تغییر نام گوگل وبمستر تولز

تغییر نام وبمستر تولز به Search Console

گوگل حدود ۱۰ ساله که وسیله وب مستر خود رو ارائه داده. این وسیله مقیاسای اندازه گیری و ابزارای متفاوتی رو واسه مدیران سایتا جفت و جور می کنه تا مدیریت بهتری بر کارکرد سایت خود و روند پیشرفت اون داشته باشن. شرکت گوگل تازگیا تصمیم به ایجاد نام تجاری جدیدی واسه وب مستر تولز به نام Search Console کرده.

وسیله search console گوگل

کاربران خیلی از جمله برنامه نویسان، طراحان، پیشرفت دهندگان نرم افزار، مدیران سایت، بازاریابان اینترنتی و… از وسیله وب مستر استفاده می کنن. وسیله Search Console نسخه کامل تری از وبمستر گوگله و  واسه هرکسی که به گوگل و  الگوریتمای جستجو اهمیت می ده مورد استفاده هستش.

هدف از Search Console ارائه ابزاری کامل از اطلاعات درمورد جستجو و مسائل مربوط به اون هستش.

وسیله جدید گوگل به نام Search Console با هدفی متفاوت و نگاهی عمومی تر راه اندازی شده. در نگاه اول ممکنه فرق خاصی در کارکرد اون مشاهده نکنین ولی امکانات بسیاری به اون اضافه شده تا این وسیله قوی دیگه به یه وسیله واسه مدیران سایتا محدود نشه و افراد بیشتری مانند برنامه نویسان موبایل بتونن از اون بهره بگیرن.

وسیله Search Console گوگل چیه؟

اگه شما یه پیشرفت دهنده نرم افزارهای اندرویدی باشین شک نداشته باشین براتون جالبه که بدونین کدوم یکی از محتوای برنامه اندروید شما در نتایج جستجوی گوگل ایندکس گذاری شده و کدوم یکی از صفحات برنامه اندروید شما واسه کاربران جذاب تره یا کدوم صفحات در عمل با مشکل مواجه می شن. یکی از قابلیتای جدید Search Console مشخص کردن چگونگی ایندکس محتوای نرم افزار موبایل بوسیله گوگله.

ثبت برنامه اندرویدی در Search Console گوگل

وسیله Search Console رو باز کنین و نام برنامه اندروید خود رو وارد کنین. به طور مثال نشانی (android-app://com.websima.) به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که داده ها در این وسیله فقط به صاحبان نرم افزار نشون داده می شه.پس باید از حساب Google Play استفاده کنین تا Search Console فهمیده باشه شما اجازه دسترسی به برنامه اندروید رو دارین. اگه دسترسی ار روش Google Play ممکن نشد گزینه verify رو انتخاب کنین.

با به کار گیری وسیله Search Console سایت خود رو به برنامه اندروید وصل کنین.

رابطه سایت با برنامه اندروید عملی لازمه چون که این رابطه باعث می شه موتورای جستجو ایندکس گذاری بهتری روی برنامه شما داشته باشن و موتورای جستجو محتوای برنامه شما رو بهتر بفهمن و رتبه بهتری به برنامه اندروید شما بدن. البته این کار فقط واسه برنامه هایی که به شکل آنلاین و به شکل یه سایت جفت و جور می شن مورد استفاده هستش مانند اینستاگرام یا دیوار.

از کارکرد محتوای برنامه اندروید در موتورای جستجو خبردار شین.

وسیله Search Analytic report گوگل اطلاعات جزئی زیادی رو واسه شما جفت و جور می کنه. از طریق وسیله Search Analytic report می تونین ترافیک سایت خود رو ببینین و دسته بندیا روی داده ها رو برحسب منطقه،تاریخ، دستگاه و … انجام بدین. هم اینکه می تونین داده ها رو برحسب تعداد کلیکا و مقیاسای دیگه مانند impressions،ctr و … فیلتر کنین.

برنامه اندروید در Search console گوگل

اگه محتوای مورد نظر شما و محتوایی که در موتورای جستجو نشون داده می شه یکی نباشه باید هدف گذاری خود رو تغییر بدید چون که محتوای مورد نظر ممکنه واسه کاربران جذاب نباشه و یا در دسترس کاربران نباشه. گوگل تازگیا الگوریتم خود رو به شکلی تغییر داده که در یافته های جستجو پیشنهاداتی از صفحات داخلی نرم افزارهای اندرویدی هم ارائه می ده و همین امر میتونه شانس شما رو واسه جذب بازدیدکننده بیشتر زیاد کنه.

مطمئن شید که موتورای جستجو محتوای برنامه شما رو فهمیدن.

اگه موتورای جستجو گوگل هنگام ایندکس گذاری برنامه با مشکل مواجه شن نمی تونن لینکای پیوندی تو در تورو در یافته های موتورای جستجو نشون بدن. وسیله Crawl Errors report که در search console هست می تونه نوع و تعداد خطاایی که موتورای جستجو گوگل کشف می کنن رو به ما نشون بدن.

محتوای برنامه اندروید رو به روش گوگل ببینین.

شما می تونین با وسیله Fetch as Google tool for apps که در Search Console قرار داره بررسیای محتوایی انجام بدین. این وسیله کمک می کنه از نبود یکی بودن محتوای برنامه اندرویدی و سایت خود با خبر شید. بیشتر نبود یکی بودن محتوایی برنامه اندروید و سایت به دلیل منابع بسته کننده برنامه اندروید و یا وجود پنجره های پاپ آپه.

در آینده اطلاعات و مقالات تکمیلی واسه امکانات جدید این سیستم و چگونگی کار با اونا از راه بخش مقالات وبسیما ارائه می شه. لطفا نظرات خود رو در مورد تغییرات گوگل و امکانات جدید این سیستم در بخش نظرات همین مقاله مطرح کنین.