برافراشته شدن پرچم داعش در مناسک حج

برافراشته شدن پرچم داعش در مراسم حج

خبرنگاران و فعالان در پایگاه های اجتماعی روز جمعه از اقدام شخصی یا اشخاصی در برافراشتن پرچم داعش بر فراز جبل الرحمه عرفات به هنگام ادای مراسم حج خبر دادن.

به گزارش آلامتو به نقل از العالم، بعضی فعالان سیاسی در فیس بوک، تویتر و یوتیوب تصاویری از برافراشته شدن پرچم مشکی داعش در میان حجاج به هنگام ادای بزرگترین بخش حج و اطلاع در عرفات رو در صفحات شخصی خود منتشر کردن.

تلویزیون ماهواره ای عربستان هم که تصاویر مراسم حج رو به صورت زنده پخش می کنه ،این تصویر رو واسه چند دقیقه پخش کرد، اما کارگردان به محض متوجه شدن از ادامه اون جلوگیری کرد.

عبدالباری عطوان یکی از نویسندگان و روزنامه نگارا عرب در مقاله ای در روزنامه رای الیوم، نوشت: وقتی که پخش مستقیم مراسم عرفه رو دنبال می کردم که بیشتر از دو میلیون حاجی از مناطق جور واجور واسه ادای مراسم حج در لباسهای سفید احرام با چهره های خوشحال و پر از خوشبختی و ایمان در حال انجام مراسم بودن، توجهم به پرچم مشکی داعش افتاد که از دور بر بالای جبل الرحمه به اهتزاز درآمده بود و عبارت لااله الا الله محمد رسول الله در وسط اون به رنگ سفید دیده میشه.

عطوان ادامه داد: نمی دونم کی این پرچم رو برافراشته چون پخش این تصویر فقط چند ثانیه زمان برد و نمی دونم و از کجا باید بدونم چه بر سر صاحب اون اومده.

ایشون اضافه کرد: مقامای سعودی از انجام اقدامای سیاسی در اماکن مقدس جلوگیری میکنن، چه برسه به برافراشتن پرچم داعش چون سعودیا، دشمنی شدیدی با داعش داشته و اونا رو در بالاترین درجه اقدامات تروریستی می دونن و جنگندهای عربستان همراه با جنگندهای آمریکایی، پایگاه ها و تجمعات داعش رو بمباران می کنه.

عطوان گفت: شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی عربستان سعودی به نمایندگی از مقامای  سعودی و همه اعضای اتحاد بین المللی مثل کشورای اسلامی و غیر اسلامی، در خطبه نماز جمعه در مسجد نمره درعرفات، بدون اینکه نامی از داعش ببره از رهبران کشورای اسلامی خواست تا این گروه رو هدف بذارن.

ایشون خطاب به داعش گفت: دین، امنیت وعقاید شما هدف قرار گرفته.

ایشون اضافه کرد: به گروهی دچار شده ایم که خونها رو ریخته و جانهای پاک رو کشته و چهره زشتی از اسلام ارائه داده که هیچ تناسبی با اسلام نداره، این افراد  جنایتکارانی هستن که خونها رو ریخته و دارایی مردم رو دزدی کردن.

عطوان نوشت: خطبه الشیخ آل الشیخ بالاترین مقام مذهبی عربستان، اندازه نگرانی مقامای عربستان سعودی از این گروه، عقاید دینی و مبارزاتی اونا و اندازه نفوذ اونا در میان مردم رو نشون میده.

: پرچم “خلافت اسلامی” به مشاعر مقدسه در مکه مکرمه و کوه عرفه در یوم الوقفه راه یافته که شاید اقدام یه حاجی هیجان زده باشه یا یه اقدام از قصد که از پیش خوب واسه اون برنامه ریزی شده باشه، اما هرچی باشه، پیام بسیار مهم و در عین حال بسیار خطرناکی داره.

فریب داعشیا با مانکن!+عکس

جوآنا پالانی؛ دختری که داعش واسه سرش جایزه گذاشت+عکس

العالم داعش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *