بررسی سایت ما: Samsung Galaxy S7 Edge؛ بر لبه ی تکامل [به همراه بررسی ویدیویی]

سال گذشته سامسونگ پس از مدتها درخواست کاربران، آخرسر Galaxy S6 رو با طراحی جدیدی عرضه کرد که نشون می داد شرکت کره ای، در آخر به این مهم دست یافته که یه پرچمدار با کیفیت و جذاب باید از چه ظاهری بهره مند باشه.

تغییر طراحی البته تنها بدعت جدید سامسونگ در سال گذشته به حساب نمی اومد و این شرکت همزمان عزمشو جزم کرد همراه با پرچمدار جدید، یه نسخه مجهز به نمایشگر خمیده رو هم در کنار اون ارائه کنه، محصولی که طراحی جدید سازنده در اون به لطف خم شدن صفحه نمایش، جلوه ای دوبرابر پیدا کرده بود.

اما نکته اینجا بود که ارگونومی نسخه موسوم به edge تا حدی واسه رسیدن به این زیبایی تحت تاثیر قرار گرفته بود و کاربر هنگام استفاده، به دلیل تخت بودن پشت بدنه و خم شدن جلوی دستگاه، احساس می کرد تلفن هوشمند رو پشت و رو در دست گرفته.

از طرف دیگه خم شدن نمایشگر تنها زیبایی و هزینه خرید محصول رو زیاد کرده بود و کارایی چندانی ارائه نمی کرد، در حالی که Galaxy S6 به نوبه خود تلفن هوشمند بسیار کاملی به حساب می اومد و انتقادات کاربران در مورد اون به حذف بعضی قابلیتای نسل قبلی محدود می شد.

سازنده بر همین پایه در مقایسه با Galaxy S7، در نسخه edge این تلفن هوشمند تغییرات بیشتری نسبت به نسل قبلی ایجاد کرده و تلاش کرده تا ایرادات این تلفن هوشمند قشنگتر و چشم نواز رو بر طرف کنه.

با بررسی سایت ما از Galaxy S7 Edge همراه باشین تا ببینیم سامسونگ چقدر در افزایش کارایی و کاهش ایرادات این نسل موفق عمل کرده.

بررسی ویدیویی

طراحی

همونطور که سال گذشته هم در بررسی Galaxy S6 Edge اشاره کردیم پشت بدنه این محصول بر خلاف نسخه معمولی و حتی Note 5، به شکل به طور کاملً تخت ساخته شده بود و به خاطر همین ارگونومی خیلی مناسبی نداشت و کاربر هنگام استفاده احساس می کرد محصول رو پشت و رو در دست گرفته. اما سازنده در نسل تازه این نقطه ضعف رو رفع و با اضافه کردن انحنا به لبه های پشتی بدنه، حس مطلوبی رو هنگام در دست گرفتن محصول به ارمغان آورده.

گلکسی اس ۷ اج با وجود نمایشگر ۵٫۵ اینچی از دیگر رقبای هم رده ابعاد کوچیکتری داره

علاوه بر این، اضافه شدن انحنا به پشت بدنه حتی موجب شده برداشتن «گلکسی اس ۷ اج» از روی سطوح صاف مثل میز هم ساده تر باشه. اما مهم ترین نکته رو این موضوع باید به حساب آورد که سامسونگ به دلیل خم شدن نمایشگر و حاشیه های مناسب در بالا و پایین اون، خوب موفق شده با وجود اندازه ۵٫۵ اینچی، پرچمدار خود رو در ابعادی کوچکتر از رقبای هم رده از جمله iPhone 6S Plus بسازه.

این محصول با وزن ۱۵۷ گرم به مراتب از آیفون ۱۹۲ گرمی سبک تره و سازنده ابعاد ۱۵۰٫۹ در ۷۲٫۶ میلی متر رو واسه اون در نظر گرفته که «گلکسی اس ۷ اج» رو جایی بین نسخه معمولی و پلاس قرار میده. از طرف دیگه البته ضخامت این تلفن هوشمند نسبت به سال گذشته زیاد شده و به ۷٫۷ میلی متر رسیده که از iPhone 6S Plus و حتی +S6 edge هم بیشتره.

اما باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این افزایش ضخامت آنقدری نیس که هنگام استفاده قابل لمس باشه و عوضش به کاهش بیرون زدگی دوربین و افزایش ظرفیت باتری منجر شده که دو نکته کلی و مورد انتقاد کاربران هستش. در نتیجه میشه گفت سامسونگ به درستی متوجه شده کاربران حاضر هستن تلفن هوشمند اونا چند دهم میلی متر کلفت تر باشه اما از ظاهر بی اشکال تری بهره مند بوده و کارایی مناسب تری هم ارائه کنه.

افزایش ضخامت دستگاه به کاهش بیرون زدگی دوربین و بالا رفتن ظرفیت باتری در نسل تازه منجر شده

بیرون زدگی دوربین در نسل تازه فقط به ۰٫۴۲ میلی متر رسیده و دیگه مثل قبلی توجه رو به خود جلب نمی کنه، بر همین پایه شیشه پشت بدنه حالا از ظاهر چشم نواز تری بهره منده.

البته باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که سازنده علاوه بر مشکی، سفید و طلایی، یه نسخه نقره ای رنگ هم از مدل edge ارائه کرده که بدنه اون مثل Sony Xperia Z5 Premium (بررسی سایت ما) حالت آینه شکل داره برخلاف زیبایی دو برابر، اندازه جذب اثر انگشت در اون از همه بیشتره و زیبایی ظاهر دستگاه رو تحت تاثیر قرار میده، در نتیجه می تونین جفت و جور رنگای دیگه رو در نظر داشته باشین، هرچند اینجور مشکلی در اونا هم مشاهده می شه.

سازنده واسه ساخت نوار فلزی دور و بر بدنه در این محصول مثل مدل Note 5 فناوری ۳D Thermo Forming رو مورد استفاده قرار داده که موجب می شه لمس این بخش حس ملایم تری داشته باشه.

این ویژگی البته در عین حال هنگام اولین تماس حس استواری کمتری نسبت به مدل قبلی ارائه می کنه، اما لازمه اشاره کنیم که «گلکسی اس ۷ اج» به اندازه کافی محکم ساخته شده و جای نگرانی از این واسه وجود نداره.

_MG_3905

در بخش پایین این نوار مثل گذشته درگاه Micro USB رو در کنار ورودی هدفون میبینیم که هنوز جای خود رو به USB-C نداده و در سمت راست هم اسپیکر مونوی دستگاه قرار داره که نشون میده سازنده کره ای، هنوز به به کار گیری اسپیکرهای استریو اعتقادی نداره.

اما نکته مثبت اینجاس که هردو پرچمدار جدید سامسونگ به لطف گواهی IP68 ضد آب و غبار هستن و می تونین اونا رو به مدت نیم ساعت تا عمق ۱.۵ متری آب غوطه ور کنین، اونم بدون اینکه اضافه شدن هرگونه درپوش به درگاهای دستگاه و تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی اون.

سامسونگ در این تصویر نشون میده کدوم بخشای بدنه از داخل در مقابل نفوذ آب مقاوم شدن

در نتیجه میشه گفت اگه به یه تلفن هوشمند مقاوم در برابر آب احتیاج داشته باشین، دیگه به پرچمداران ساخت سونی یا مدلای نه خیلی زیبای سری Active سامسونگ محدود نیستین.

در دیگه بخشای طراحی بدنه هم تغییر چندانی مشاهده نمی شه و تنها لازمه به این موضوع اشاره کنیم که درگاه سیم کارت موجود در بالای بدنه حالا علاوه بر سیم کارت، از کارت حافظه هم پشتیبانی می کنه، اما توضیحات بیشتر در مورد کارکرد این درگاه رو در بخش مربوط به سخت افزار مطالعه می کنین.

در کل میشه گفت نسل قبلی «گلکسی اس ۷ اج» محصول بسیار زیبایی به حساب می اومد اما واسه رسیدن به این زیبایی بعضی خصوصیات دستگاه مثل ارگونومی فدا شده بودن و حالا سازنده موفق شده با اضافه کردن کمی انحنا به پشت بدنه، اینجور ایرادی رو تا حد زیادی مرتفع سازه.

سامسونگ علاوه بر این، ضخامت دستگاه رو هم کمی زیاد کرده که این موضوع خیلی هنگام استفاده قابل لمس نیس و به کاهش بیرون زدگی دوربین و افزایش زیبایی ظاهری دستگاه منجر شده، بر همین پایه حالا آخرسر میشه گفت که سازنده کره ای واسه ساخت یکی از زیباترین تلفنای هوشمند موجود در بازار، راحتی استفاده و تجربه کاربری اونو فدا نکرده.

نمایشگر

نمایشگر پرچمداران گذشته سامسونگ اونقدر خوب هستن که این شرکت می تونه نسل اندر نسل اونا رو بدون تغییر و بهبود در تلفنای هوشمند خود مورد استفاده بذاره. مقایسه خصوصیات «گلکسی اس ۷ اج» هم بر همین پایه خیلی فرقی با نسل قبلی نشون نمی ده و کلی ترین تغییر رو میشه افزایش اندازه این بخش از ۵٫۱ به ۵٫۵ اینچ به حساب آورد.

نمایشگر پرچمداران سامسونگ اونقدر خوب هستن که سازنده می تونه نسل اندر نسل اونا رو بدون تغییر مورد استفاده دوباره بذاره

البته لازمه بدونین که استفاده دوباره از رزولوشن QHD در کنار افزایش اندازه، موجب شده تراکم پیکسلای نمایشگر از ۵۷۷ در نسل قبلی به ۵۳۴ در «اس ۷ اج» برسه، اما با این حال همین اندازه هم در گروه بهترینای موجود در بازار هستش.

اما گذشته از اعداد و ارقام و مقایسه، نمایشگر این تلفن هوشمند در دنیای واقعی عالیه و جایی واسه انتقاد باقی نمی ذاره. زاویه دید به طور کاملً مناسب هستش، کنتراست، عمق رنگ مشکی و جست و خیز رنگها به لطف پنل AMOLED چشمگیره و حتی اگه به نمایش بزرگ نمایی شده رنگ در این پنلا علاقه ندارین، می تونین با به کار گیری تنظیمات نرم افزاری این ویژگی رو براساس سلیقه خود تغییر بدین.

بیشترین حد روشنایی این نمایشگر هم تا حدود ۵۰۰ قصد می رسه که واسه استفاده زیر نور مستقیم خورشید کافی میشه و از طرف دیگه دست کم اندازه روشنایی هم حدود ۲ قصد در نظر گرفته شده که به لطف اون مطالعه و مرور وب حتی در تاریک ترین محیط هم چشم کاربر رو خسته نمی کنه.

البته با وجود نبود تغییرات مشخصات سخت افزاری، سازنده توانایی جدیدی موسوم به Always On یا «همیشه روشن بودن» رو واسه نمایشگر پرچمداران جدید خود در نظر گرفته و بر همین پایه «گلکسی اس ۷ اج» میتونه در تموم بیست و چاری اطلاعاتی رو روی نمایشگر به نمایش در آورد.

این توانایی البته در هر ساعت نزدیک به یه درصد از شارژ باتری رو مصرف می کنه و باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که الان به نمایش مواردی مثل ساعت، تقویم، درصد شارژ باتری و اخطار بعضی از اپلیکیشنای سازنده محدوده.

علاوه بر این لازمه بدونین که سامسونگ با وجود اضافه کردن این توانایی، امکان روشن کردن نمایشگر با ۲ ضربه یا tap رو واسه دستگاه در نظر نگرفته و بر خلاف چیزی که توقع دارین حتی امکان ضربه زدن روی نوتیفیکیشنا و باز شدن اونا هم وجود نداره.

لبه نمایشگر

سال گذشته لبه خمیده نمایشگر کاربرد چندانی در دنیای واقعی نداشت و به خاطر همین ظاهر این بخش بیشتر از عملکردهای اون مورد توجه قرار گرفت، بر همین پایه سازنده در نسل تازه تغییراتی واسه افزایش کاربرده های نمایشگر خمیده دستگاه ایجاد کرده.

در این بخش حالا می تونین میان برایی واسه دسترسی به اپلیکیشنا و حتی قابلیتای نرم افزاری تعریف کرده و مثلا خیلی راحت کلیک روی یه آیکون، دستگاه رو در عرض چند لحظه آماده ثبت سلفی در اختیار داشته باشین.

از دیگر قابلیتای اضافه شده به این بخش میشه امکان نمایش آب و هوا، تقویم و ابزارهایی مثل قطب نما و خط کش اشاره کرد. سازنده هم اینکه با یاهو وارد همکاری شده که به لطف اون می تونین بعضی امکانات این سایت مثل جدیدترین اخبار یا یافته های مسابقات ورزشی رو در نوار مربوط به خم شدن نمایشگر ببینین.

_MG_3921

سامسونگ ً عرض نوار بغل دستی نمایشگر رو هم در نسل تازه دو برابر کرده تا اطلاعات بیشتری در این قسمت قابل نمایش باشه، اما لازمه توجه کنین که این توانایی به «گلکسی اس ۷ اج» منحصر نیس و در آینده به شکل بروزرسانی واسه نسلای قبلی هم ارائه می شه.

اینجا لازمه اشاره کنیم که با وجود همه بهبودها، خم شدن لبه نمایشگر در «گلکسی اس ۷ اج» بیشتر از چیزی که باید به لمس حساسه و این موضوع بارها هنگام انجام بررسی در کارکرد دستگاه (خصوصاً دوربین) مشکل درست کرد، مشکلی که  سازنده وعده داده به زودی اونو با ارائه بروزرسانی برطرف کنه.

سازنده هم اینکه در فروشگاه نرم افزاری خود بخشی تدارک دیده که می تونین با مراجعه به اون قابلیتای جدیدی رو دانلود و به قسمت مربوط به خم شدن نمایشگر اضافه کنین و بر همین پایه بیان امیدواری می کنیم که به زودی کاربرده های این پرچمدار قشنگتر به لطف خلاقیت پیشرفت دهندگان دو برابر شه.

در کل میشه گفت بر خلاف نمایشگر اصلی، این بخش نسبت به سال گذشته تغییرات بیشتری به خود دیده و امکانات تازه به مراتب کاربرد اونو در دنیای واقعی زیاد کرده، اما با این وجود هنوزم میشه خم شدن نمایشگرهای سامسونگ رو قابلیتی به حساب آورد که در اول راه قرار داشته و بیشتر از هرچیز، در افزایش زیبایی اجناس این شرکت موثر میشه.

از شما دعوت می کنیم واسه مشاهده بعضی عملکردهای این بخش به بررسی ویدیویی موجود در بالای صفحه مراجعه کنین.

نرم افزار

اگه شمام در گروه کاربرانی هستین که به دلیل رابط کاربری سامسونگ تمایلی به خرید اجناس این شرکت ندارین، لازمه بدونین که شرایط در حال تغییره و به نظر می رسه اینجور روزهایی در حال پایان پیدا کردن باشن.

«گلکسی اس ۷ اج» در گروه نخسین تلفنای هوشمند سازنده هستش که از اندروید نسخه ۶٫۰٫۱ مارشملو استفاده میکرد و از همون نگاه اول مشخصه که رابط کاربری سازنده در این نسخه ساده تر و قشنگتر تر شده.

آیکون اپلیکیشنای دستگاه حالا از همیشه تخت تر هستن و با طراحی چشم نواز بدنه هماهنگی بیشتری دارن. منوهای دستگاه هم ساده تر به نظر می رسن و به شکل یه لیست طولانی قابل اسکرول کردن طراحی شدن.

سامسونگ قبلا هم تلاش کرده بود اپلیکیشنای زائد رو از رابط کاربری خود حذف کنه و این موضوع در کنار امکانات شخصی سازی جور واجور و قابل قبول موجب شده تاچ ویز در شکل فعلی، قابل مقایسه با سالهای گذشته نباشه، هرچند هنوزم مواردی واسه اصلاح کردن باقی هستن.

از شما دعوت می کنیم واسه مشاهده محیط رابط کاربری و بعضی قابلیتای این بخش، به بررسی ویدیویی موجود در بالای صفحه مراجعه کنین.

Game Launcher و Gaming Tools

اما مهم ترین ویژگی نرم افزاری اضافه شده به «گلکسی اس ۷ اج» رو میشه قابلیتای Game Launcher و Gaming Tools به حساب آورد که امکانات لازم هنگام انجام بازیای موبایل رو خیلی راحت در اختیار کاربر قرار میدن.

توانایی اول واقعا به شکل پوشه ای عمل می کنه که تموم بازیای نصب شده روی حافظه درونش در دسترس هستن و گزینه دوم هم هنگام اجرای بازیا، میان بر مربوط به بعضی عملکردهای دستگاه رو روی تصویر قرار میده که از جمله اونا میشه به ثبت اسکرین شات، ضبط ویدیو از انجام بازی، غیر فعال کردن نوتیفیکیشنا و تغییر خصوصیاتی مثل frame rate تصویر اشاره کرد.

از شما دعوت می کنیم واسه مشاهده کارکرد این توانایی، به بررسی ویدیویی موجود در بالای صفحه مراجعه کنین، توانایی سودمندی که در کنار نمایشگر گسترده باکیفیت و قدرت پردازش بسیار بالا، این تلفن هوشمند رو به یکی از بهترین گزینه ها واسه انجام بازیای موبایل تبدیل کرده.

دوربین

پس از عرضه ۴ مدل سامسونگ دوباره بخش دوربین پرچمداران جدید خود رو دچار تغییر کرده و همین موضوع، بخش دوربین رو به یکی از کلی ترین تغییرات پرچمداران تازه نسبت به نسل قبل تبدیل کرده. سازنده در این دو تلفن هوشمند اندازه پیکسلای سنسور دستگاه رو از ۱.۱۲ میکرون به ۱.۴ میکرون زیاد کرده، موضوعی که هرچند موجب می شه رزولوشن دوربین به ۱۲ مگاپیکسل کاهش پیدا کنه، اما از طرف دیگه اندازه جذب نور رو تا ۵۶ درصد زیاد می کنه.

سامسونگ علاوه بر این، در پرچمداران تازه واسه اولین بار فناوری Dual Pixel یا پیکسل دوگانه رو مورد استفاده قرار داده که به لطف اون تموم پیکسلای موجود روی سنسور می تونن هنگام فوکوس خودکار استفاده شن و همین موضوع، موجب می شه سرعت فوکوس خودکار (براساس تشخیص فاز) دستگاه با دوربینای حرفه ای قابل مقایسه باشه.

«گلکسی اس ۷ اج» ً به لرزشگیر اپتیکال هوشمند مجهزه و سازنده گشودگی دریچه دیافراگم اف ۱.۷ رو واسه اون در نظر گرفته که مناسب ترین اندازه بین اجناس موجود در بازار هستش و کارکرد تصویربرداری در شرایط کم نور رو بهتر می کنه.

