بک لینک غیر طبیعی از نظر گوگل

بک لینک عجیب

در مقالات گذشته وبسیما به اثرات منفی خرید بک لینک و تبلیغات متنی مخصوصا بعد از بروزرسانی الگوریتم پنگوئن ۲ گفته شد. هم اینکه روشی واسه کسب بک لینک رایگان مانند نوشتن پست مهمون و فعالیت در فرومای تخصصی رو بررسی کردیم. بک لینک غیر طبیعی و داغون کننده عموما زمان و هزینه زیادی رو از وبمستران هدر می ده و موجب پریشونی و گیجی اونا در تبلیغات و سئو میشه. اگه امروز قرار باشه لینک جدیدی واسه سایت خود جفت و جور کنین داغون کننده نبودن اون رو چیجوری تشخیص میدین؟

در این مقاله می خوایم به بررسی پیشنهاد های خود گوگل در مورد لینک سازی و چگونگی تشخیص لینکای عجیب بپردازیم، اینم بگیم که گوگل ماه گذشته این بخش رو بروزرسانی کرده و موارد جدیدی رو به اون اضافه کرده.

لینک داغون کننده چیه؟

به گفته گوگل، هر لینکی که به هدف افزایش پیج رنک سایت و یا بهبود رتبه بندی شما در نتایج جستجوی گوگل بوجو میاد به عنوان لینک غیر طبیعی شناخته می شه و برخلاف راهنماییا و اصول وبمستر گوگله. که شامل لینکای ورودی به سایت و خروجی از اون میشه.

لینک غیر طبیعی

تعریف گوگل از لینکای غیر طبیعی که موجب جریمه شما می شن

موارد زیر نمونه هایی از لینک داغون کننده هستن که موجب از دست رفتن رتبه شما در نتایج جستجوی گوگل و یا جریمه سایت می شن:

  • خرید و فروش بک لینک به قصد افزایش پیج رنک، که شامل پرداخت هزینه واسه لینک متنی، لینک در محتوا و نوشته، انجام خدمات یا ارسال اجناس به قصد نوشتن مقاله و توضیحات در مورد اون به هدف کسب بک لینک، هستش.
  • رد و بدل کردن لینک به معنی تبلیغات دوطرفه دو سایت به خاطر بهبود رتبه هردو، به عنوان لینک غیر طبیعی شناخته میشه.
  • نوشتن پست مهمون در چندین و چند سایت و ارائه و منتشر کردن محتوا شامل بک لینکایی با انکر تکست برابر.
  • به کار گیری نرم افزار یا سرویسای خودکار ایجاد بک لینک به سایت شما.
  • وب دایرکتوریای کم ارزش و سایتای اشتراک لینک.
  • قرار دادن لینک در وسایل مشترک میان سایتا مانند سیستمای تبلیغاتی عمومی که در تعداد خیلی از سایتا یا وبلاگا به شکل همزمان نشون داده می شن، هم نمونه ای از لینک غیرطبیعیه.
  • قرار دادن لینک در فوتر تعداد خیلی از سایتای اینترنتی، چیزی مثل امضای طراحان سایت.
  • نظرات بی ارزش در وبلاگا و فروما همراه با لینک یا به قصد نمایش امضای شما مانند “ممنون عالی بود”.

تبلیغات با لینک سازی طبیعی

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که تموم نکات بالا به معنی ممنوع بودن تبلیغات از نظر گوگل نیس و شما می تونین بدون ایجاد لینک داغون کننده و به قصد جذب بازدیدکننده و مشتری در اینترنت تبلیغات کنین. واسه جلوگیری از ایجاد لینک غیر طبیعی و جریمه احتمالی بوسیله گوگل دو راه اساسی پیشنهاد شده.

۱- به کار گیری لینکای نوفالو در تبلیغات

۲- لینک به صفحات داخلی سایت و یا صفحاتی که بوسیله فایل robots.txt از دید روباتای گوگل مخفی هستن و ایندکس نمی شن.

بهترین روش واسه تشویق دیگه سایتای اینترنتی واسه ایجاد بک لینک به شما، تولید و منتشر کردن محتوای اختصاصی و خوبه که موجب محبوبیت شما در اینترنت و معرفی از طرف کاربران به بقیه میشه. بک لینک به عنوان یه رای به کیفیت محتوای شما شناخته میشه و هرچقدر محتوای سایت شما کاربردی تر باشه افراد بیشتری تشویق می شن تا اون رو به بقیه معرفی کنن.

هم اینکه گوگل ابزاری رو در اختیار کاربران قرار داده تا از راه اون سایتایی رو که به خرید و فروش لینک می پردازن معرفی کرده و در بهبود کیفیت یافته های جستجو و شناسایی بک لینک غیر طبیعی همکاری کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *