راهنمای استراتژی های موثر Fallout 4؛ استفاده، تغییر و تعمیر پاور آرمور

موفقیت Fallout 4 ابدا دور از انتظار نبود. فقط در روز اول عرضه، این بازی موفق شد که فروش ۷۵۰ میلیون دلاری رو تجربه کنه و از همه بازیای سال ۲۰۱۵ در مورد فروش پیشی بگیره.

فال آوت ۴ یه عنوان در سبک نقش آفرینی است که بدون بزرگ نمایی، یکی از سخت ترین ژانرها در نظر گرفته می شه و گیم پلی اون براساس محورهای خیلی از تیراندازی گرفته تا سیستم ساخت و ساز اسلحه و وسیله استواره. اگه قبل از این با بازیای این سبک و به خصوص با عناوین Bethesda آشنایی چندانی نداشته باشین، در درک خیلی از ویژگیای  این شاهکار ضعیف هستین.

به خاطر همین عزممونو جزم کردیم یه راهنمایی کامل در چند بخش واسه شما جفت و جور کنیم تا بتونین در دنیای فال آوت به یه بازمانده واقعی تبدیل شید. این راهنما شامل هفت بخش زیر میشه.

  1. قسمت اول: آشنایی با اصول اول ساخت شخصیت، سیستم S.P.E.C.I.A.L و پرک ها
  2. قسمت دوم: راه حلای مقدماتی واسه باقی موندن در Wasteland
  3. قسمت سوم: باز کردن قفلا و هک کردن ترمینالا
  4. قسمت چهارم: ساخت و پیشرفت سلاحا
  5. قسمت پنجم: استفاده، تغییر و تعمیر پاور آرمور
  6. قسمت ششم: ساخت و پیشرفت پایگاه ها
  7. قسمت هفتم: همراهان

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

در فال آوت ۴، Power Armor ها دیگه فقط یه زره نیستن، واقعا یه تانک قابل پوشیدن هستن. این زرها، امکانات و ویژگیای بسیاری به شما میده و تا حد زیادی کار شما رو در مبارزات ساده تر می کنه، اما اگه فکر می کنین می تونین همیشه با به کار گیری اونا دشمنان رو قلع و قمع کنین فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه. بتسدا واسه حفظ بالانس بازی تصمیمات خوبی فکر کرده. در ادامه چگونگی گرفتن این زرها و طرز به کار گیری اونا رو آموزش می دیم.

در قدم اول، باید بدونیم که اصلا Power Armor از چه تشکیل شده؟

هر Power Armor سه بخش اصلی داره، یه Frame که بقیه بخشا روی اون سوار می شن، ۶ ماژول شامل زره دستا، پاها، سینه و سر و در آخر یه Fusion Core که همون باتری لازم واسه به حرکت در آوردن این تانکا هستش.

با انجام دومین مرحله داستانی، شما به صورت خود به خود یه Power Armor کامل شامل همه این موارد رو می گیرین، اما بازی شما رو به داشتن یه Power Armor محدود نمی کنه، می تونین هر چند Power Armor که می خواین داشته باشین، یکی واسه خودتون و یکی واسه همراهان تون، یکی مجهز به Jet Pack، یکی دارای سپرالکتریکی. پس باید بدونیم که چیجوری میشه یه Power Armor دیگه پیدا کرد یا ساخت.

اولین قدم واسه ساخت Power Armor فریمه، این فریم در خیلی از پایگاه ها پیدا می شه و بعضی فروشنده ها هم اونو به قیمت گرافی به شما میفروشن. بعد باید ماژولا رو پیدا کنین، این قطعات با شانس نه خیلی زیادی به وسیله بعضی دشمنان، به خصوص دشمنان Legendary حمل می شن و با کشتن اونا می تونین این قطعات رو وردارین، و صد البته فروشندگانی هم پیدا می شن که اونا رو به شما میفروشن. در آخر هم نیاز به Fusion Core دارین که در پایگاه های نظامی تعداد تقریبا خیلی از اونا پیدا می شه.

fo1

در Power Armorا، آسیبی که به شما می رسه کمتر می شه، وزنی که می تونین حمل کنین بیشتر می شه و هیچ آسیبی از افتادن از ارتفاعات زیاد نمی ببینن. اما به خاطر کمبود Fusion Core نمی تونین تموم فال آوت ۴ رو با Power Armor بازی کنین.

به هر حال بعد از گرفتن این Armor، به یکی از ایستگاه های ویرایش Power Armor برید تا بتونین روی اون تغییرات دل خواهتان رو اعمال کنین. از Power Armor نزدیک ایستگاه پیاده شید و بعد با زدن دکمه Craft وارد منو تغییرات شید. اگه هم می خواین بعضی قطعات زره رو عوض کنین Transfer رو بزنین تا ماژولای دلخواه خود رو روی Power Armor نصب کنین.

بعد از ورود به منوی Craft، تک تک قطعات فعلی Power Armor رو می بینین که می تونین اونا رو پیشرفت بدین یا در صورت این که آسیب دیده باشن تعمیر کنین. پیشرفت هر ماژول مانند نصب کردن ماد روی اسلحه هاست، هر پیشرفت نیاز به پرکا و منابع مشخصی داره و تغییراتی که روی Power Armor میدن در مشخصات زره در سمت چپ منو دیده می شه.

pa4

هر قطعه Power Armor دارای سه بخش واسه تغییره. بخش اول، ورژن اون قطعه رو مشخص می کنه و هر چی نسخه قطعه بالاتر باشه مقاومت بیشتری در برابر شکلای جور واجور آسیب از خود نشون میده.

بخش دوم رنگ اون قطعه س. اگه تموم Power Armor به یه رنگ خاص رنگ آمیزی شه یه Buff خاص به شما میده، مثلا اگه تموم ماژولا رو با رنگ Vault-Tec رنگ کنین در آخر وقتی که Power Armor رو پوشیده اید یکی به Charisma شما اضافه می شه.

بخش سوم هم کاربردای متفاوتی داره، می تونین روی Power Armor جت پک نصب کنین، و یا Tesla Coils که به دشمنان نزدیک به شما آسیب وارد می کنه. و حتی اگه مایل به مخفی کاری باشین انتخاب Stealth Boy هم هست تا وقتی که در حالت مخفی کاری هستین سخت تر دیده شید. این که کدوم یکی رو انتخاب کنین به طور کامل به خود شما و سبک بازی تون وابسته.

pa3

در آخر این بخش، به شما راهی واسه پیدا کردنه کامل X-01 یکی از قوی ترین Power Armorای این بازی معرفی می کنیم. این آرمور در مکانی به نام Court 35، در جنوب غربی Custom House Tower (جایگاه مکان نما در تصویر بالا)، در شرق Commonwealth قرار داره.

خود رو به قوی ترین سلاحا و زرها مجهز کنین، چون با دشمنان سختی رو برو هستین. سوار آسانسور شید و به طبقات بالا برید. حال باید راه خود رو واسه رسیدن به سقف باز کنین. در طبقات بالایی با یه Sentry Robot و Assualtron روبرو میشین. تلاش کنین از سلاحایی مانند General Chaos’s Revenge استفاده کنین که آسیب بیشتری به رباتا می رسونن.

بعد از نابود کردن رباتا، X-01 رو در اتاق کوچیکی روی سقف می بینین، در سمت راست و چپ اون دو دالان وجود دارن، وارد هر کدوم بشوید و دکمه قرمزی که در انتهای انا هستش بفشارید تا در اتاقک X-01 واسه شما باز شه. شادباش می گیم، حالا شما مالک یکی از بهترین Power Armorای بازی هستین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *