بادکنک نجات، ناجی جان ماجراجویان +عکس

news

افرادی که کوهنوردی را تبدیل به یک عادت کرده اند و از ماجراجویی لذت می برند همیشه در معرض خطر هستند. این افراد گاهی دچار حوادثی می شوند که ممکن است جانشان را بگیرد.

طراحان در طول تاریخ به دنبال راهی بوده اند که بتوانند وسیله هشدار دهنده و یار کمکی خوبی برای کوهنوردان و ماجراجویان بسازند. ابتدایی ترین آن ها بلندگوها کوچک و منورهای رنگی است و حالا طرح ها پیشرفت کرده اند به بالن های نجات رسیده است.

“Air Audio” نام جدیدترین وسیله ای است که مخصوص ماجراجویان بی احتیاط ساخته شده است. این وسیله یک بالن کوچک با قابلیت های ویژه است که می تواند در بدترین شرایط به داد افراد برسد.

news2

این بالن با گاز هلیم پر می شود و با یک سیم به کوله پشتی متصل می گردد. اولین قابلیت این بالن چراغ آن است که شب ها راه را به وسعت چند متر برای شما روشن می کند تا مسیرحرکتتان را به درستی تعیین کنید.

این وسیله همچنین قابلیت آن را دارد تا امواجی را با فرکانس های مختلف و قابل دسترسی به دستگاه های مخابراتی می فرستد. این حالت به فرد کمک می کند تا در زمان آسیب دیدگی را گم شدن در میان جنگل و کوه نیروهای نجات را خبردار کند.

دیگر قابلیت این وسیله بلندگویی است که به صورت بلوتوثی به تلفن همراه متصل می شود. شما با وصل شدن به این بالن می توانید فریاد “کمک” را به مساحت بیشتری پراکنده کنید و شانس زنده ماندنتان هم بیشتر خواهد شد.

news3

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *