با چای و نوشابه موبایلتان را شارژ کنید + عکس

یه شرکت فناوری آمریکایی تازگیا از شارژر تلفن همراهی رونمایی کرده که نیروی خود رو از نوشیدنی های سرد و داغ به دست می آورد. شارژر «Epiphany One Puck» که به شکل یه زیرلیوانی عمل کرده، با یه کابل یو اس بی به تلفن وصل می شه.

این دستگاه از دو سمت به رنگهای آبی و قرمز برخورداره که کاربران می تونن از سمت قرمز اون واسه قرار دادن نوشیدنی داغ و از سمت آبی واسه نوشیدنی سرد استفاده کنن.

این شارژر از موتور استرلینگ واسه تبدیل گرما به انرژی استفاده می کنه.

شرکت اپیفنی یه نمونه پیش ساخت از این شارژر رو تولید کرده و امیدواره بتونه در سال ۲۰۱۴ اون رو به بازار عرضه کنه.

سازندگان هنوز نمی دانند که چه زمان واسه شارژ یه گوشی موبایل کافیه چون که متغیرهای خیلی از جمله اندازه داغ یا سرد بودن منبع در اون نقش دارن.

هر نوع منبع گرمایی که روی شارژر پوک قرار بگیره، اون رو به کار میندازه. این دستگاه به شکل بهتر با یه چیز بسیار گرم مانند یه لیوان چای یا قهوه داغ یا بسیار سرد مانند یه لیوان نوشابه یخ عمل می کنه.

اپیفنی می خواد با کمک سایت سرمایه یابی کیک استارتر سرمایه ای به اندازه ۶۳ هزار دلار واسه تبدیل این دستگاه از حالت پیش ساخت به یه شارژر واقعی با توانایی تولید انبوه بدست بیاره.

سازندگان می خوان پس از ارائه این محصول به بازار واسه شارژ تلفنهای همراه، اندازه اون رو زیاد کرده تا یه منبع نیروی ارزون با به کار گیری گرما ضایع به شکل ورودی انرژی واسه خونواده ها و روستاها ارائه کنه.

شارژ عصر ایران موبایل نوشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *