بدشانسی چیست؟

شاید این جمله رو به همراه شکایت و غرغر از دور و بریا خود شنیده باشین! و بعد هم با آب و تاب توضیح میدن که:«پدر و مادر و خونواده ام اینجور هستن؟!» ، « دوستان نامرد بیچاره ام کردن»، « از نظر اقتصادی هم شانس نیاوردم!؟»، « در کنکور هم بدشانسی آوردم چون سئوالات امسال خیلی سخت بود» ، « از بدشانسی ، همسر خودخواه نصیب ما شده!» ،« بچه ام هم که گلی به سرم نزدند؟!» ،« در محیط کار هم ، مدیر بی عدالتی قائل میشه و …!!» و هزارو یه بهونه دیگه.

 

هر چند تقصیر رو به گردن همه انداختن، واسه لحظاتی به ما آرامش کاذب میده ، ولی قدرت تغییر وضعیت و تغییر سرنوشت رو هم از ما میگیره.

اینکه همه قدرتها رو از خود بگیریم و به محیط و بقیه بدیم؛ نشون میده که بی مسئولیتی و فرار از مسئولیت رو به عنوان روش اصلی زندگی خود انتخاب کردیم. ما نیاز داریم که مسئولیت پذیر شیم.

تا وقتی که بدقولی خود رو گردن ترافیک میندازیم، تا وقتی که تنبلی و شکست برنامه مون رو گردن روزگار و سرنوشت میندازیم، نیاز به تغییر خودمون و قبول مسئولیت رو از خود سلب می کنیم. یادمون باشه ممکنه سیل بیاد، ولی این اراده ماست که ما رو بر می انگیزد تا از جلوی اون کنار بریم، یا در برابر اون سدی بسازیم و تدبیری فکر کنیم. ولی اگه جلوی سیل دراز کشیدیم و منتظر شانس باشیم، حتما بدشانس ترین هستیم.

وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم روی محیط و جهان هستی تاثیر می ذاریم . فکر ما احساس ما و باورامون باعث می شه انرژیایی در دنیا پخش شه که ما رو به سمت خوش شانسی هدایت کنه .

همه چیز در این دنیا از انرژی ساخته شده . چون طبق نظریه نیوتون جهان از ماده + انرژی ساخته شده که دیدیم که تازگیا کشف شده که ماده هم از انرژی ساخته شده .افکار ما و خاطرات و ذهن ما ماده ای هستن با انرژی و فرکانس بسیار بالا بخاطر همین غیر قابل دیدن هستن . اما می بینیم که قابل درک هستن .

خیلی وقتها وقتی به چیزی که فکر میکنیم به سرتون میاد مثلا معتقدیم که بعد از هر خنده گریه هست . این باعث می شه که ناخودآگاه ما انرژیایی از خود پخش کنه که در جهان هستی اثر داشته باشه . ناخودآگاه دوست داره ما رو به سمتی ببره که ما معتقد به اون هستیم پس ما رو به سمت گریه کردن میکشونه .

و ما در تموم لحظات بدون اینکه خودمون بدونیم به سمت گریه کردن جهت پیدا می کنیم که در آخر دلیل اونو پیدا می کنیم (نا خودآگاه اونو پیدا می کنه ) و گریه می کنیم . انرژی افکار ما در محیط پخش می شه و روی همه چیز تاثیر میذاره .

شاید حتما واسه شما پیش اومده که از محل و یا مکانی متنفر باشین و دوست نداشته باشین که به اونجا برید این مسئله دقیقا به خاطر وجود انرژیای منفی موجود در اونجا هستش که روی شما تاثیر گذاشته و شما به صورت ناخودآگاه از اونجا فراری میشین . و هزاران پدیده دیگه که دلیل همه اونا انرژیه . در مورد شانس هم همینطوره :

کلید موفقیت

وقتی ما احساس کنیم خوش شانس هستیم روی محیط و جهان هستی تاثیر می ذاریم . فکر ما احساس ما و باورامون باعث می شه انرژیایی در دنیا پخش شه که ما رو به سمت خوش شانسی هدایت کنه . و همین طور هم بدشانسی هر انسانی که عقیده داره بسیار بد شانسه همیشه بدشانسی می آورد .

بین آدمایی که می شناسیم خیلیا رو می بینیم که به بدشانسی خود فکر میکنن و بازم بد شانسی میارن . بهتره از این به بعد فکر کنیم خوش شانسیم .

واسه اینکه کمتر از دست این بدشانسی فرضی رنج بکشین بهتره در مقابله با مسائل ، طبق الگوی حل مسئله زیر عمل کنین:

۱ – مشکلات خود رو دقیق تعریف کنین، و از نظر اولویت ، یکی که مهمترینه رو مشخص کنین.

۲ – تموم راههایی رو که در جهت حل مشکل به فکرتون میاد یادداشت کنین.

۳ – با دوستان ، آشنایان، و متخصصین ( کسائی که اول اینکه تجربه و علم دارن، دوم اینکه مورد اعتماد و اطمینان هستن) مشورت کنین و راه حلاشون رو هم یادداشت کنین.

لطفا موفقیت خود رو با هدفتون آزمایش نکنین. بلکه موفقیت خودرا با تلاشتون اندازه گیری کنین.

۴ – اندازه تواناییا و امکانات خود و دیگرانی که حاضر هستن به شما کمک کنن رو لیست کنین.

۵ – محدودیتا، ضعفا و احتمال شکست هر کدوم از راههایی رو که یادداشت کردین، جلوی اونا بنویسین.

۶ – از بین همه راه ها، راهی که با در نظر گرفتن توان و امکانات شما ، بیشترین احتمال موفقیت ، بهترین راه دسترسی و کمترین مشکلات رو داره، انتخاب کنین.

۷ – مراحل پیمودن این راه رو مشخص کنین و زمان بندی لازم واسه هر مرحله رو در نظر بگیرین. هم اینکه کارایی رو که در هر مرحله نیازه که انجام بدین مشخص کرده و آماده انجام اون شید.

۸ – وقتی در راه حل مشکل خود، تلاش می کنین یا به دنبال هدفی هستین، بیشتر روی تلاش و راهی که حرکت می کنین، تمرکز کنین و به خاطر پیمودن راه، خود رو تشویق کنین. لطفا موفقیت خود رو با هدفتون آزمایش نکنین. بلکه موفقیت خودرا با تلاشتون اندازه گیری کنین.

مثلا اگه واسه آزمون کنکور مطالعه می کنین، اندازه ساعات تلاش ، برنامه ریزی و ترتیب زحمات شما قابل تقدیره و باید خود رو به اندازه این تلاشها تقویت و تشویق کنین، نه با نتیجه کنکور و رتبه قبولی خود در کنکور.

۹ – در راه موفقیت، مرتبا اندازه پیشرفت برنامه رو سبک سنگین کنین و نقاط ضعف اونو بر طرف کنین. انعطاف پذیری برنامه اگه در جهت انجام بهتر اون باشه، قدم بلندی به طرف هدف هستش.

اگه طبق روند حل مسئله عمل کنین، به زودی میفهمید بیشتر اون چیزی رو که با عنوان شانس بد، تعبیر و تفسیر می کردین، همون تنبلی، بی برنامگی، نبود مشورت، نبود دقت، نبود تلاش، ادامه نداشتن، لذت طلبی افراطی و بلندپروازیهای شما بوده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *