بدشانس‌ترین تیم تاریخ جام‌جهانی + عکس

بازم مستطیل سبز چشم میلیون ها نفر رو در سراسر دنیا به طرف خود معطوف کرده و علاقه مندان به فوتبال در انتظار جادوی توپ گرد در سرزمین قهوه و کشور صادرکننده فوتبالیست هستن.

بیستمین دوره جام جهانی فوتبال از ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ (۲۲ خرداد ۹۳) در برزیل شروع می شه و ۳۲ تیم راه یافته به این تورنمنت بسیار مهم، برگی دیگه از تاریخ پرماجرا و پرهیجان فوتبال رو می نویسن.

استرالیا (Australia)

سرمربی: آنجه پوستکگلو

ستاره: تیم کیهیل

کاپیتان: لوکاس رسیدن

رتبه بندی در فیفا (آوریل): ۵۹

حضور در جام جهانی: ۳ بار (آخرین بار ۲۰۱۰)

بهترین عنوان: حضور تو یه هشتم پایانی (یه بار)

بیشترین بازی ملی: مارک شوارتزر (۱۰۹ بازی) (نوامبر ۲۰۱۳ از تیم ملی خداحافظی کرد)

بهترین گلزن ملی: تیم کیهیل (۳۱ گل)

همگروه های استرالیا در جام جهانی برزیل: هلند، شیلی و اسپانیا در گروه B (حضور قهرمون و نایب قهرمون دوره گذشته در این گروه خیلی مهمه)

آشنایی کلی با کشور استرالیا

به گزارش مشرق، کشور مشترک المنافع استرالیا (به انگلیسی: Commonwealth of Australia) کشوریه پیشرفته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، کوچیک ترین قاره جهان و ششمین کشور پهناور دنیا و ۴.۶ برابر ایرانه. استرالیا یکی از قلمروهای همسود (مشترک المنافع) است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافت. پایتخت استرالیا شهر کانبراه، شهری که در اون مجلس کشور و خونهٔ فرماندار کل قرار داره. اون به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم ریاست دولت رو در استرالیا بردوش داره. در عملنخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور رو در دست دارن. استرالیا از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعهٔ اتحادیه کشورای همسوده.

استرالیاسیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ استرالیا هستن. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیس و دور اون رو از شرق، اقیانوس آروم، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج در بر گرفته است. استرالیا هم اینکه سرزمین اصلیِ قارهٔ اقیانوسیه به حساب میاد که کوچیک ترین قارهٔ دنیاست.

نام مستعار رسمی این تیم ساکِروسه که به دلیل پشتیبانی مالی کانتاس ساکِروس هم نامیده می شه. این تیم واسه عضویت در آسِ اون (انجمن ملت های آسیای جنوب شرقی) هم فراخوانده شده است.

اولین تیم ملی استرالیا در سال ۱۹۲۲ واسه انجام بازی در نیوزلند تشکیل شد. فوتبال استرالیا نزدیک به سه دهه قربونی فاصله دورش از کشورای جهان بود. موقعیت جغرافیایی و گران بودن سفرهای هوایی شرایطی رو واسه استرالیا رقم زده بود که تا مدت ها فقط با نیوزیلند، چین و آفریقای جنوبی می تونست به رقابت بپردازه. اما با پیشرفت فناوری و ارزون شدن سفرهای هوایی استرالیا تونست با دیگه کشورای جهان هم هم بازی شه.

تیم ملی استرالیا تنها تیم غیر آسیاییه که عضو کنفدراسیون آسیا هستش، این تیم از زمان تأسیس خود در ۱۹۶۱ میلادی و عضویتش در فیفا در ۱۹۶۳ زیر نظر کنفدراسیون اقیانوسیه فعالیت می کرد، اما واسه برخورداری از شانس بیشتر صعود به جام جهانی در سال ۲۰۰۵ درخواست عضویت در کنفدارسیون آسیا رو داد و آخرسر در ۱ ژانویه ۲۰۰۶ با درخواستش موافقت شد و اینطوری رسماً از کنفدراسیون اقیانوسیه خارج شد و به آسیایی ها ملحق شد. استرالیایی ها علی رقم اینکه براشون صعود به جام جهانی از آسیا اون قدرها هم که فکر می کردن ساده نبود ولی موفق شدن در ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ مسافر جام جهانی باشن. این یعنی هر دو دوره بعد از آسیایی شدنشون. این در حالیه که در تموم چهل سالی که زیر سایه کنفدراسیون اقیانوسیه بازی می کردن فقط دو بار اونم در ۱۹۷۴ و ۲۰۰۶ توفیق حضور در جام جهانی رو داشتن.

چگونگی صعود به جام جهانی ۲۰۱۴

تیم ملی فوتبال استرالیا در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در گروه B منطقه آسیا با تیمای ژاپن، اردن، عراق و عمان همگروه بود و در آخر با ۳ برد و ۴ مساوی و یه باخت و با ۱۳ امتیاز به عنوان تیم دوم گروه پس از ژاپن واسه چهارمین بار به جام جهانی راه یافت. این تیم با ۲۳.۶ میلیون یورو سی امین تیم گرون جام جهانی ۲۰۱۴ه.

یافته های مسابقات انتخابی استرالیا به توضیح زیره:

عمان ۰ – ۰ استرالیا

استرالیا ۱ – ۱ ژاپن

اردن ۲ – ۱ استرالیا

عراق ۱ – ۲ استرالیا

استرالیا ۲ – ۲ عمان

ژاپن ۱ – ۱ استرالیا

استرالیا ۴ – ۰ اردن

استرالیا ۱ – ۰ عراق

جدول رده بندی پایانی گروه B مقدماتی جام جهانی منطقه آسیا

استرالیا

حضور در جام جهانی و افتخارات:

مردان سرزمین کانگوروها تا الان ۳ بار در جام جهانی حاضر بودن (۱۹۷۴، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰) که دو بار در مرحله گروهی حذف شدن و یه بار صعود از گروه بهترین نتیجه اونا هستش.

شاید این تیم رو بشه بدشانس ترین تیم جام جهانی به حساب آورد چون که در ۴ دوره حضورش در جام جهانی یا با قهرمون دوره قبل همگروه بوده و یا با تیمی همگروه شده یا برخورد کرده که در آخر جام قهرمون شده. (در جام جهانی ۱۹۷۴ با میزبان که قهرمون هم شد همگروه بود، در ۲۰۰۶ با برزیل قهرمون دوره قبل همگروه بود و با وجود صعود از گروه به ایتالیا قهرمون اون دوره خورد، در ۲۰۱۰ هرچند با هیچ قهرمانی همگروه نشد اما یه آلمان قوی که در آخر سوم شد با نتیجه ۴-۰ اونا رو شکست داد و اونا بخاطر برتری گل حذف شدن و عوضش در این دوره با ۲ فینالیست دوره قبلی همگروه شدن تا به لیاقت لقب بدشانس ترین تیم جام جهانی رو به خود اختصاص بدن.)

در سال ۱۹۷۴ در آلمان غربی، استرالیا اولین حضورش در جام جهانی رو تجربه کرد که در این دوره مفتخر به کسب بیشتر از یه امتیاز نشد، به آلمان شرقی و آلمان غربی ۲-۰ و ۳-۰ باخت و فقط تونست برابر شیلی به تساوی ۰-۰ نائل شه.

یکی از بزرگ ترین شکست های استرالیا در صعود به جام جهانی مربوط به مقدماتی ۱۹۹۸ بود که در بازی پلی آف مقابل تیم ملی ایران قرار گرفت و با در نظر گرفتن تساوی ۱-۱ بازی رفت که در ایران بود و جلو افتادن با دو گل در زمین خودشون داشتن به ۲۴ سال دوری از جام جهانی پایان می دادن؛ اما کریم باقری و خداداد عزیزی با دو گل خود رویای استرالیایی ها رو به کابوس تلخی مبدل کردن و این شکست رو در خاطر استرالیایی ها با ستارگانی چون مارک بوسنیچ، مارک ویدوکاف ویدمارف هری کیول و … موندگار کردن.

استرالیا

۳۲ سال زمان برد تا استرالیا در سال ۲۰۰۶ (که تازگیا هم به آسیا پیوسته بود) تونست دوباره طعم حضور در جام جهانی رو بچشد، اتفاقاً این بار هم آلمان میزبان بود، اما استرالیایی ها این دفعه مثل ۳۲ سال پیش دست و پا بسته نبودن و درحالی که با برزیل، کرواسی و ژاپن هم گروه بودن، تونستن با برد ژاپن، تساوی برابر کرواسی و البته شکست مقابل برزیل با کسب چهار امتیاز و مقام دومی به یه هشتم راه پیدا کنن. تو یه هشتم اما به ایتالیا که قهرمون اون دوره از جام جهانی هم شد با ناداوری ۱-۰ باختن و به کشور خود برگشتن.

در ۲۰۱۰ استرالیا با آلمان، غنا و صربستان هم گروه بود، این بار هم تونست ۴ امتیاز به دست بیاره ولی به دلیل برتری گل کمتر نسبت به غنا نتونست مانند دور قبل به مرحله یه هشتم راه یابد. شاید کلی ترین دلیل حذفشان باخت چهار بر صفر در بازی اولشون مقابل آلمان بود که باعث شد نتونن برتری گلشان رو از -۳ بالاتر ببرن.

پیش بینی کارکرد در

استرالیا در قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ هم با بد اقبالی روبرو شده و در گروه B موسوم به گروه مرگ با اسپانیا (مدافع قهرمانی)، هلند (نائب قهرمون دوره قبل) و شیلی هم گروه شده. دست کم خوش بینی ای که می توان واسه استرالیا متصور شد اینه که شیلی رو ببره و با یکی از دو تیم هلند یا اسپانیا به تساوی دست پیدا کنه و یافته های دیگه طوری رقم بخوره که استرالیا بتونه به عنوان تیم دوم از گروه خود صعود کرده و با تیم اول گروه B که به احتمال زیاد برزیل هستش، بازی یه هشتم رو برگزار کنه، حالت های خوش بینانه تری هم می توان در نظر گرفت حتی ممکنه استرالیا تیم اول گروه شه و با تیم دوم گروه B برخورد کنه که بسیار دور از انتظاره.

استرالیا

حالت با بدبینی و یا شاید هم واقع بینانه اینه که استرالیا سوم یا چهارم شه و کوریتیبا، شهری که استرالیا سومین بازی گروهی اش مقابل اسپانیا رو در ۲۳ ژوئن برگزار می کنه آخرین مقصد کانگوروها در برزیل باشه.

کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل اعلام کرد تیم ملی استرالیا اولین تیمی هستش که واسه برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ وارد برزیل می شه. استرالیا قراره روز ۲۸ می یعنی ۱۵ روز قبل از شروع جام جهانی وارد این کشور شه.

معرفی سرمربی و بازیکنان کلیدی

استرالیاسرمربی: آنجه پوستکگلو (Ange Postecoglou)

این سرمربی گمنام پس از صعود استرالیا به جام جهانی هدایت این تیم رو برعهده گرفته و جانشین اوسیک شده. استرالیا در بازی های دوستانه خود پس از جام جهانی یه بار مقابل برزیل در شهریور ماه و یه بار هم مقابل فرانسه در مهرماه سال گذشته ۶ بر صفر تسلیم و انگار تحقیر شده. پس از بازی فرانسه هم سرمربی استرالیا، «هولگر اوسیک» اخراج شد و این مربی یونانی جانشین اون شد.

مربی ۴۸ ساله و یونانی نسل تیم فوتبال ملبورن ویکتوری که چهار بار سابقه بازی در تیم ملی استرالیا رو داره و با بستن قراردادی چهار ساله به سمت سرمربیگری تیم استرالیا منصوب شده پس از انتخاب گفت: تیم فوتبال استرالیا واسه مردم این کشوره. این وظیفه منه که نمایش خوبی از فوتبال استرالیا ارائه کنم. به خود می بالم که به عنوان بازیکن واسه تیم ملی استرالیا بازی کردم و همین حس رو الان به عنوان سرمربی دارم. “گاس هیدینک” هلندی که در سال ۲۰۰۶ سرمربی کانگوروها در جام جهانی بود هم در لیست نامزدهای هدایت تیم ملی استرالیا قرار داشت.

کاپیتان: لوکاس رسیدن(Lucas Neill)

استرالیامدافع ۳۶ ساله استرالیا که هجدهمین سال حضور خود رو در تیم ملی طی می کنه با ۹۶ بازی ملی قدیمی ترین بازیکن حال حاضر کانگوروهاست. ایشون که سابقه پوشیدن پیراهن تیم هایی چون بلکبرن، وستهام و گالاتاسرای رو هم در کارنامه خود داره می تونه با تجربه خود یکی از ارکان خط دفاعی استرالیا باشه هر چند سن بالای اون شاید مقابل بازیکنان تکنیکی هلند و اسپانیا ایشون رو دچار مشکل کنه. ایشون به عنوان سفیر مسابقات جام ملتهای ۲۰۱۵ آسیا که در استرالیا برگزار می شه انتخاب شده. ایشون الان در واتفورد حضور داره.

ستاره تیم: تیم کیهیل (کاهیل) (Tim Cahill)

به گزارش مشرق، هافبک تهاجمی ۳۲ ساله تیم ملی استرالیا که با ۳۱ گل بهترین گلزن تاریخ کشورش هم هستش پس از ۸ سال بازی در اورتون سال ۲۰۱۲ به تیم نیویورک رد بولز ملحق شد و الان در این تیم آمریکایی حضور داره. ایشون بیشتر به عنوان مهاجم در محوطه جریمه حریفان دیده می شه و از شم گلزنی بالایی برخورداره.

استرالیا

  هافبک اسبق تیمای میلوال و اورتونه که علاوه بر پست خود در میونه زمین خوب هم گلزنی می کنه و بهترین گلزن تاریخ استرالیاست، اون الان در لیگ فوتبال آمریکا واسه تیم ردبول بازی می کنه.

اولین گل تاریخ استرالیا در جام جهانی رو تیم کیهیل مقابل ژاپن و در جام جهانی ۲۰۰۶ به ثمر رساند. ایشون در کل ۳ گل در دو جام جهانی به ثمر رسونده و استرالیا روی گلزنی این هافبک هجومی حساب خاص ای باز کرده.

بازیکنان احتمالی تیم ملی استرالیا در جام جهانی:

استرالیا

دروازه بانان: میشل لانگراک، بردلی جونز، متئو رایان

مدافعان: مایکل زولو، ریس ولیامز، ایوون فرانجیک، لوکاس رسیدن، رایان مک گوان، الکس ویکینسون، متئو اسپیرانوویچ، جیسون داویدسون، کورتیس گود، لوک ویلکشایر

هافبکا: برت هولمن، مایل جدیناک، جیمز هالند، تیم کیهیل، مارک میلیگان، مت مک کی، داریو ویدوشیچ، ماسیمو لونوگو، الیور بوزانیک، تامی اوار، کامل روجیک، رابی کروس، کریس هرد، مارک برشیانو، آدام ساروتا

حمله کنندگان: جوشا کندی، رابی کروس، آرچو تامپسون، متیو لکی

استرالیا

لباس تیم ملی استرالیا در جام جهانی برزیل

برنامه بازیهای استرالیا در گروه B جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

شنبه ۲۴ خرداد ۹۳ (۱۴ ژوئن):

استرالیا شیلی (کوئیابا- ورزشگاه پانتانال)  :: (ساعت ۰۲:۳۰) ::

چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۳ (۱۸ ژوئن):

استرالیا – هلند (پورتو آلگره – ورزشگاه بیرا ریو) :: (ساعت ۲۰:۳۰) ::

دوشنبه ۲ تیر ۹۳ (۲۳ ژوئن):

اسپانیا – استرالیا (کوریتیبا – ورزشگاه بایکسادا) :: (ساعت ۲۰:۳۰) ::

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتان های برنده جام جهانی/عکس

جام جهانی ۲۰۱۴ مشرق نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *