۹ عادت مشترک مدیران حرفه ای

راه های زیادی واسه گرداندن یه کار و کاسبی و تبدیل شدن به یه کارآفرین موفق هست. با این وجود بعضی از با تجربه ترین رهبران دنیای کار و کاسبی، در راه و روش خود نسبت به زندگی و کار عادات مشابهی دارن.

۹ رازی که حرفه ایایی مثل این در پرورش کار و کاسبی خود و رسیدن به موفقیتای خیره کننده از اونا استفاده میکردن رو در ادامه می تونین بخونین. اگه می خواین کار و کاسبی خود رو گسترش بدین بد نیس این موارد رو در نظر داشته باشین.

با سایت ما همراه باشین.

۱- برنامه ریزی درازمدت داشته باشین

تو یه بازار رقابتی، اولویت دادن به اهداف کوتاه مدت وسوسه ایه که خیلی راحت نمیشه ندیده اش گرفت. مشتریان و خریداران شما توقع دارن به صورت منظم اجناس و خدمات عالی از شما دریافت کنن. شما در قبال شرکت، شرکا و سرمایه گذاران هم مسئولیت دارین.

اما اگه فقط روی اهداف کوتاه مدت تمرکز داشته باشین، ممکنه کار و کاسبی تون به بیشترین حد توان خود نرسه. عوضش، حد کم یه یا دو بار در هفته به برنامه ریزی واسه آینده وقت اختصاص بدین. پیشرفت در راه رسیدن به اهداف دراز مدت خود رو به طور منظم در نظر بگیرین.

۲- ارتباطات سریع و مؤثر داشته باشین

به ایمیلا، تماسای تلفنی و دیگه درخواستا بدون این دست اون دست کردن جواب بدین. وقتی که واسه جواب دهی صرف می کنین می تونه به فروش یا از دست رفتن اون برسه. هم اینکه، وقتی به مشتریان، خریداران و کارمندان خود سریع جواب بدین، اعتبار بیشتری پیدا می کنین. ارتباطات منظم و مؤثر، در محل کار شما فرهنگ بهره وری و تمرکز بوجود میاره.

۳- پول خود رو با فکر خرج کنین

کارآفرینان بیشتر مواقع واسه تخصیص منابع با تصمیمای سختی مواجه می شن. واسه دوری از هزینه های بیشتر از اندازه یا غیر لازم، به مخارج ماهانه شرکت خود توجه خاص داشته باشین.

هنگام بررسی بهترین راه های هزینه کردن سرمایه شرکت، همیشه برگشت سرمایه گذاری رو در نظر داشته باشین. از خودتون سوال کنین چقدر زمان میبره هزینه های سرمایه گذاری ام برگرده؟ این سرمایه گذاری به من در رسیدن به اهداف شرکتم کمک می کنه؟ اگه نمی تونین به این سؤالا جواب بدین، هزینه نکنین.

۴- برنامه روزانه روتین داشته باشین

با اینکه هر روزِ شما کمی با روزای دیگه متفاوت میشه، از کارایی که دوست دارین در طول روز به اونا بپردازید برنامه ای جفت و جور کنین. هر روز صبح قبل اینکه ایمیل هاتون رو چک کنین، سه کار مهم واسه روز کاری خود در نظر بگیرین.

امور حیاتی و مهم رو بر کارایی که فوریت کمتری دارن اولویت بدین. این راه و روش شما رو در طول روز متمرکز نگه می داره و کمک می کنه وقت و حواستون صرف امور دیگری نشه.

۵- با اشتیاق سراغ چالشا برید

همه از ما میخوان بهترین کاری که از دستمون بر میاد رو انجام بدیم. روشنه که اگه با بالاترین حد توان خود به انجام کاری بپردازیم، همه چیز در جای درست خود قرار می گیره. روبرو شدن با چالشای جدید با چشمون باز و بیشترین حد توان خیلی خیلی مهمه.

هر موقعیت سختی رو با همون شور و اشتیاقی سپری کنین که هنگام شروع کار و کاسبی تون داشتین. اگه در روبرو شدن با هر چالشی با بالاترین توان خود ظاهر شید، یافته های مثبت بیشتری دریافت می کنین.

۶- بخونین

هر روز صبح اخبار روزنامه ها، وبلاگا و مجلات در رابطه رو بخونین. این کار نه فقط به باخبر بودن شما از شرایط کمک می کنه، واسه مکالمات روزمره با همکاران و مکالمات کوتاهِ قبل از گفتگو هم دستمایهای زیادی بهتون میده. بعد از ظهرا، از کار کمی فاصله بگیرین و به مطالعه یه کتاب خوب بپردازید.

رهبران، مطالعه می کنن. شاید شمام با مطالعه نکات جدیدی یاد بگیرین که وسیله و روشای هدف دار نتیجه بخشی در اختیار شما بذاره.

۷- گسترش ارتباطات خود رو هیچوقت متوقف نکنین

ارتباطات مناسب می تونه فرصتای تازه ای پیش روی کار و کاسبی شما بذاره. بیشترِ حرفه ایا بهتر می دونن با کارآفرینانی که می شناسن و به اونا اعتماد دارن کار کنن.

گسترش شبکه ارتباطی و ایجاد روابط کاری دراز مدت رو به یه اولویت بدل کنین. خودتون رو به شرکت در جلسات جور واجور محدود نکنین. از عضویت در سازمانا و مجامع حرفه ای استفاده کنین و واسه کمک به هیئت مدیره مؤسسات خیریه داوطلب شید.

۸- خلاقانه فکر کنین

نوآوری رو به هسته کار و کاسبی خود بدل کنین. اعضای گروه و همکاران خود رو به امتحان کردن ایده های تازه و رویکردای نو تشویق کنین. کارآفرینانی که خطر پذیر هستن بیشتر مواقع کارای بزرگی انجام میدن، چون خلاقانه و غیر قابل پیش بینی عمل میکنن. از محدوده آسایش خود بیرون بیایید و با نگرشی مثبت به استقبال چالشا برید.

۹- به خودتون برسین

اگه می خواین سازنده باشین، با مراقبت از خود شروع کنین. حد کم ۷ ساعت خواب شبونه داشته باشین تا مطمئن شید روز بعد سرحال و آماده شروع یه روز جدید از خواب بیدار میشین. ورزش رو به بخشی از برنامه هفتگی خود تبدیل کنین. با این کار انرژی، تمرکز، و توانایی بیشتری واسه مدیریت استرس دارین.

واسه تفریح و خوش گذرانی وقت بذارین. ایجاد تعادل میان کار و زندگی شاید آنقدرا که فکر می کنین سخت نباشه. تنها کاری که باید انجام بدین اینه که آمیزه ای از فعالیتای مورد علاقه تون رو در برنامه هفتگی خود بذارین. ورزش کردن به شما احساس رضایت و لذت میده و وقتی از این دو حس منحصر به فرد بهره ببرین، در محل کار با خودتون و بقیه رفتار بهتری دارین.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *