بدلکاری که خانه‌نشین شد+عکس

ورزشکار رشته ورزشی پارکور که روزی با حرکات نمایشی و ورزشی خود خیلی از جوانان گچساران رو عاشق این رشته ورزشی کرده بود، امروز با ضایعه شدید نخاعی روبرو شده است.

به گزارش مهر، سعید رامین ورزشکاری که در رشته های نجات غریق، دوچرخه سواری، واترپلو، آمادگی جسمی و ژیمناستیک دارای مدرک معتبر مربیگریه امروز باید بدلیل آسون انگاری مسئولان زمین گیر شه.

این ورزشکار و بدلکار سینمای ایران وقتی از وجود افراد غیر متخصص و سودجو در ورزش پارکور سخن می گوید در حالی که اشک در چشمانش جاری می شه نبود  فدراسیون مشخص و استانداردهای لازم واسه این رشته در کشور رو موجب بروز این جوری حوادث عنوان می کنه.

ایشون هم اینکه از وجود انجمنی که با گرفتن مبلغی واسه شرکت تو یه فستیوال ورزشی رشته پارکور اونم تو یه سالن فوتسال نام می برد که امروز پس از این حادثه تلخ هیچ خبری از مسئولان اون نیس.

رامین با اشاره به این که حدود ۳۰۰ نفر در این مسابقه شرکت داشتن، بیان کرد: این مسابقه غیرقانونی بوده بدلیل اینکه واسه رشته پارکور فدراسیون و مسئولی در سطح کشور تعریف نشده.

ایشون از آدمایی نام می برد که اسم اونا در پایین مدرک به اصطلاح مربیگری این فستیوال هست اما این مدارک نه فقط مهر و امضاء نداره بلکه حتی اسم «سعید رامین» هم در اون ذکر نشده.

این بدلکار سینما با بیان اینکه روز برگزاری فستیوال در بوستون ولایت تهران تا یه ساعت قبل از برگزاری فستیوال در حال تمرین بدلکاری تو یه فیلم سینمایی بوده، اضافه کرد: مسئولان اجرایی این فستیوال در وقتی که روی صحنه فیلمبرداری بودم چندین بار با من تماس گرفته و منو با اصرار به فستیوال بردن.

رامین اعلام کرد: هیچ گونه استانداردی درمحل برگزاری فستیوال واسه اجرای حرکات دید نشده بود و بدلیل اینکه تا نیم ساعت قبل از مسابقه مکان رو آزمایش نکرده بودم به زور وارد میدون شده و پس از دو حرکت در جرکت آخر دچار ضایعی نخاعی شدم.

ایشون با انتقاد شدید از مربی و مسئولان برگزاری فستیوال بدلیل اینکه پس از مصدومیت ایشون رو جابجا کردن که موجب شده این ضایعه شدید تر شه اظهارداشت: در محل برگزاری مسابقه هیچ گونه نیروی امداد و دکتر حضور نداشته.

بی مهری متولیان مسابقه به سعید رامین

این ورزشکار گچسارانی با داشتن بیشتر از هزار نفر شاگرد در رشته های ورزشی ژیمناستیک، پارکور، آمادگی جسمی تا الان از هیچ گونه بیمه ورزشی نتونسته استفاده کنه در حالی که اگه این رشته ورزشی دارای فدراسیون مشخص بود و کارت بیمه همین رشته ورزشی صادر شده بود الان با هزینه بالای نگهداری و درمان روبرو نبود.

خونواده این ورزشکار گچسارانی که همه ورزشکار هستن امروز گریبانگیر مشکلی ناراحت کننده شدن که بدون توجه مسئولان و مردم آدم دوست برطرف نمیشه.

پدر و مادر سعید رامین از بی مهریای مسئولان برگزاری مسابقات می گن وهمچنین از نبود توانایی مالی در پرداخت هزینه های درمانی شاکی هستن.

محمد رامین پدر این ورزشکار گچسارانی به خبرنگار مهر گفت: با در نظر گرفتن وضعیت خاص ای که واسه این بدلکار گچسارانی که روزی واسه این شهر افتخار آفرینی می کرد بوجود اومده انتظار توجه بیشتر مسئولان بیشتر از قبل احساس می شه.

ایشون که از کارکنان نفت و گاز گچسارانه از مسئولان صنعت نفت خواهان همکاری بیشتر و ایجاد شرایطی واسه بهتر شدن بچه خود شد.

این حادثه واسه جوانان عبرت شه

رئیس اداره ورزش و جوانان گچساران هم که به همراه جمعی از ورزشکاران و مسئولان امورجوانان این شهر به دیدار این ورزشکار برجسته اومده بود به خبرنگار مهر گفت: همه آمادگی واسه به کار گیری بیمه ورزشی بوسیله این اداره صورت گرفته.

سعید رامین

اسماعیل پناهپوری اضافه کرد: ضایعه دردناکی که واسه این جوون گچسارانی بوجود اومد باید عبرتی واسه علاقمندان به رشته ورزشی پارکورشود.

پناهپوری اضافه کرد: رشته ورزشی پارکور هیچ گونه فدراسیونی نداره و همین موضوع باعث شده که این اداره اصلا مکانی رو واسه تمرینات این ورزشکاران در نظر نگیره.

ایشون گفت: سعید رامین چندین مرتبه واسه گرفتن سالن ژیمناستیک یا فوتسال واسه تمرینات پارکور مراجعه کرده بود که بدلیل نبود فدارسیون و نداشتن استانداردهای لازم این رشته ورزشی در سالن های ورزشی گچساران به اونا مجوز تمرین داده نشد.

این مسئول بیان داشت: اداره ورزش و جوانان گچساران با مشورت هایی که انجام شده درتلاشه امکانات رفاهی و مالی رو در اختیار این ورزشکار مجروح قراردهد.

پناهپوری از همه ادارات و نه هاده ها که وقتی نه خیلی از این ورزشکار در فعالیت های و برنامه فرهنگی و ورزشی خود استفاده می کردن درخواست کرد در این شرایط به وضعیت این جوون رسیدگی بیشتری انجام بشه.

ایشون هم اینکه از پیگیریای انجام شده در جهت برخورد قانونی با برگزار کنندگان این جور مسابقات خبردادو اضافه کرد: هرگونه اس ام اس تبلیغاتی در جهت جذب ورزشکاران این رشته ورزشی غیر قانونی بوده و با متخلفان برخورد می شه.

رئیس اداره ورزش و جوانان تاکید کرد: همه ورزشکاران و علاقمندان رشته ورزشی پارکور باید توجه خاص به خطرات و نبود داشتن فدراسیون قانونی واسه این رشته ورزشی داشته باشن و از انجام حرکات غیر اصولی در مکان های نا ایمن دوری کنن.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *