باشگاهی که به اسطوره هایش وفا نکرد

شب گذشته واسه خیلی از هواداران دو آتشه رئال مادریدی شب سختی بود، شبی که باید از فاصله چندهزار کیلومتری واسه همیشه با اسطوره شون خداحافظی می کردن و اون رو به خونه می فرستادند.

مجله مهر- عطیه همتی: «وفادارها» همیشه در فوتبال محبوب بودن. همانایی که همیشه چشم شون رو روی پیشنهادات وسوسه انگیز بسته ان و هربار پیراهن تیم شون رو با افتخار بیشتری به تن می کنن مثل «فرانچسکو توتی»، « پل اسکولز»، «خاویر زانتی»، « پائولو مالدینی» و «رائول». رائول گونزالس، اسطوره خوش اخلاق اسپانیاییا شاید اگه در تیم دیگری به جز رئال مادرید بازی می کرد خداحافظی با شکوه تری میان هواداران هم زبونس داشت. اما در آخر این مهاجم خوش اخلاق اسپانیایی شب گذشته با پیراهن تیم «نیویورک کاسموس» در فینال لیگ شمال ایلات متحده در مقابل تیم «فیور اوتاوا» با نتیجه ۳ بر۲ به پیروزی رسید و از دنیای فوتبال واسه همیشه خداحافظی کرد. اما بی توجهی ماتادورها نسبت به اسطوره هاشون همیشه مثال زدنی بوده. بی توجهی که باعث شد تا اسطوره ها اشکای خداحافظی شون رو بیرون از سانتیاگو برنابئو بریزن.

فرناندو هیرو

بعد از به قدرت رسیدن «فلورنتینیو پرز» به عنوان نفر اول باشگاه رئال مادرید دوران ولخرجیا کهکشانی شدنا شروع شد. زمونه ای که خوش تیپا و اسمیا وارد باشگاه شدن و قدیمی ترها باید تیم رو ترک می کردن تا به خیال آقای جاه طلب افتخارآفرینیای گذشته دوباره تکرار شه. گل سرسبد این ولخرجیا خرید «دیوید بکهام» از منچستریونایتد و ریختن چندین برزیلی در ترکیب اصلی رئال مادرید بود. اما هیچ کدوم از این خریدا جامی رو واسه رئالیا به همراه نداشت. خریدهای پرز یه قربونی بزرگ هم داشت. کاپیتان «فرناندو هیرو» حالا باید بعد از ۱۴ سال ساکش رو جمع می کرد و از مادرید به الریان قطر می رفت. هیرو یه سال قبل از این اتفاق در فهرست منتخب جام جهانی حضور داشت اما با بی مهری باشگاه مواجه شد.

رائول گونزالس

«لوئیس آراگونس» فقید با اینکه تونست اسپانیاییا رو بعد از چندین سال حسرت قهرمون جام ملتهای ۲۰۰۸ و جام جهانی ۲۰۱۰ کنه اما واسه هواداران مادرید نقطه سیاهی در کارنامه اش داره. آراگونس اولین سرمربی بود که جربزه کرد کاپیتان افسانه ای رئالیا رو به تیم ملی دعوت نکنه تا پوشیدن پیراهن شماره ۷ تیم ملی اسپانیا برتن «داوید ویا» به کام هواداران مادریدی خوش نیاد. بعد از جام جهانی ۲۰۱۰ و قهرمانی اسپانیا رائول دوران تلخ تری رو گذراند و بعد از یه دوره تلخ همراه با پیگیرینی در نیمکت مادرید با ورود مورینیهو مجبور شد باشگاهش رو بعد از ۱۴ سال با ۵۵۰ بازی و ۲۲۸ گل زده واسه همیشه ترک کنه تا لقب « پسر برنابئو» تبدیل به یه خاطره شه. رائول به شالکه رفت و این بار شماره ۷ آبیا رو پوشید تا با درخشش در این تیم آلمانی ۲۸ گل به ثمر برسونه. این بار آلمانیا قدردان تر از اسپانیاییا حاضر شدن و بعد از پایان کار رائول در این تیم، بزرگان باشگاه شالکه عزمشونو جزم کردن به احترام رائول پیراهن شماره ۷ تیمشون رو واسه یه مدت بازنشسته اعلام کنن. رائول بعد از شالکه به السد قطر رفت و در فصل گذشته تو یه بازی تشریفاتی بین رئال مادرید و السد با پیراهن شماره ۷ رئال وارد زمین شد تا رسما با این بازی از فوتبال حرفه ای خداحافظی کنه. اما هیچ کدوم از این بازیا نمی تونه جای بی توجهی بزرگان باشگاه رو در قبال ستارگانش بگیره.

گوتی

گوتی شاید هیچ وقت واسه مادریدیا اسطوره نشده باشه. اما مطمئنا یکی از وفادارترین بازیکنان این باشگاه خیلی زیاد میاد. گوتی از سال ۱۹۸۶ وارد تیم رده های سنی رئال شد تا در آکادمی این باشگاه رشد کنه. اون تقریبا در تموم سالهای ورزشی خود فقط واسه رئال بازی کرد و همیشه یکی از متعصبان این باشگاه به حساب می اومد. این هافبک پرتلاش بعد از رائول کاپیتان دوم رئال مادرید بود. اما با ورود مورینیو به رئال مادرید اون هم همراه رائول بعد از ۲۵ سال حضور مجبور به ترک مادرید شد تا مادریدیا تو یه فصل نقل و انتقالات دو کاپیتان خود رو از دست بدن. گوتی بعد از مادرید به بشیکتاش رفت اما انگار دوری از مادرید رو طاقت نیاورد و بعد از اختلاف با بزرگان بشیکتاش عزمشو جزم کرد از دنیای فوتبال انصراف کنه.

ایکرکاسیاس

دروازه بان محبوب مادریدیا از سال ۱۹۹۰ وارد تیمای رده سنی باشگاه رئال مادرید شد و بعد از سالها درخشش در دروازه این تیم و تیم ملی اسپانیا در سال ۲۰۱۰ لقب « ایکر مقدس» رو از طرف هموطنانش گرفت تا اسپانیاییا قهرمانی شون در جام جهانی رو مدیون دروازه بان خوش اخلاقشان بدونن. کاسیاس تنها بازیکنیه که تونسته تموم افتخارات ورزشی موجود در جهان رو در رده های ملی و باشگاهی درو کنه. اما جایگاه کاسیاس با ورود مورینیو در دروازه رئال بسیار سست شد و آقای خاص بدش نمی اومد بعضی وقتا بی هیچ بهونه ای دروازه بان محبوب برنابئو رو نیمکت نشین کنه. ازطرفی دیه گو لوپز جانشین کاسیاس در دروازه رئال بد کار نکرد تا مورینیو واسه نیمکت نشینی کاپیتانش دلیل مناسبی داشته باشه. نیمکت نشینی کاسیاس در دوران کارلو آنجلوتی هم ادامه پیدا کرد تا در آخر کاسیاس بعد از سالها بازی در تیم اول شهر مادرید با چشمانی اشکبار راهی پورتو شه.

شاید اگه بی توجهی به اسطوره ها و دست پروردهای این باشگاه همینطور ادامه داشته باشه به زودی تماشاگر خروج « سرخیو راموس» مدافع و کاپیتان فعلی رئالیا هم هستیم. راموسی که در فصل گذشته نقل و انتقالات گمانه زنیایی مبنی بر انتقالش در منچستر یونایتد وجود داشت.

همسران بازیکنان رئال مادرید با حجاب در مسجد!+عکس

باحال و خواندنی درباره لیونل مسی

noindex اخبار داغ فوتبالی خبرگزاری مهر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *