا و بازرگانانی هستن که فوتبال براشون یه علاقه مندیه. این جزایر یه لیگ فوتبال هم داره که ۶ تیم در اون بازی می کنن اما بیشتر بازیکنان این تیم ها محل زندگی اصلی شون کشور دیگه ایه و بخاطر این ماتیو گرین  ً ۲۵ بازیکن داره که باید از بین اونا تیم ملی رو انتخاب کنه.

استعدادهای جوون هم وجود دارن اما بیشتر اونا مجبورند واسه تحصیل وکار به کشورای دیگه برن و بخاطر این نمی تونن در اردوها شرکت داشته باشن. فدراسیون فوتبال جزایر تورکس و کایکوس در سال ۱۹۹۶ تشکیل شده و دو سال بعد هم به فیفا پیوسته س اما به خاطر یافته های بعد تیم این جزایر همیشه در رده آخر فیفا بوده است. از سال ۲۰۱۱ تیم ملی جزایر تورکس و کایکوس بازی رسمی نداشته. در اون سال هم این تیم در مقدماتی رقابت های جام جهانی در مقابل تیم باهاماس نتیجه رو ۱۰ بر صفر واگذار کرد. ماتیو گرین به همراه بازیکنان تیمش اما هنوز نا امید نشده ان. آرزوی اونا اینه که شاید بتونن با پیشرفت جایگاه تیم شون رو از ۲۰۷ به ۲۰۶ پیشرفت بدن و دیگه لقب بدترین تیم فوتبال جهان رو نداشته باشن.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *