مروری بر نمایشگاه بلیزکان ۲۰۱۶؛ اورواچ همچنان می تازد

شرکت بلیزارد که بعضی از مشهورترین عناوین ساخته شده در تاریخ صنعت گیم رو در اختیار داره و از قدیمی ترین فعالان و پیشرفت دهندگان بازیای ویدیوییه، همه ساله کنفرانس و نمایشگاه اختصاصی خودشو برگزار می کنه.

سازنده «دیابلو» از سال ۲۰۰۵ کنوانسیونی تحت نام «بلیزکان» در ایالت کالیفرنیای آمریکا برگزار می کنه که بیشتر جهت معرفی و اعلام اطلاعیهای بازیا، نمایش عناوین و صورت دادن جلسه های سوال و جواب خود بلیزارد استفاده می شه.

امسال هم طبق روال گذشته، BlizzCon 2016 برگزار شد و بازی پرطرفدار و موفق Overwatch اولین کنفرانس اختصاصیش رو تجربه کرد.

بلیزارد در کنار معرفی چند ویژگی و رونمایی از بسته های الحاقی عناوین قدیمی و شناخته شده اش مانند World of Warcraft و Diablo، بیشترین تمرکز خود رو روی اورواچ و کاراکترهای جدیدش قرار داد.

در ادامه می خوایم مروری بر بلیزکان ۲۰۱۶ و مهم ترین اخبار اون داشته باشیم.

سمبرا، هیروی جدید و قوی اورواچ

هیروی جدید اورواچ که هواداران مدتا انتظارش رو می کشیدن، در آخر در روز اول نمایشگاه بلیزکان ۲۰۱۶ رونمایی شد.

این کاراکتر مکزیکی جدید، در دسته نیروهای هجومی قرار گرفته و تواناییایی مانند هک کردن، نامرئی شدن و تله پورت داره.

طبق اطلاعات مندرج در صفحه اختصاصی سمبرا در سایت اورواچ، این شخصیت مونث می تونه به صورت به طور کاملً مخفیانه حرکت کرده و حملات یهویی انجام داده و نفوذ قدرتمندی براش جفت و جور کنه.

سمبرا هفته آینده همراه با مپ جدیدی به نام «اکوپوینت: آنتراکتیکا» منتشر می شه.

برگشت کلاس محبوب نسخه قبلی به دیابلو ۳

بلیزارد درزمان مراسم افتتاحیه کنفرانس بلیزکان ۲۰۱۶، اعلام کرد کلاس نکرومنسر که در دیابلو ۳ غایب بود، همراه با دو منطقه جدید به بازی اضافه می شه.

براساس اطلاعات بلیزارد، کلاس نکرومنسر نیروهایی هستن که در جنگلای کهجیستان مستقر بوده و در جهت حفظ تعادل زندگی و مرگ تلاش می کنن.

در حالی که استودیو سازنده اقرار داشته جزئیات قابلیتای این کلاس در آینده اعلام می شه، بعضی از ویژگیای مشخص شده به توانایی کنترل مردگان اشاره داره.

انتشار کلاس نکرومنسر واسه سال آینده میلادی در نظر گرفته شده و بلیزارد وعده داده در تاریخ نزدیکی به معرفی تموم و کمال اون می پردازه.

جالبه بدونین شرکت باتجربه ساکن کالیفرنیا اعلام کرد نسخه اول دیابلو به زودی به بازی دیابلو ۳ اضافه می شه.

محتوای دو بروزرسانی آینده World of Warcraft

بلیزارد درزمان کنفرانس بلیزکان ۲۰۱۶ اطلاعات و محتویات دو بروزرسانی پیش روی عنوان محبوب وارکرفت رو اعلام کرد.

با بروزرسانی نسخه ۷٫۱٫۵ که به زودی منتشر می شه، بازیکنان به مناطق اولیه، یعنی Broken Shore باز گشته و در نبردی با Burning Legionا انتقام هیروهای سقوط کرده در Horde و Alliance رو می گیرن.

در کنار ماجرای گفته شده، دوازده کلاس منحصر به فرد جدید همراه با یه سیاه چال و چند رقابت جانبی به بازی اضافه می شه.

اما جالبه بدونین ویژگیای مورد انتظار بروزرسانی نسخه ۷٫۲ وارکرفت هم درزمان همین مراسم معرفی شد؛ از مهم ترین مشخصات این بروزرسانی میشه به Tomb of Sargera اشاره کرد که تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس جزئیاتش معلوم می شه.

استارکرفت، هارت استون و باقی قضایا

بلیزارد در کنار معرفی مفصل و کاربردی بعضی از ویژگیای جدید بازیای مشهورش، اطلاعات کوچیکی در مورد سه عنوان دیگه این استودیو یعنی استارکرفت ۲، هارت استون و هیروز آو استورم، منتشر ساخته.

بلیزارد اعلام کرد چهارمین و آخرین ماموریت نووا تا اخر ماه جاری میلادی روونه بازی استارکرفت ۲ می شه و کاراکتر بی رحم و رهبر نیروهای استوکوف، «الکسی استوکوف» به بخش Co-Op اون اضافه می شه.

استودیو کالیفرنیایی واسه بازیکنان هارت استون هم بسته الحاقی جدیدی در نظر گرفته که اوایل دسامبر ۲۰۱۶ منتشر می شه؛ این بسته که Mean Streets of Gadgetzan اسمشه، ماجراهای بزرگترین شهر تجاری بازی که به وسیله قاچاقچیان، قاتلان و جادوگران کنترل می شه رو روایت می کنه.

اینم بگیم بازیکنان هیروز آو استورم هم به زودی چند کاراکتر جدید دریافت می کنن که در کنار بسته جدیدی با عنوان Blackheart's Revenge در تاریخ ۱۵ نوامبر (۲۵ آبان) منتشر می شه.

بلیزکان ۲۰۱۶ درزمان روزای ۴ و ۵ نوامبر در مقر همیشگی و آشنای ایالت کالیفرنیا اجرا گردید که مسابقات eSports متنوعی رو در خود جای داده بود. در این نمایشگاه اولین جام جهانی اورواچ، به عنوان جدیدترین بازی بلیزارد که به موفقیتای عالی دست یافته و همینطور گل سرسبد این مراسم بود، هم برگزار شد.

جالبه بدونین «کریستیان نایرن» بازیگر نقش «هودور» در سریال گیم آو ترونز، دی جی این مراسم بوده و وظیفه انتخاب و پخش موسیقیای شنیدنی اونو برعهده داشته.