بدترین خودروهای سال گذشته در دنیا +عکس

در این فهرست شرکت های ژاپنی با پنج نماینده رکورددار هستن. جگوار و ولوو هم نمایندگانی در این فهرست دارن. در این مطلب با هشت خودرو کم فروش دنیا در سال ۲۰۱۳ آشنا می شید.

شرکت های تولیدکننده خودرو واسه هر اتومبیلی که تولید می کنن طرح و نقشه های بسیاری دارن. بعضی نمونه ها با این امید تولید می شن که بازار رو به قبضه خود درآورند اما آمار نشون می دهد که تعدادی از مشهورترین شرکت های اتومبیل سازی دنیا در سال ۲۰۱۳ میلادی خودروهایی داشته ان که از نظر فروش آمار غم انگیزی برجای گذاشته ان.

Acura ZDX

تعداد فروخته شده: ۳۶۱ دستگاه

شرکت ژاپنی «آکیورا» امید زیادی به این خودرو لوکس بسته بود. این خودرو در سال ۲۰۰۹ به بازار عرضه شد اما فروش خیلی کم اون در سال ۲۰۱۳ میلادی تنها یه راه پیش پای مدیران این شرکت قرار داد: خارج کردن «آکیورا زد دی ایکس» از چرخه تولید. آکیورا شرکت ژاپنی تولیدکننده خودروهای لوکس و بخشی از شرکت هوندا موتورزه.

Mitsubishi Lancer

اندازه فروش: ۶۸۲ دستگاه

شرکت میتسوبیشی در اول به عنوان یه شرکت حمل ونقل فعالیت می کرد اما میتسوبیشی حالا در مورد های مختلفی به فعالیت می پردازه: خودروسازی، هواپیماسازی، بانکداری، صنایع اتمی، الکترونیک، بازرگانی و… از جمله این رشته هاست. خودروهای این شرکت دارای معروفیت جهانیه و لنسر، پاجرو و گالانت اون مشخص و شناخته شده تر از بقیه هستن.

Mitsubishi i-MIEV

اندازه فروش: هزار و ۲۹ دستگاه

سومین خودرو این فهرست هم به شرکت میتسوبیشی تعلق داره. این شرکت ژاپنی توقع داشت که این خودرو تموم الکتریکی طرفداران پر و پا قرصی در بازار خودرو واسه خود دست و پا کنه اما این اتفاق روی نداده. کل فروش این خودرو در سال ۲۰۱۳ میلادی تنها هزار و ۲۹ دستگاه بوده. قیمت این خودرو کوچیک ۶ هزار دلاره که یکی از عوامل نبود استقبال از اون همین قیمت اون هستش.

Nissan GT-R

اندازه فروش: هزار و ۲۳۶ دستگاه

از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ تقریبا هر سال، نیسان یه مدل از «جی تی آر» رو در نمایشگاه خودرو توکیو به نمایش می گذاشت اما باید گفت بازدید کنندگان با چیزی بیشتر از یه بدنه مواجه نمی شدن و از موتور و بقیه مشخصات فنی اون خبری نبود. نیسان در آخر اعلام کرد جی تی آر جدید رو در سال ۲۰۰۷ به بازار ژاپن عرضه می کنه. سال ۲۰۱۳ واسه این اتومبیل یه سال غم انگیز بود.

Jaguar XK

اندازه فروش: هزار و ۳۴۶ دستگاه

خودروهایی که در این فهرست هستن و سال نه خیلی خوبی رو پشت سر گذاشته ان فقط به خودروهای ژاپنی ختم نمی شن. «جگوار» هم امسال خودرویی داشت که تنها هزار و ۳۴۶ دستگاه در بازار به فروش رفت. «جگوار ایکس کا» از سال ۱۹۹۶ تا الان تولید شده است. با این حال سال ۲۰۱۳ واسه «جگوار ایکس کا» یه شکست تموم عیار بوده.

Volvo C30

اندازه فروش: هزار و ۳۶۱ دستگاه

این خودرو کوچیک و جمع و جور به بازار اومد تا با خودروهای اسپورت هم خونواده خود رقابت کنه. «ولوو سی۳۰» از سال ۲۰۰۶ تا الان تولید شده است. این خودرو در کلاس خودرو کامپکت قرار گرفته و طراحی اون خودروهای موتور جلوـ محور جلوه. با اینکه در اول ورود به بازار طرفدارانی پیدا کرد اما در سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت ولوو یکی از کمترین فروش ها واسه این خودرو رو ثبت کرده.Subaru

Tribeca

اندازه فروش: هزار و ۵۹۸ دستگاه

شرکت «سوبارو» فروش خوبی رو با این خودرو شاسی بلند تجربه نکرده. سوبارو یکی دیگه از شرکت های ژاپنی حاضر در این فهرسته. کلی معروفیت سوبارو به خاطر موتور بوکسوری اون هستش که در بیشتر خودروهای خود ازش استفاده می کنه. سوبارو هم اینکه در مدل های سفارشی خود از موتور توربو شارژ استفاده می کنه. «سوبارو ترایبکا» از سال ۲۰۰۵ تا الان تولید شده است.

Volvo S80

اندازه فروش: هزار و ۹۳۵ دستگاه

شرکت «ولوو» هم در این فهرست دو نماینده داره. با این حال وضعیت فروش «ولوو اس ۸۰» در سال ۲۰۱۳ میلادی کمی بهتر از «ولوو سی ۳۰» بوده و این خودرو ۵۷۴ دستگاه بیشتر از «سی ۳۰» به فروش رفته. ولوو اس۸۰ خودروییه که از سال ۱۹۹۸ تا الان و در چندین کشور جور واجور از جمله سوئد، بلژیک، تایلند، مالزی و اندونزی تولید شده است.

ایمن ترین خودروهای ارزون قیمت جهان

بهترین خودروهای سنتی تاریخ

باشگاه خبرنگاران عکس ماشین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *