بدشانس ترین کاپیتان تاریخ جام جهانی +عکس

کارل هاینس رومنیگه (Karl-Heinz Rummenigge) در سال ۱۹۷۶ واسه اولین بار به تیم ملی آلمان فراخوانده شد و اولین بازی ملی خود رو در مقابل تیم ملی ولز انجام داد.

از اون پس پیشرفت ورزشی رومنیگه و تبدیل اون به یه ستاره بین المللی فوتبال شروع شد. ایشون در سال ۱۹۷۸ با تیم ملی فوتبال آلمان در مسابقات جام جهانی در آرژانتین شکست خورده موند اما ۲ سال بعد با همین تیم به مقام قهرمانی ملتای اروپا رسید.

رومنیگه در سالای ۱۹۸۰ و ۱۹۸۱ دو بار پشت سر هم عنوان بهترین بازیکن اروپا رو به دست آورد و توپ طلایی مجله ورزشی «فرانتس فوتبال» رو از اون خود ساخت. در مسابقات جام جهانی سال ۱۹۸۲ در اسپانیا، تیم ملی آلمان با رومنیگه بازیای موفقی به نمایش گذاشت و تا بازی پایانی رسید اما این تیم در دیدار پایانی با شکست ۳ بر ۱ در مقابل تیم ملی فوتبال ایتالیا به مقام نایب قهرمانی جهان اکتفا کرد.

در اون سال همه توقع داشتن که رومنیگه ستاره بی چون و چرای مسابقات شه اما یه گلزن استثنایی و خوش اشتهای ایتالیایی به نام «پائولو روسی» رومنیگه رو در سایه قرار داد.

رومنیگه و دینو زوف

رومنیگه و دینو زوف در فینال جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا

۴ سال بعد، تیم ملی فوتبال آلمان غربی به همراه رومنیگه در رقابتای جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک، دوباره در دیدار پایانی شکست خورده موند. این بار حریف این تیم در بازی پایانی، تیم ملی فوتبال آرژانتین بود که با درخشش ستاره استثنایی خود «دیه گو آرماندو مارادونا» با نتیجه ۳ بر ۲ سرنوشت بازی رو به نفع خود رقم زد تا رومنیگه دوباره دستش از جام قهرمانی کوتاه بمونه. ایشون این بار هم در سایه درخشش مارادونا رنگ باخت.

رومنیگه و مارادونا

رومنیگه و مارادونا در فینال جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک

رومنیگه در کل ۹۵ بازی واسه تیم ملی فوتبال آلمان انجام داد و ۴۵ گل واسه این تیم به ثمر رسونید. ایشون ۵۱ بار به عنوان کاپیتان این تیم پای به میدون گذاشت و لقب شکست خورده ترین کاپیتان جهان برازنده ویه!

۸ بازیکن پرمشتری جام جهانی +عکس

همه کاپیتانای برنده جام جهانی/عکس

باشگاه خبرنگاران جام جهانی ۲۰۱۴

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *