باید ها و نباید های عاشقی

متن دوستت دارم,جملات معذرت خواهی I-Love-You

سال اول ازدواج می تونه واسه شما یه ماجراجویی پر حادثه باشه، زندگی زناشویی تون پر از تجربه هستش و تموم این تجربیات نو با کسیه که اون رو بسیار دوست دارین و می خواهید سالها در کنارش باشین. ازدواج پنجره ای نو به زندگیتون باز می کنه و به شما این امکان رو می دهد که شادی هایی رو تجربه کنین که در هیچیک از رابطه های دیگه نداشتین.. اما از نگاهی دیگه سال اول ازدواج پر از کشمکشه تا بیاموزید چیجوری باید یه همسر خوب باشین.

به گزارش آلامتو به نقل از اطلاعات ؛ بعضی وقتا این درگیری ها باعث می شه شما و همسرتون با هم درگیر شید. پس هر دوی شما نیاز دارین راهکارهایی واسه سو تفاهم ها و بی تجربگی هاتون پیدا کنین. یادتون باشه که خیلی از زوج ها حتی بعد از گذران سال های طولانی در زندگی زناشویی شون بی مشکل نیستن و شما که در اول این راه هستین نباید تصور کنین می تونید همه فرق ها و اختلاف نظرها رو از بین ببرین و یه رابطه بی مشکل داشته باشین. با این حال می تونید یه رابطه ایده آل بسازین اونم وقتی که به درک درستی از فرق هاتون برسین و با وجود اون یه رابطه زناشویی خوشحال داشته باشین. هم اینکه سنگ بنایی که شما واسه خود و همسرتون در اول ازدواج می گذارید واسه هر دو شما مهمه پس باید توجه زیادی به افکار و رفتارتون داشته باشین.

انتظارات خود رو مدیریت کنین

هیچکی همسر کاملی نیس و هیچ کسی پیدا نمی شه که دقیقا نیمه دوم شما باشه. مناسب بودن همسرتون موضوعی نسبیه و شما نباید توقع داشته باشین که تفاهمی کامل با هم داشته باشین یا از تموم حرکات و افکار همسرتون راضی باشین. بعضی وقتا در مورد موضوعاتی بی ارزش باید کوتاه بیایید و یا به موضوعی عادت کنین. این موضوعات می تونه روش مسواک کردن همسرتون و یا عادت صحبت کردن باشه. حتی ازدواجی که با عشقی عمیق شروع شده در همون ماه های اول روی دیگه خود رو نشون می دهد، فرق های جزیی در رفتارها بعضی وقتا شما رو عصبانی می کنه. هروقت دچار اینجور مشکلاتی شدید نفسی عمیق بکشین، تلاش کنین در همون لحظه بحث نکنین، خوب های همسرتون فکر کنین. بعد ازمدتی اگه نتونستید با موضوع کنار بیایید، با آرامش اون رو با همسرتون مطرح کنین.

به همدیگه وفادار باشین

بعد از ازدواج، همسرتون مهمترین شخص در زندگی تونه و مهم ترین نگرانی ذهنی تونه. شما باید کمی مرزهایتان رو با خونواده، دوستان و همکارانتون پر رنگ کنین تا در اون میان یه سرزمین با مرزهای مشخص واسه خودتون و همسرتون داشته باشین و واسه تحکیم رابطه و استقلالتان تلاش کنین. از این به بعد باید در مراحل زندگی با هم باشین و خوشی های مشترکی رو تجربه کنین و در سختی ها کنار هم باشین. یکی دیگه از جنبه های وفاداری اینه که هیچ وقت با هیچکی در مورد کمبودها و مشکلات و بدی های همسرتون صحبت نکنین. اگه در زندگی مشترکتون دچار مشکلی شدید در مورد اون فقط با همسرتون صحبت کنین، نه با دوستان و یا خونواده تون.

زبون مشترک پیدا کنین

در رابطه زناشویی مرزی واسه رابطه وجود نداره. نباید از هم خجالت بکشین و چیزی از احساساتتون رو مخفی کنین. یاد بگیرین چیجوری به بهترین وجه به همسرتون حالی کنین که تو یه لحظه حوصله ادامه بحث رو ندارین و یا موضوعی واسه شما باحال نیس. بیان احساسات کنین، از اون تشکر کنین و یا معذرت خواهی کنین و هربار این جملات رو به کار ببرین. تلاش کنین مکالمات تون تا اونجا که می تونه پر از شوق و مثبت اندیشی باشه.

از همدیگه پشتیبانی کنین

سخنان حمایتی شیرین تر از انتقاده، پس تلاش کنین انتقاد رو با محبت همراه کنین. باید تلاش کنین که هر چند کم زندگی روزمره همسرتون رو ساده و شیرین تر کنین. در طول روز، وقتی هر چند کوتاه رو واسه توجه به هم و گفت وگو باهم در نظر بگیرین. با این کار احساس بهتری نسبت به هم دارید. تلاش کنین هروقت که براتون ممکنه در کارا به هم کمک کنین. بعضی وقتا شما ظرف ها رو جمع کنین و یا حموم رو بشورید. هیچ وقت منتظر نباشین که کاری رو که وظیفه هیچکدامتان نیس رو همسرتون انجام بده، تلاش کنین پیش دستی کنین.شاید این پیشنهاد ها بسیار ساده و ابتدایی به نظر بیان اما همین نکته های جزیی رابطه تون رو می سازه.

به زندگی شخصی تون اهمیت بدین

درسته که رابطه زناشویی مهمترین رابطه شما هستش اما شما نقش های دیگری هم در جامعه دارین.یکی از بزرگ ترین نگرانی های ذهنی زوج های جوون چگونگی نگاه داشتن رابطه قدیمی شون بعد از ازدواجه. ازدواج هیچ وقت نباید باعث شه که شما با خونواده و دوستان قطع رابطه کنین. این در مورد علاقه ها و فعالیت های شخصی تون هم صدق می کنه. احتیاجی نیس که شما تموم سرگرمی هاتون رو کنار بذارین، بلکه باید توجه کنین که با ازدواج شما در مورد رابطه تون مسئولید و باید مسئولانه زندگی تون رو برنامه ریزی کنین و در مورد اونا باید همراه همسرتون تصمیم بگیرین.

شما در همه چیز زندگی شریک هستی

اگه روزی از کار برگشتید و خونه نامرتب بود یا شامی آماده نبود، شما باید اول نگران همسرتون باشین نه اینکه از اون شرایط عصبانی باشین. همسر شما ممکنه روز کاری سختی داشته باشه، با کسی درگیری داشته باشه یا حتی کسل و بی حوصله باشه. شما باید به اون کمک کنین تا هر مشکلی که داشته حل شه و در پختن غذا و مرتب کردن خونه به اون کمک کنین. در این صورته که همسر شما هم در موقعیتی مشابه شما رو درک می کنه. در زندگی مشترک کسی بر دیگری برتری نداره و همه چیز بر مبنای توافق، تفاهم و مهربانیه.

شما با هم برابر نیستین

جدای از فرق های خانوادگی، تربیتی و ژنتیکی که ممکنه با همسرتون داشته باشین، زنان و مردان کلا فرق هایی با همدیگه دارن. به طور مثال مردان بعد از یه روز کاری دوست دارن که به آرامش برسن و استراحت کنن، تلویزیون نگاه کنن و یا روزنامه بخونن تا از فشار روز کم بشه، اما در مقابل زنان دوست دارن که صحبت کنن تا به آرامش برسن. اگه شما این فرق رو درک کنین، خیلی از بحث و جنگ هایی که ممکنه تا سال ها زوج ها با همدیگه داشته باشن رو با همدیگه دارید. البته راه های متفاوتی واسه توافق در این مورد هست. ممکنه سریالی پیدا کنین که زنتان هم به اون علاقه داشته باشه تا با آرامش اون رو نگاه کنین یا در مقابل موضوعی رو پیدا کنین که شوهرتون به اون علاقه داره تا در مورد اون صحبت کنین.

رابطه زناشویی خوبی داشته باشین

با داشتن یه رابطه زناشویی خوب می تونید علاوه بر کشش روحی کشش جسمی هم به همدیگه داشته باشین و با این کار رابطه تون رو محکم تر کنین. باید تلاش کنین که به نیازای همدیگه توجه کنین و تلاش کنین که رابطه تون واسه هر دو لذت بخش باشه و واسه همسرتون سهمی بیشتر از خودتون در این روابط بخواین.در مورد آینده رابطه تون و حتی بچه صحبت کنیدحتی اگه هنوز موقعیت اون رو ندارین و یا تصمیمی در مورد اون ندارین در مورد بچه صحبت کنین، در مورد نقشه هاتون واسه بهبود مالی، کاری، تحصیلی و یا هر چیز دیگه با هم صحبت کنین. تلاش کنین در مورد اونا به توافق برسین و برنامه ای مشترک در مورد تموم مراحل زندگی تون داشته باشین.

فکر کنین که همسرتون چه توقعاتی از شما داره

ما همیشه در مورد احساسات، خواسته ها و احتیاجات خودمون تمرکز می کنیم. تلاش کنین اولین چیزی که به ذهن تون رسید رو نگید، شما به مرور می آموزید که همون حرف ها رو می تونید با کلماتی بگید که همسرتون از اون خوشش بیاد. اگه می خواهید چند ساعتی رو با خود خلوت کنین، هیچ وقت به همین رکی اون رو نگید. بلکه می تونید بگید اگه چند ساعتی رو استراحت کنم می توانم بهتر به حرف ات گوش دهم. یا مثلا وقتی اون از شما می پرسد که لباسی که پوشیده س خوبه، فقط به جواب های معمولی اکتفا نکنین بلکه کمی به جزییات هم اشاره کنین. اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که هیچ گاه به اون دروغ نگید. تنها بار خشونت یا بی احساسی کلمات رو بگیرین.

اشتباه هاتون رو قبول کنین

بعضی وقتا زوج ها حتی بعد از سال ها زندگی مشترک نتونسته ان یاد بگیرن که اشتباهاتشان رو قبول کنن و معذرت خواهی کنن. همین موضوع باعث درگیری های زیادی می شه. شما یاد بگیرین در همین اول ازدواج یاد بگیرین که یه زوج نباید هیچ گاه از اعتراف در مقابل همدیگه ترس داشته باشه. هم اینکه تلاش کنین بیاموزید که در زندگی مشترک شما هم اشتباهات همسرتون رو ببخشین.

موقع صحبت ساکت نباشین

هیچ گاه در بحث ها ساکت نباشین، این سکوت شما ممکنه واسه همسرتون نشونه ای از بی احترامی باشه یا فکر کنه شما به اون گوش نمی بدید و یا واسه اون ارزشی قائل نیستین. حتی اگه حرفی واسه زدن ندارین تلاش کنین با چهره تون نشون بدید که به بحث علاقه مندید و یا با چند کلمه موافقت یا مخالفت خود رو نشون بدید. مطمئن باشین همین ریزه کاری در صمیمی شدن شما نقش بسیار مهمی بازی می کنه.

با همدیگه وقت بگذرونین

بعضی وقتا شما سه ساعت در کنار هم هستین و تلویزیون نگاه می کنین اما با هم بودن رو حس نمی کنین. پس زمان با هم بودن اهمیتی نداره و تلاش کنین از این زمان بیشترین استفاده رو واسه تفریح و شناخت هم ببرین. قدر این زمان با هم بودن رو بدونین. همسرتون بهترین دوست شما هستش با اون خوش بگذرونین.

هدیه بخرین

بعضی وقتا با خرید یه هدیه همسرتون رو بیشتر خوشحال می کنین تا دو برابر رقم اون رو به اون بدین.خرید یه جواهر یا عطر می تونه کار خوبی باشه اما در واقع احساس شما رو به اون نشون نمی دهد. واسه خرید هدیه باید وقت گذاشت، چیزهای مورد علاقه همسرتون رو به دقت بررسی کنین و بفهمین به چه چیزایی علاقه داره یا در اون روزا احتیاج داره. بعضی وقتا خرید یه سی دی موسیقی یا کتاب خیلی بیشتر از قیمتش همسرتون رو خوشحال می کنه. باید با انتخاب هدیه تون به اون حالی کنین که در مورد اون فکر کرده اید و از لابلای صحبت های روزانه اش به علاقه اون پی ببرین. بعضی وقتا خرید یه بلیت سینما می تونه اون رو غافل گیر و خوشحال کنه.

اجازه ندین خونواده هاتون زندگی شما رو خراب کنه

شما قبل از زندگی مشترک تون با یه خونواده دیگه زندگی می کردین در این روزای اول شاید واسه شما سخت باشه که بیاموزید که شما خونواده ای جدید تشکیل داده اید. شما باید به خونواده هاتون بیاموزید که دیگه داداش یا آبجی یا بچه کوچیک شون نیستین. با احترام با اونا برخورد کنین ولی مرزی رو واسه زندگی خصوصی تون واسه خودتون و خونواده تون ترسیم کنین.هر شخصی خصوصیات خاص خود رو داره تلاش کنین علاوه بر این پیشنهاد ها خودتون روز به روز همسرتون رو بیشتر بشناسین و با اون با عشق و توجه رفتار کنین. مطمئن باشین که با درک دوطرفه می تونید روز به روز زندگی بهتری داشته باشین و انرژی و پشتیبانی دو نفر رو به جای یکنفر در زندگی تون حس کنین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

دانستنی روزنامه اطلاعات عشق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *