نصب و راه‌اندازی افزونه Google Analytics by Yoast

دیگه تقریبا باید با اجناس و بخش فعالیت شرکت  Yoast آشنا شده باشین. بعد از افزونه Yoast SEO که اتفاقا عالی مورد استقبال کاربران ایرونی قرار گرفت و خیلی از سایت های وردپرسی حالا به این افزونه مجهز هستن پلاگین های دیگری از جمله افزونه Google Analytics by Yoast معرفی شد که این بار به جای این که جداگونه فعالیت کنن در حکم یه مکمل واسه اعمال دیگه هستن.

Google Analytics by Yoast در حکم  Google Analytics  شخصی شما در داشبورد وردپرسه تا هر وقت که بخواین بتونین بدون دردسر و خارج شدن از محیط مدیریت وردپرس بدون دسترسی یابید. راهنمایی که در ادامه می خونید شامل مراحل نصب و راه اندازی اولیه افزونه Google Analytics by Yoast است.

نصب و راه اندازی اولیه افزونه Google Analytics by Yoast

مثل همیشه همه افزونه ها این پلاگین رو از مخزن وردپرس دانلود و روی وردپرس خود نصب کنین. بعد از نصب گزینه متفاوت و تازه Analytics رو در پیشخوان وردپرسی می ببینن که با هر بار کلیک روی اون به دنیا Google Analytics اما این بار از راه خود وردپرس وصل میشین.
اما این اتصال نیازمند اعتبارسنجی شما در Google Analyticsه. بدین منظور از راه تب Overview در پروسه authentication باید:

۱.      قبول کنین که Google Analytics به تموم داده های شما از راه افزونه Google Analytics by Yoast برسه

۲.      کد رو از Google Analytics  کپی کنین

۳.      اون رو در باکس مربوط به این کد وارد کنین

تنظیمات عمومی افزونه Google Analytics by Yoast

حالا از بخش تنظیمات وارد تب General شید. دو بخش متفاوت در این قسمت می ببینن:

۱.      Allow tracking of anonymous data: این بخش حتما باید تیک بخوره تا Yoast اعمال شما رو پیگیری کنه

۲.      In ignore users: در این بخش تعیین می کنیم که چه سطوحی از کاربری می تونن به تنظیمات دسترسی داشته باشن

کلا در تنظیمات عمومی شما امکان ردیابی آی پی و داده های ناشناس به همراه تشخیص کلیک های داخلی، خارجی و دانلود ها رو دارید.

تنظیمات پیشرفته افزونه Google Analytics by Yoast

به شکل زیر دقت کنین:

۱- Track downloads as: این گزینه مربوط به گزارش هاییه که می تونید به دو صورت Events و pageview از افزونه دانلود کنین. ما این بخش رو روی Events قرار داده ایم.

۲- Extensions of files to track as downloads: فرمت گزارشی که می خواهید داشته باشین کدامه؟ پی دی اف یا اکسل؟ هر فرمت دیگری که بخواین رو می تونید در این بخش بذارین.

۳- Track full URL of outbound clicks or just the domain: این قسمت هم مربوط به روش نمایش نشانی ها در گزارش هاییه که از افزونه Google Analytics by Yoast می خواهید.

نصب و راه اندازی افزونه Google Analytics by Yoast

  •  

    نصب و راه اندازی افزونه Google Analytics by Yoast

۵

 

خلاصه

نصب و راه اندازی افزونه Google Analytics by Yoast !!! Google Analytics by Yoast در حکم  Google Analytics  شخصی شما در داشبورد وردپرسه