تگ های HTML و تاثیر آن بر سئو

سئو تگای HTML

تگ های HTML یا عنوان همونطور که از نام اونا مشخصه، واسه جدا کردن سرتیترهای نوشته از متن بکار میرن. اونا هم اینکه به نام سرتیتر هدر یا h1، h2 و …  شناخته می شن. مهمترین تگ های HTML، سرتیتر h1 و کم اهمیت ترین اونا h6ه. در کدنویسی سایت خود باید ترتیب به کار گیری تگهای HTML رو بدرستی رعایت کنین و اگه بطور مثال بعد از h1 از h3 استفاده کنین، بر سئو سایت شما تاثیر منفی داره.

پادکست

 

به عنوان یه مثال کاملتر چگونگی کدنویسی و به کار گیری تگ های HTML در یکی از مطالب وبسیما به نام سئو چیه رو بررسی می کنیم:

<h1>سئو چیه؟</h1>

            <h2>اهمیت سئو در چیه؟</h2>

            <h2>به چه دلیل موتورهای جستجو نیاز به سئو دارن؟</h2>

                          <h3>کلاه سیاه و کلاه سفید</h3>

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که به کار گیری سرتیتر h1 اهمیت خیلی بالایی داره و هر صفحه از سایت باید یکی از اونا داشته باشه. (مطالب این مقاله برگرفته از سایت Woorankه)

ترتیب به کار گیری تگای HTML در متن

ترتیب به کار گیری تگای HTML در متن

کاربرده های تگ های HTML

تگ های HTML واسه مشخص کردن بخش های جور واجور یه متن بکار میرن و بر کاربردی بودن سایت از نظر کاربران و سئو نوشته تاثیر زیادی دارن. به کار گیری این تگ ها موجب خوانایی بهتر مطالب و بهبود تجربه کاربری (ٔUX) سایت می شه.

کاربرد تگ های HTML از نظر سئو

رابطه: موتورهای جستجو رابطه موضوعی میان تگها با متن رو بررسی میکنن.

تعیین کلید واژه: گوگل واسه تعیین درصد به کار گیری کلمات کلیدی به سرتیترهای عنوان اهمیت بالایی می ده و با اندازه به کار گیری اونا در متن مقایسه میکنه.

اهمیت تگ h1:  مهمترین تک HTML، بوده و نباید هیچوقت از اون صرف نظر کرد. موتورهای جستجو اهمیت خاص ای به کلمات استفاده شده در اون میدن و باید مثل title tag شامل توضیحات مختصری در مورد صفحه باشه.

محتوای مناسب بازدیدکنندگان: تگای HTML دید مناسب واسه درک بهتر محتوای صفحه به بازدیدکنندگان میدن. گوگل اهمیت بالایی واسه تجربه کاربری خوب بازدیدکنندگان در سایت شما قائله، از این رو به کار گیری تگای HTML بر سئو صفحه شما اثر میذاره.

کاربرد تگ های HTML از نظر کابردی بودن سایت

  • سرتیتر h1 اطلاعات کوتاه و مناسبی از اون چیزی که در ادامه می خونن به بازدیدکننده سایت شما می ده.
  • به کار گیری تگ های HTML جور واجور این امکان رو به کاربر می ده که به سرعت بخش مورد نظر خود رو در متن پیدا کنه.
  • به کار گیری تگ های HTML موجب میشه تا مطلب ارائه شده تمیز و مرتب به نظر برسه.

کارایی که نباید با تگ های HTML انجام بدین

  • اونا رو با کلمات کلیدی بمباران نکنین، استفاده زیادتر از اندازه کلمات کلیدی در تگهای HTML بر سئو سایت شما تاثیر منفی داره.
  • بیشتر از یه تگ h1 در مطلب استفاده نکنین، اینکار ممکنه گوگل رو به شما مشکوک کنه که می خواید کلمات کلیدی خود رو به اون تحمیل کنین، بجای اینکار از تگای HTML بعدی استفاده کنین و یا مطلب رو در چند قسمت منتشر کنین.
  • تگهای HTML تکراری در صفحات جور واجور استفاده نکنین و تلاش کنین که مطالب با هدرهای متفاوت داشته باشین.
  • هر متنی که در صفحه از دید کاربران مخفی باشه بر سئو شما تاثیر منفی می ذاره و تاثیر اون در تگای HTML چندیدن برابره.
  • سرتیتر h1 و عنوان صفحه رو برابر انتخاب نکنین.