رابط کاربری بخش دوربین اما تغییر زیادی نداشته و مثل همیشه می تونین با به کار گیری اون ویژگیایی مثل تنظیمات دستی جور واجور، هایپرلپس، حالت مخصوص عکسبرداری از غذا، ساخت کلاژ ویدیویی و موارد دیگه رو در اختیار داشته باشین.

البته باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که پرچمدار سامسونگ حالا از کارتای حافظه پشتیبانی می کنه و بر همین پایه به شکل پیشفرض این بخش رو واسه ذخیره سازی تصاویر و ویدیوها مورد استفاده قرار میده (غیر از تصاویر ثبت شده روی حالت Burst).

نکته مهم اینکه در این حالت اجازه دسترسی به فایلای ذخیره شده روی کارت حافظه فقط در دست اپلیکیشن پیش فرض سازنده قرار داره و در نتیجه، اگه نرم افزارهای سوم شخص مثل Google Photos رو مورد استفاده قرار می دید، نمی تونین از راه اونا تصاویر موجود روی حافظه رو پاک کنین.

اما از خصوصیات سخت افزاری و رابط کاربری که بگذریم، بد نیس بدونین سامسونگ در تبلیغات پرچمداران جدید، تمرکز خود رو روی توانایی عکسبرداری در شب گذاشته و بر همین پایه، بررسی کارکرد دوربین دستگاه رو از این قسمت شروع می کنیم.

دوربین «گلکسی اس ۷ اج» به لطف گشادگی دریچه دیافراگم اف ۱.۷ میتونه اندازه مناسبی از نور رو در شرایط تاریک جذب کنه و این موضوع در کنار کارکرد مناسب پردازشای ثانویه و نرم افزاری دستگاه موجب می شه واسه بالاتر بردن وضوح احتیاجی به افزایش روشنایی عکس به شکل مصنوعی وجود نداشته باشه و دستگاه تصاویر رو با نویز کم و جزئیات زیاد به ثبت برسونه.

کارکرد فلش دستگاه رو هم میشه به طور کاملً قابل قبول به حساب آورد. قدرت فلش واسه روشن کردن فضا کافیه و عکسا در این حالت با رنگهایی نزدیک به واقعیت به وسیله دوربین به تصویر کشیده می شن.

نکته باحال اینکه توانایی Auto HDR به شکل پیش فرض در این تلفن هوشمند فعاله اما دستگاه اونو خیلی مورد استفاده قرار نمی ده و بررسی اطلاعات موسوم به EXIF در عکسها نشون میده به جای اون، سرعت شاتر و ISOای پایین رو واسه ثبت تصاویر در شب انتخاب می کنه. بر همین پایه پیشنهاد می کنیم غیر از شرایط خاص توانایی HDR رو از حالت خودکار خارج نکنین و اراده کردن در مورد این موضوع رو به دوربین دستگاه بسپارین.

واسه مقایسه تاثیر حالت HDR بیان کننده ماوس رو روی عکس زیر جابجا کنین.

البته لازمه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که بعضی وقتا «گلکسی اس ۷ اج» سرعت شاتر دوربین رو تا یه دهم ثانیه پایین می آورد و این موضوع حتی با وجود لرزشگیر اپتیکال هوشمند دستگاه، می تونه به ثبت تصاویر نه خیلی روشن در شرایط بسیار پر نور منجر شه.

اما با این وجود کارکرد دستگاه در شرایط روز به طور کاملً راضی کننده س و این تلفن هوشمند به لطف قابلیتای پیشرفته خود میتونه در سریع ترین زمان ممکن عکسایی با وضوح مناسب، نویز قابل قبول و رنگهای طبیعی (که هرچند تا اندازه ای به سمت رنگهای گرم میل می کنن) ثبت کنه.

افزایش گشادگی دریچه دیافراگم (تاثیر این ویژگی در کارکرد عکاسی رو از اینجا مطالعه فرمایید) از طرف دیگه کارکرد دستگاه در ثبت تصاویر ماکرو رو هم بهبود داده و بر همین پایه میشه «گلکسی اس ۷ اج» رو یکی از بهترین گزینه ها واسه عکس ورداری از سوژهای بسیار نزدیک به حساب آورد.

البته هیچ محصولی بدون مشکل نیس و «اس ۷ اج» هم نقطه ضعف خود رو هنگام ثبت عکس از نماهایی که در اونا فضای بسیار تیره با محیط روشن ترکیب شده باشه نمایان می کنه. پرچمدار سامسونگ در این حالت نقاط روشن رو واسه فوکوس انتخاب می کنه و همین موضوع موجب می شه بخشای تاریک زیادتر از اندازه تیره ثبت شده و جزئیات اونا خوب قابل مشاهده نباشن. این موضوع البته تا حد زیادی به محدود بودن دامنه جست و خیز سنسورای کوچیک موبایل برمیگرده و تا اندازه ای با به کار گیری حالت HDR خوب میشه.

واسه مقایسه تاثیر حالت HDR در بهبود کنتراست تصویر، بیان کننده ماوس رو روی تصویر بالا جابجا کنین.

گشادگی دریچه دیافراگم در دوربین ۵ مگاپیکسلی جلوی این تلفن هوشمند هم اف ۱.۷ در نظر گرفته شده و «گلکسی اس ۷ اج» بر همین پایه حتی در شرایط کم نور هم سلفیای مناسبی ثبت می کنه.

20160411_215654

«گلکسی اس ۷ اج» در مورد فیلمبرداری هم قابلیتای متنوعی ارائه می کنه و میتونه ویدیوهایی با رزولوشن تا ۴K به ثبت برسونه. البته باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که به کار گیری لرزشگیر دیجیتالی دستگاه بیشترین حد تا رزولوشن ۱۰۸۰ ممکن میشه، اما با این وجود میشه کیفیت فیلمبرداری این تلفن هوشمند رو در کل مناسب آزمایش کرد و کلی ترین نقطه ضعف این بخش رو ضبط صدا به حساب آورد.

در آخر از شما دعوت می کنیم گالری عکسای ثبت شده با دوربین «گلکسی اس ۷ اج» رو ببینین.

سخت افزار

سامسونگ این بار هم چیپستای مختلفی رو واسه پرچمدار خود در نظر گرفته و «گلکسی اس ۷ اج» رو در آمریکا با اسنپدراگون ۸۲۰ و در بقیه نقاط با چیپست Exynos 8890 ساخت خود عرضه می کنه که هرچند دومی کمی قوی تره، اما هر دو در گروه بهترینای موجود در بازار به حساب میان.

اگه می پرسین به چه دلیل سامسونگ با وجود طراحی چیپست پرچمدار قوی تر از اسنپدراگون ۸۲۰، محصول کوالکام رو در «گلکسی اس ۷» و نسخه اج مورد استفاده قرار داده، لازمه بدونین که چیپست کوالکام در مورد پشتیبانی از باندای مخابراتی LTE کارکرد بهتری داره و تنوع بالاتری از این نظر ارائه می کنه.

سامسونگ به دلیل پشتیبانی بهتر چیپستای کوالکام از باندهای مخابراتی LTE، در بعضی کشورها اسنپدراگون ۸۲۰ رو مورد استفاده قرار میده

این موضوع البته در دنیای واقعی تاثیری در تجربه کاربری شما نداره و فرق قدرت دو چیپست هم آنقدری نیس که قابل صرف نظر کردن نباشه. سازنده علاوه بر این ۴ گیگابایت حافظه رم رو واسه هر دو نسخه دستگاه در نظر گرفته که واسه انجام سنگین ترین عملکردها در آینده هم کافی هستش و یافته های زیادی رو واسه این محصول در بچمارکا به ارمغان آورده.

<a href="https://digiat