چگونه اعلان های اندروید را با سیستم های عامل مختلف دسکتاپ همگام سازی کنیم؟

دلایل زیادی واسه همگام سازی اعلانای سیستم عامل اندروید با دسکتاپ هست. مثلا اگه بیشتر وقت خود رو پشت رایانه می گذرونین، مطمئناً دریافت اعلانای پشت سر هم و بررسی پشت سر هم تلفن هوشمند نمی تونه چیزی مورد پسند واسه شما باشه.

به نمایش در اومدن اعلانا روی دسکتاپ کاربران رو از این معزل نجات میده. در همین رابطه میتونین اعلانای مهم رو مستقیماً از راه رایانه مدیریت و موارد مزاحم رو خیلی راحت کامل رد کنین. حالا خوبیش اینه باید گفت که می تونین اعلانای اندروید رو با هر سیستم عامل دسکتاپی مثل ویندوز، مک و لینوکس همگام سازی کنین.

همگام سازی اعلانای اندروید با ویندوز ۱۰

بروزرسانی هرساله ویندوز ۱۰ ویژگیای جدیدی رو به این سیستم عامل اضافه کرده که از جمله اون میشه به توانایی همگام سازی اعلانای اندروید با دسکتاپ اشاره کرد. اگه بروزرسانی هرساله ویندوز ۱۰ رو گرفتین پس در ادامه با ما همراه باشین.

اپلیکیشن کورتانا هنوزم به وسیله تیم مایکروسافت در حال پیشرفته.

قبل از هرچیزی اپلیکیشن کورتانا رو از گوگل پلی دانلود کنین. این اپ هنوزم به وسیله تیم مایکروسافت در حال پیشرفته اما الان کاربران می تونن اونو به صورت عادی از پلی استور گوگل دانلود کنن. علاوه بر این میتونین اپلیکیشن نامبرده رو به صورت مستقیم از سایت APKMirror هم دریافت کنین.

دانلود: Cortana (رایگان از گوگل پلی) | Cortana APK (از سایت APKMirror)

پس از نصب، با حساب کاربری ویندوز ۱۰ خود وارد شید و ضمن پذیرش شرایط و قوانین موجود دسترسیای لازم رو هم صادر کنین. بعد روی آیکن پروفایل ضربه بزنین و راه Settings > Sync notifications رو دنبال کنین.

به طور پیش فرض فقط تماسای از دست رفته و اعلان کم بودن باتری روی دسکتاپ همگام سازی می شه.

حالا خوبیش اینه در غیاب کورتانا اپلیکیشنای شخص سوم دیگری هم واسه همگام سازی هست.

اگه به همگام سازی اعلان اپلیکیشنا هم نیاز دارین کافیه گزینه App Notifications Sync رو فعال و مجوزهای لازم واسه دسترسی به اعلان برنامه ها رو صادر کنین.

از راه بخش Choose which app to sync هم می تونین برنامه های مورد نظر خود که می خواین اعلان هاشون همگام سازی شن رو انتخاب کنین. از حالا به بعد میتونین اعلانای تلفن هوشمند اندرویدی خود رو روی دسکتاپ تون هم ببینین.

همگام سازی اعلانای اندروید با نسخه های قدیمی تر ویندوز

حالا خوبیش اینه در غیاب کورتانا اپلیکیشنای شخص سوم دیگری هم واسه انجام این کار هست. در مورد همین موضوع بیشتر کاربران وسیله Pushbullet رو پیشنهاد می کنن، اما باید بدونین که بعضی از قابلیتای این وسیله پولیه. با این حال نسخه رایگان اونم به قدر کافی پاسخگوی نیازای شما هست.

AirDroid یکی از جایگزینای بسیار عالی Pushbullet حساب می شه که می تونه اعلانای تلفن هوشمند اندرویدی شما رو با دسکتاپ همگام سازی کنه. واسه شروع AirDroid رو از گوگل پلی دانلود کرده و اقدام به نصب اون کنین. پس از نصب، اپلیکیشن نامبرده رو اجرا و راه Tools tab > Desktop Notif > Enable رو دنبال کنین.

AirDroid یکی از جایگزینای بسیار عالی Pushbullet حساب می شه.

بعد مجوزای لازم واسه دسترسی AirDroid به اعلانای جورواجور رو فعال کنین. بدین روش می تونین همگام سازی اعلانایی چون تماسای تلفنی، SMS و بقیه برنامه ها رو فعال کنین. قدم بعدی دانلود کردن AirDroid واسه دسکتاپه. هم اینکه واسه دریافت اعلانا روی مرورگر خود قادر هستین از سرویس AirDroid Web استفاده کنین.

پس از انجام پیکربندیای لازم می تونین اعلانای دیوایس اندرویدی خود رو روی دسکتاپ و حتی مرورگر اینترنتی تون ببینین.

همگام سازی اعلانای اندروید با مک

در مک هم می تونین از AirDroid استفاده کنین و با طی مراحلی که قبلا ذکر شد اعلانای اندروید رو روی مک همگام سازی کنین. با این حال AirDroid قادر نیس اعلانا رو در مرکز اطلاع رسانی سیستم عامل مک نشون بده.

Noti یه کلاینت غیر رسمی Pushbullet واسه مک حساب می شه.

پس به کار گیری Noti رو به شما پیشنهاد می کنیم که یه کلاینت غیر رسمی Pushbullet واسه مک حساب می شه. برخلاف برنامه AirDroid، این وسیله میتونه اعلانای اندروید رو در مرکز اطلاع رسانی سیستم عامل مک نشون بده.

بدین تریتب می تونین به سرعت اعلانای مک و اندروید رو تو یه مکان مرکزی شماهده کنین. هم اینکه امکان انجام کارایی مانند جواب دادن به پیامای متنی اونم مستقیما از مک واسه کاربران جفت و جور شده.

قبل از هرچیزی وسیله Pushbullet رو روی دیوایس اندرویدی خود نصب کنین و با حساب کاربری گوگل خود وارد اون شید. بعد از راه منوی این وسیله روی Notification Mirroring ضربه بزنین و اونو فعال کنین.

Noti ممکنه روی نسخه بتای macOS High Sierra ;i fvhd که واسه پیشرفت دهندگان منتشر شده، کرش کنه.

حالا از راه صفحه جدیدی که براتون باز می شه می توایند نمایش اعلانا واسه برنامه های نصب شده رو انتخاب و فعال کنین.

قدم بعدی دانلود Noti واسه سیستم عامل مک است. پس از دانلود و نصب نرم افزار نامبرده با به کار گیری همون حسابی که با اون وارد وسیله Pushbullet شده بودین، وارد سیستم شید. روی آیکن منوی Noti کلیک و بعد گزینه Preferences رو انتخاب کنین.

مطمئن شید که توانایی درخشش اعلانا روشن باشه. پس از انجام این کارا باید بتونین اعلانای دیوایس اندرویدی خود رو روی مک هم ببینین. هم اینکه به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این وسیله ممکنه روی نسخه بتای پیشرفت دهندگان macOS High Sierra کرش کنه.

همگام سازی اعلانای اندروید با لینوکس

واسه همگام سازی اعلانای اندروید با لینوکس و کامل کردن این دو می تونین از KDE Connect استفاده کنین. این سرویس علاوه بر همگام سازی اعلانا، کلیپ بورد شما رو هم همگام سازی کرده و جا به جایی فایلا رو آسون تر می کنه.

واسه شروع KDE Connect رو روی سیستم عامل لینوکس خود نصب کنین. واسه انجام این کار ترمینال رو باز کرده و از دستورات زیر استفاده:

sudo add-apt-repository ppa:vikoadi/ppa
sudo apt update
sudo apt install kdeconnect

دستورات بالا باید واسه بیشتر توزیعای لینوکس کار کنه. در صورت بروز مشکل به هنگام نصب می تونین از این لینک کمک بگیرین. منبع فوق در مورد چگونگی به کار گیری KDE Connect در توزیعای جور واجور لینوکس شما رو راهنمایی می کنه.

قدم بعدی دانلود و نصب KDE Connect روی اندرویده. پس از ورود به حساب کاربری خود می تونین اعلانای اندروید رو روی لینوکس همگام سازی کنین. در مورد همین موضوع پیشرفت دهنده این سرویس پیشنهاد می کنه واسه بهره مند شدن از آخرین ویژگیا، نسخه دسکتاپ و اندروید رو حتماً به روز نگه دارین.

اگه بنا به دلایلی قادر به به کار گیری KDE Connect نیستین، راه های دیگری هم واسه همگام سازی اعلانای اندروید با لینوکس هست که در ادامه به مرور بعضی از اونا می پردازیم:

  • AirDroid رو روی دیوایس اندروید خود نصب کنین و از راه مرورگرتان در لینوکس به سرویس AirDroid Web وصل شید. با این حال به کار گیری این گزینه جوری پیشنهاد نمی شه چون که AirDroid هیج کلاینتی رو واسه توزیعای لینوکسی ارائه نکرده. اینجوری باید از AirDroid Web استفاده و اعلانا رو درون مرورگر خود ببینین.
  • Pushbullet رو روی دیوایس اندرویدی خود نصب کرده و PB Indicator رو که یه کلاینت غیر رسمی Pushbullet واسه لینوکس اوبنتوه رو نصب کنین.
  • LinConnect رو روی دوایس اندروید خود نصب و بعد سرور  LinConnect رو روی سیستم عامل لینوکس تون پیکربندی کنین. راه اندازی این سرویس بسیار آسونه. با این حال ممکنه از قابلیتایی که این برنامه ارائه میده ناامید شید. هم اینکه این وسیله یه مدت می شه که بروزرسانی نشده.

از حالا به بعد می تونین اعلانای اندروید خود رو روی دسکتاپ هم مشاهده و در صورت نیاز به اونا جواب بدین. انجام این کار شما رو از پریشونی و گیجی و چک کردنای پشت سر هم گوشی موبایل واسه دیدن اعلانا نجات میده. تا حالا اعلانای اندرویدی خود رو با دسکتاپ هم قدم سازی کردین؟ از تجربیات خود در این مورد بگید.

در بخش تکنولوژی سایت ما بخونین:

راهنمای قدم به قدم پیش ثبت نام اینترنتی کارت هوشمند ملی

معرفی ربات تلگرام «هم صحبت من»؛ با افراد ناشناس هم صحبت شید