بازداشت سلطان ایرانی جعل گذرنامه در تایلند+عکس

پلیس تایلند از کشف یه گروه بزرگ جعل گذرنامه در تایلند به رهبری یه شهروند ایرونی با نام مستعار “دکتر” خبر داد.

به گزارش آلامتو به نقل از عصرایران، این گروه در سطح جهان فعالیت و گذرنامه های کشورای جور واجور رو واسه مشتریانش در مناطق جور واجور دنیا جفت و جور می کرد.

روزنامه انگلیسی دیلی میل اضافه کرد: اسم واقعی این شهروند ایرونی “حمید رضا جعفری” ۴۸ ساله س و هفته گذشته در حمله پلیس به خونه اش در حومه بانکوک پایتخت تایلند دستگیر شد.

اون ۵ سال تحت تعقیب پلیس تایلند قرار داشت.

حمیدرضا جعفری متهم بازداشت شده به دست پلیس تایلند و متهم به رهبری یه تیم بزرگ جعل گذرنامه در این کشوره

پلیس در خونه این ایرونی ۱۷۳ جلد گذرنامه کشف کرد که از جمله واسه فرانسه، اسرائیل، نیوزیلند و سوریه بودن. اون قبلا در ایران به عنوان پرستار کار می کرد به خاطر همین در تایلند با نام مستعار دکتر میشناختنش.

پلیس هم اینکه در خونه این ایرونی تعداد زیادی برنامه ها و لوازم الکترونیکی، قالبای چاپ ویزا، مهر و مرکب و دستگاه های چاپ خاص چاپ گذرنامه کشف کرده.

این گروه هر گذرنامه جعلی رو به قیمت ۲ تا ۳ هزار دلار می فروخت. بعضی از این گذرنامه های سفارشی واسه مشتریان خارج از تایلند ارسال می شدن.

نمایشگاه پلیس از گذرنامه های جعلی کشف شده در عملیات گذشته پلیس تایلند از یه تیم جعل به رهبری یه ایرونی

پلیس تایلند هم اینکه نمایشگاهی از گذرنامه های کشف شده از این گروه برگزار کرده.

این شهروند ایرونی، به جرم خود اعتراف کرده و چگونگی فرستادن گذرنامه های جعلی به مشتریان خارج از تایلند رو از راه شرکت دی اچ ال یا فیدکس توضیح داده.

از جمله مشتریان اون پناهجویان سوریه بودن که تلاش می کردن وارد اروپا شن.

این اتفاق باعث شده دوباره توجه ها به سمت تایلند به عنوان مرکز جهانی جعل گذرنامه جلب شه. می گن شهروندان ایرونی و پاکستانی بر تیمای جعل گذرنامه در تایلند تسلط دارن. این تیما، گذرنامه های جعلی رو به مشتریان خود در کشورای جنوب آسیا، خاورمیانه و دیگه کشورها ارسال می کنن.

یکی از اعضای پاکستانی گروه بزرگ جعل گذرنامه دستگیر شده بوسیله پلیس تایلند

تور نوروزی تایلند و پاتایا

زیباترین معابد تایلند

عصر ایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *